GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Somija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Džeza festivāli, kas jāpiedzīvo. Iesaka Brians Melvins un Deniss PaškevičsInternational Jazzkaar FestivalApril JazzLotos Jazz Festival12 Points FestivalOtavas džeza festivālsMonreālas džeza festivālsŅūportas džeza festivālsKazahstānas džeza festivāliBaku džeza festivālsKoktebeles laikmetīgā džeza un pasaules mūzikas festivālsKrievijas džeza festivālsUmbria Jazz FestivalVācijas džeza festivāliKopenhāgenas džeza festivālsKongsbergas džeza festivālsNorvēģijas džeza festivāliZiemeļjūras džeza festivālsPori džeza festivālsMontre džeza festivālsDžeza festivāls Rīgas Ritmi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · somija · Somija · Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Pori džeza festivāls

Autors: Māris Briežkalns0 ATSAUKSMES

Pori džeza festivāls

Nelielajā Somijas pilsētiņā Pori džeza festivālu un tā 110 koncertus apmeklē vairāk nekā 160 tūkstoši cilvēku (2008) - klausoties džezu visdažādākajās tā izpausmēs un uz atsevišķām skatuvēm pat hip-hopu, jo džezs nav vienīgais, kas šajā laikā skan pilsētā. Lielajā arēnā vien var sapulcēties teju 70 tūkstoši klausītāju. Pori šajās dienās ir kā liels mūzikas tirgus, kurā meklēt, atrast, iegūt, aizrauties, atklāt. Vislielākais pārbaudījums šajās desmit festivāla dienās ir nepalaist garām tos māksliniekus, kurus vēlaties dzirdēt, un nepaiet garām tiem, kuru vārdi vēl nav tik skaļi, bet mūzika - izcila. Un tās ir ļoti daudz. Naktī, iznākot no kādas tuvējās apkaimes kafejnīcas, var dzirdēt vēl piecas, sešas melodijas, smieklus, aplausus un sarunas, kas laužas ārā pa citu kafejnīcu durvīm teju visas ielas garumā.
Viena no Pori lielākajām zvaigznēm ir Karlos Santana (Carlos Santana), taču mans lielākais pārsteigums - Jamandu Kosta (Yamandu Costa), septiņstīgu ģitārists no Brazīlijas. Tas bija pavisam neliels koncerts, kuru noklausījos vienā elpas vilcienā. Tā nebija talanta imitācija, ar kādām bieži vien mēdz apmānīt publiku, jo tā aizkustināt var tikai patiess un īsts skanējums. Viņa spēles stilu nevar pielīdzināt kādam citam - viņš ir izkopis pats savu, uzstājoties gan solo numuros, gan trio kopā ar vijoli un čellu.
Visi lielākie festivāli notiek jūlijā. Tādēļ mūziķi, pavadījuši kādā festivālā pāris dienu, uzreiz dodas uz nākamo, tā apceļojot gan Eiropu, gan Ziemeļameriku. Datumi mēdz mainīties, tādēļ kalendāru izpētiet festivālu mājas lapās.

www.porijazz.fi
www.yamandu.com.br

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: