GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Barselona

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiSpa un labākie saloni

IZVĒLIES CEĻVEDI

2011. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Antra Birzule. Nepāla un vērtību pārvērtēšanaImants Jansons. Pasaules skarbākais ultramaratons Nāves ielejāAndis Sīlis. Autentiskuma druskas un ekonomiskā uzplaukuma vājprātsIngus Augstkalns. B.a.s.e jumping Norvēģijā un ItālijāAndris Vītoliņš. Par mākslu un gastronomiju BakuAustris Mailītis. Lidojošo mūku templis un svētceļojums uz ŠaoliņuIrēna Frīdenšteina. Uz sēra krāteri mēnesgaismāKaspars Klapklans. Kaitbordista, nirēja un Robinsona galamērķis Los RoquesJānis Jenzis. Ekstravagance Barselonas operāPauls Irbins. Bērnu un jauniešu zinātnes festivāli DienvidkorejāIeva Irbina. Piedzīvojums Glastonburijas festivālāGundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķiRoberts Gobziņš. Neticamie atradumi automaģistrālē Kijeva-Odesa« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · spānija · Barselona · 2011. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Jānis Jenzis. Ekstravagance Barselonas operā

Autors: Jānis Jenzis0 ATSAUKSMES

Jānis Jenzis. Ekstravagance Barselonas operā

Mani šī gada spožākie ceļojumu mirkļi saistāmi ar operas apmeklējumiem Barselonā un Romā.
Šī gada pavasarī Barselonas Gran Teatre de Liceu katru ceturto dienu piedzīvoja Gaetāno Doniceti operas „Anna Boleina" vakaru - ar slaveno slovāku izcelsmes operdziedātāju Editi Gruberovu - Annas Boleinas lomā un latviešu mecosoprānu Elīnu Garanču - Džeinas Seimūras lomā.
Bez pārsteidzošā Elīnas Garančas vokālā un aktiermeistarības snieguma, kā vēl nekad nepiedzīvota pieredze operā, sekoja arī primadonnas Editas Gruberovas cildināšanas epizode.
Katras trīs starpizrāžu dienas Edita Gruberova nodevās pilnvērtīgai atpūtai, savu soprānu sargājot pat no sarunām, lai sarežģītajā Annas Boleinas lomā aizvien spīdētu kā savas karjeras iesākumā.
Kopš Gruberovas debijas uz operas skatuves 1968. gadā, māksliniecei ir izveidojies lojālu pielūdzēju pulks, kas aizvien entuziastiski pārpludina zāli ar aplausu šalti un izkliedz „Bravo!" teju pēc katras ārijas. Taču vēl operā nepieredzēts mirklis tika piedzīvots izrādes noslēgumā, kas uz brīdi iemiesoja gluži vai futbola spēles fināla cienīgu atmosfēru. Pēc izrādes, kad lielākā daļa skatītāju zāli jau bija pametuši, savās vietās vēl uzkavējušies vīrieši vecumā no 25 līdz 40 gadiem beletāžā atritina auduma plakātus ar Editas jaunības bildi un vairākas reizes sauc mākslinieci: „Edita! Edita! Edita..."

Savukārt Riharda Štrausa „Elektra" Nikolaus Lehnhoff režijā Romā iepriecināja ar moderno pieeju, režisora meklējumiem, interesantiem scenogrāfistiem risinājumiem un pārsteidzoši spēcīgo zviedru soprāna Evas Johansones balsi.

Romas apmeklējums tika vainagots arī ar laikmetīgās mākslas un arhitektūras muzeja Maxxi apmeklējumu. Muzejs pārsteidza gan ar ēkas būvmākslas risinājumu, gan ar tā brīža idejiski vērienīgo Ķīnas modernās arhitektūras izstādi, kurā bija skatāmi tādu starptautiski atzītu arhitektu darbi kā Massimiliano and Doriana Fuksas, Zaha Hadid, Steven Holl un Rem Koolhaas.
Kā vienu no brīnumainākajām idejām, kas iespiedusies atmiņā no izstādes „VERSO EST. Chinese Architectural Landscape", jāmin urbānā meža risinājums. Mežs pilsētā veidots kā debesskrāpis, kurā katra stāva platformā inscenēts kāds dabas tēlojums - ezers, meža biezoknis, ziedu plantācijas. Pilsētā, kurā brīvas zemes ir maz un kurā tā ir dārga, šis ir kā sociāli atbildīgs projekts un pārsteidzošs mūsdienu arhitektūras šedevrs vienlaikus.

Foto: Anna Bolena. Liceu. © aroundtheworldwithirina.blogspot.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: