GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Barselona

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiSpa un labākie saloni

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pilsētas kuņģis. 7 kolorītākie Eiropas tirgi

Katānijas zivju tirgusRialto tirgusBrikleinas tirgusLa BoqueriaMarche Enfants des RougesNaschmarktNoordermarkt organiskais zemnieku tirdziņš« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · spānija · Barselona · Pilsētas kuņģis. 7 kolorītākie Eiropas tirgi

La Boqueria

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

La Boqueria

Boqueria ir leģendārākais Barselonas tirgus un pusdienas kādā no pašā tā viducī rodamajām ēstuvēm pieder teju obligātiem pilsētas rituāliem. Kaut visizdaudzinātākā skaitās El Quim, tikpat labi varat piesēst arī jebkurā citā - viss, kas jums tiks pasniegts uz šķīvja, ir svaigāks par svaigu, no turpat blakus esošajiem tirgus stendiem nācis. Kā jau tirgū, burzma ir pamatīga un brīvu vietu uz ķeblīša pie ēdamstaļļa letes dažkārt atrast var būt arī pagrūti, taču tas tikai pieder pie kolorīta un paspilgtina baudu. Publika raibu raibā - vietējie un tūristi, nekāda īpašā ceremonēšanās te nenotiek, viss ir tā skaļi, vienkārši un mazliet nevērīgi. Vienlaikus ar mīlestību un smeķi - pat veidā, kā jums uz letes "uzsviež" salveti vai pastumj vīna glāzi. Un, jo neērtāks ķeblis un mazāk vietas pie letes, jo lieliskāks ēdiens. Fantastiskas nažgliemenes, kalmāri un citi jūras mošķi. Tiesa, neraugoties uz prozaisko anturāžu un tirgus atmosfēru, rēķinieties, ka gluži par sviestmaizi nepaēdīsiet - nav dārgi, bet nav arī pavisam lēti.
Noteikti izstaigājiet arī pašu tirgu - pirmoreiz tas ticis rakstos minēts jau 1217. gadā, kad netālu no pilsētas vārtiem tikuši izlikti galdi, kur pārdota gaļa. Taču tikai 1826. gadā tirgus ieguvis oficiālu statusu un 1840. gadā pieņemts lēmums uzcelt tam īpašu ēku. Zivju paviljons gan ticis atvērts tikai 1911. gadā, savukārt metāla jumta konstrukcija, kas eksistē vēl šodien, tapusi 1914. gadā.

La Rambla 91

04/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: