GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kanāriju salas

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · spānija · Kanāriju salas · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Tenerifa-Fuertaventura

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Tenerifa-Fuertaventura

Kanāriju salās pūķošana ir gandrīz vai tāda pati kā Spānijā, taču sajūta, ka esi uz salas, liek novērtēt vai tiešām tavs pūķošanas līmenis atbilst konkrētajai vietai. Klimats, vēji un apstākļi ir ļoti atbilstoši pūķošanai gan viļņu, gan lagūnu cienītājiem. Puķotājiem šeit ir gandrīz paradīze. Atrodi tikai savu salu pēc tā kā gribi pavadīt laiku.

****Tenerifa

Populārākā sala tūristu vidū, ko iecienījuši vairāk tie vējdēļotāji un atpūtnieki, kam patīk skaļa mūzika un lielas viesnīcas. Vispiemērotākā un sasniedzamākā pūķošanai ir pludmale El Medano. Tā ir vairāk vai mazāk ir vienīgā vieta, kur var atrast pilnu servisu pūķošanai gandrīz visa gada garumā. Pludmale ir smilšaina un pat pie lielas neveiksmes ir gandrīz neiespējami iekulties nepatikšanās, taču, piemēram, var gadīties satikt kādu lielāku zivi vai tikt aizskalotam okeānā, ja pūķojat pārāk tālu no krasta. Viļņu ķērājiem laba vieta ir uzreiz nākošā pludmale uz Ziemeļiem aiz El Medano, bet tur jārēķinās ar rifu un tur mītošajiem, nedraudzīgajiem jūras ežiem (nepieciešami ir speciāli apavi). Labas pludmales ir pašā salas ziemeļgalā, taču tad ir vajadzīgs transports un speciāli rezervēta vienīca, jo tūrisms ir attīstīts pārsvarā salas dienviddaļā. Ieteiktu kādā no brīvajiem brīžiem apmeklēt vulkāna krāteri un Los Gigantes klintis.

Foto: Tenerifa-FuertaventuraFoto: Tenerifa-Fuertaventura

*****Fuertaventura

Fuertaventura ir lielāka no Kanāriju salām un rada ideālus apstākļus pūķošanai. Tiesa, tās ziemeļu galā pūķošanai ir gan savu plusi, gan mīnusi, jo vietās, kur lūzt viļņi, ir asi lavas akmeņi, pilni ar jūras ežiem, savukārt tikai smiltīm klātās pludmales ir vien dažas un ļoti mazas. Jābūt pūķošanas pieredzei, jo pretējā gadījumā var rēķināties ar pilnīgi iznīcinātu inventāru. Obligāti nepieciešami ir rifa apavi. Savukārt salas dienvidu daļā periodiski veidojas lagūna gandrīz 10 km garumā un visplašākajā vietā ir izveidots speciāls kaitborda centrs un viesnīcas, tādējādi Soltavento ir kļuvusi par vienu no Eiropas pūķotāju un vējdēļotāju mekām. Vienīgie trūkumi šai vietai ir brāzmainais krasta vējš un nepastāvīgā lagūna. Taču lagūna ir prognozējama, tādējādi padarot Fuertaventura par vienu no labākajām vietām kaitborda apmācībai. Ja vējš dienas vidū ir par stipru, tad ieteicama kaitošanas vieta ir tieši otrā salas pusē, taču tur ir lieli viļņi un iesācējiem bīstami apstākļi, jo vējš pūš tieši pretim klintīm. Bezvēja dienās ir iespējama sērfošana. Ieteiktu jau lidostā izīrēt automašīnu, jo tādējādi ir iespējams gan atrast lētāku viesnīcu ārpus centra, gan apceļot salu.

Foto: Tenerifa-FuertaventuraFoto: Tenerifa-Fuertaventura

Apkopojums īsumā:

+ sezona cauru gadu (jāieplāno ir tikai lagūnas iespējamība Soltavento gadījumā)
+ vēja diapazons ir plašs, no rītiem mazāks un ap pusdienas laiku - ļoti stiprs.
+ viegli sasniedzams galamērķis ar čārterreisiem no Eiropas lielākajām pilsētām
+ daudz citu iespēju kā pavadīt laiku bezvēja apstākļos, piemēram sērfojot
+ labs klimats un silts ūdens

- pārsvarā pūķotājiem ar pieredzi, bet izņēmums ir Solatvento lagūna, kas der arī iesācējiem
- liels tūristu blīvums un lielo viesnīcu rajonos troksnis
- maz smilšu pludmaļu, daudz akmeņu, jūras ežu un vienatnē kaitojot, pastāv iespēja tikt aizskalotam okeānā

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: