GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Spānija

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKur paēst

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · spānija · Spānija · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Tarifa-Caños de Meca-El Palmar

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Tarifa-Caños de Meca-El Palmar

Spānija ir viena no vispopulārākajām kaitborda vietām pasaulē un pazīstama ar savu kait-vēsturi, jo kopš pirmsākumiem ir bijusi mājvieta pasaules Top braucējiem. Labākās kaitošānas vietas atrodas Andalūzijā, pie Gibraltāra šauruma un tur valda divu stilu vēji - siltais un spēcīgais. Levante, kurš nāk no Gibraltāra šauruma un Āfrikas un aukstais - Poniente, kas nāk Atlantijas okeāna. Klimats ir ļoti labvēlīgs - sauss un vējains, tālab pūķot te iespējams gandrīz cauru gadu. Apkārtne ir ļoti skaista un bezvēja dienās ir iespēja paceļot pa iekšzemi, īpaši skaists ir klintī ieceltās Ronas pilsētas apmeklējums. Taču tikpat labi var doties arī dienas izbraucienā uz Āfrikas kontinentu, apmeklējot pilsētu Tandžeru.

*****Tarifa

Kaitborda meka un vispopulārākā vieta Eiropā. Gluži kā piltuvē te sabirst pūķotāji teju no visām iespējamām pasaules malām. Pirms 25 gadiem Tarifa bija vējdēļotāju meka, bet nu jau pēdējos piecus gadus tā ir galapunkts ikvienam Eiropas pūķotājam. Kaitbords te ir tik populārs, ka viss ir tikai un vienīgi ap kaitu - gadrīz jebkurš nosaukums vai ēdiens beidas ar vārdu kite. Tiesa, neieteiktu tur doties jūlijā vai augustā, jo tad kaitot vienkārši nav iespējams. Debesīs paceļas ap 500 pūķiem, visās varavīksnes krāsās. Ballītes gan ir mežonīgas, arī pa dienu - slavenajā Spin Out pludmales bārā. Ieteicamākā pludmale, ja vēlaties netraucētāku pūķošanu, meklējama tieši pie upes Rio Jara ietekas okeānā. Tarifa ir maģiska un vējš tur ir stiprs, tā ka līdzi vajadzētu ņemt arī pūķus zem 10m2, piemēram 5 un 7m2 lielus. Kaitborda skolas Tarifā ir uz katra soļa, bet tikai dažas no tām ir patiesi īstas. Meklējiet Kiteboard Company zīmolu lejpus galvenajai ielai un neaizmirstiet iegādāties slavenākās kaitborda dēļu spuras - TFC, tieši no pašas rūpnīcas, uz ceļa, kas ved no rūpnīcas pludmales virzienā.

Foto: Tarifa-Caños de Meca-El PalmarFoto: Tarifa-Caños de Meca-El PalmarFoto: Tarifa-Caños de Meca-El Palmar

****Canos de Meca

Šo pludmali iecerējuši vietējie kaitotāji, ja Tarifā ir pārāk stiprs un brāzmains Levante vējš. Bet iegaumējiet, ka tā derēs tikai pieredzējušiem pūķotājiem, jo stipro vēju dēļ saceļas lieli viļņi un neveiksmes gadījumā jārēķinās ar rifu, kur ne tikai pūķis ir pa galam, bet arī pašam var sanākt ziepes, jo pludmalē nav neviena glābēja.

***El Palmar

Sākot no El Palmar un uz ziemeļiem ir ideālas smilšu pludmales, taču tās derēs tikai pie Poniente vējiem. Ja gadās, ka ir spēcīgi viļņi no okeāna, var perfekti paķert viļnus pūķojot ar sērfa dēli, jo Tarifā nav tik labi sēkļi un viļņi lūzt pie krasta. El Palmar ir ideāls sēklis, taču vērts ņemt vērā, ka pūķot var tikai tad, kad nav parastie sērfotāji!!!

Foto: Tarifa-Caños de Meca-El PalmarFoto: Tarifa-Caños de Meca-El PalmarFoto: Tarifa-Caños de Meca-El Palmar

Apkopojums īsumā:

+ sezona gandrīz cauru gadu (izņemot mitro periodu no novembra vidus līdz janvāra beigām)
+ vējš gandrīz katru dienu un stipro vēju dēļ populāri ir mazo izmēru pūķi
+ viegli sasniedzams galamērķis un lētas dzīvošanas izmaksas
+ daudz citu iespēju kā pavadīt laiku bezvēja apstākļos
+ pilnīgi viss ir ap un par kaitbordu

- pārsvarā pūķotājiem ar pieredzi, jo stresaino pūķošanu pie paša krasta rada daudzie iesācēji un kaitborda skolas
- liels pūķotāju blīvums arī nesezonā un, jo īpaši - centrālajās pludmalēs
- nezinātājam grūti atrast labu mājokli un restorānu par lētu cenu
- pūķošanas ierobežojumi centrālajās pludmalēs un noteikti nepieciešama īrēta automašīna

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: