GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Ukraina

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

2013. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Olīvu ražas vākšana ApūlijāMadara Ulme. Pasaules garākais trolejbusa maršrutsZigmārs Jauja. Septiņi savdabīgi dārzi AustrijāLote Jakrina. Aleksandra Laimes taka un piranju medībasUna Ulme. Vēl neaizpūderēts Gruzijas šarmsKatrīna Ģelze. Kino kadri - Barselona« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · ukraina · Ukraina · 2013. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Madara Ulme. Pasaules garākais trolejbusa maršruts

Autors: Madara Ulme0 ATSAUKSMES

Madara Ulme. Pasaules garākais trolejbusa maršruts

Pati garākā trolejbusa līnija bijušajā PSRS tika izveidota Ukrainā – Krimā 60. gados. Šodien tā arī tiek uzskatīta par garāko trolejbusa līniju visā pasaulē. Tolaik tā tika ierīkota ne tikai ar mērķi savienot Krimas galvaspilsētu Simferopoli ar Melnās jūras piekrasti un tās kūrortu zonu, bet arī saglabāt piekrastes vides kvalitāti un pasargāt to no automašīnu izplūdes gāzēm.

52. trolejbuss. Maršruts: Simferopole – Alušta (1½ h) – Jalta (2½ h) - 86 km.

Viena no lielākajām pilsētām trolejbusa līnijas maršrutā ir Krimas kūrortpilsēta Alušta. Šeit trolejbuss uzsāk savu ceļu no pussalas vidienes gar jūras krastu, un visu atlikušo ceļa posmu līdz Jaltai brīdi pa brīdim caur logu atklājas Melnās jūras horizonts.

Atsevišķs ceļa posms vijas garām vienai no unikālākajām šīs zemes ainavām, proti, Krimas kalnu masīvam. Šeit sastopams arī „Spoku ielejas” ģeoloģiskais fenomens – akmens figūras, kuras vējš, lietus un temperatūras svārstības radījušas vairāku miljonu gadu laikā. Augstu pāri neskaitāmām vēja darinātām fantāziju figūrām slejas Demerdži kalns.

Izkāpjot pieturā ar nosaukumu Lučistoe, stundas kājāmgājiena attālumā iespējams nokļūt vienā no neparastākajam vietām pasaulē, kurā uzņemtas tādas kulta filmas kā Kaukāza gūstekne jeb Šurika jaunie piedzīvojumi un latviešu Latvijas PSR uzņemtā televīzijas detektīvfilma trīs sērijās - „Mirāža”.

Trolejbuss pietur arī netālu no Sarkanā akmens, uz kura muguras trenējas klinšu kāpēji un alpīnisti. Tas lepni stāv uz senās Krimas tatāru zemes. Tatāru tauta gan Padomju laikā tika padzīta no savas zemes, taču šodien Krimas tatāri lēnām un spītīgi tajā atgriežas, lai tur iekoptu savus persiku dārzus, vīnogulājus...

Jau pēc dažām minūtēm trolejbuss piestāj Gurzufas pilsētiņas pieturvietā „Arteks”, kur atrodas reiz izslavētā pionieru nometne, un kurā, kā izrādās, bērnu nometnes tiek rīkotas arī šodien. Šeit atklājas skaists dārzs ar senām cipresēm un eksotiskiem kokiem, pa koptām taciņām iespējams aizlīkumot līdz pat akmeņainajai pludmalei.

Cita pieturvieta turpat Gurzufā piedāvā jūras malu sasniegt pārvarot pamatīgo kāpienu pa nogāzi, taču to patīkamu dara iespēja saujām plūkt vīnogas no vietējiem dārziem. Starp citu, gleznainajā Gurzufā dzīvojuši tādi literatūras grandi kā Aleksandrs Puškins un Antons Čehovs.

Šejienes priežu gaiss esot īpaši veselīgs, tāpēc šeit rodama ne viena vien sanatorija un atpūtas nams. Arī Čehovs nevilcinājās uz akmens klints iegādāties mājiņu. Tajā tapuši jo daudzi Čehova darbi, tostarp arī viņa daiļrades stūrakmeņi - „Trīs māsas”, Ķiršu dārzs” un Dāma ar sunīti”. Tagad Čehova vārdā nosaukta ieliņa, kas gar jūras karstu aizvijas tieši līdz Čehova memoriālajai mājai – muzejam, un rudenī mēdz piebirt ar vīģes ogu klājienu.

Nākamās pieturas – „Ņikitas botāniskais dārzs”, „Bezdelīgu ligzda”, ir dabas taku staigātājiem. No šim vietām, ja paveicas, iespējams skatīt jūrā lēkājošos delfīnus.

Trolejbuss iebrauc Jaltas autoostā. Šis ir daudzu atpūtnieku galamērķis ar plašu promenādi gar jūru, ostu un gaisa tramvaju, kas dabas mīļotājiem ļauj pacelties Krimas visaugstākajā virsotnē Ai-Petri kalnā. Tur pastaigā izlaisti kamieļi, vietējie suvenīru tirgotāji piedāvā tjubiķeikas, kazas vilnas cimdus un zeķes... Citi laiski sēž čaihanās un mielojas ar jēra šašliku un tēju....

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: