GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Berlīne · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātris

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Renesanses teātris

Šis ir vienīgais Art Deco teātris Eiropā, kas ir pilnībā saglabājis savu sākotnējo izskatu un šodien pieder valsts aizsardzībā esošajiem kultūras pieminekļiem. Arhitekta Oskara Kaufmana pārbūvētais Renesanses teātris ir divdesmito gadu pērle, kuras krāsainie, vakaros izgaismotie stikli nama fasādē atgādina par pavisam cita laika Berlīni – jaunu, enerģisku, no agrākās pelēkās un masīvi smagās prūšu arhitektūras ārā spraucošos kosmpolītisku kultūras metropoli. 20. gadu Berlīnes prese Renesanses teātri salīdzina ar feju pili, kuras fasādē ietvertais krāsu un gaismu apsolījums ar brīnišķīgas fantāzijas spēku realizējas tā miniatūrajās iekštelpās.

Par spīti Otrā Pasaules kara laikā gandrīz pilnībā nopostītajai Berlīnei, teātra priekšā joprojām neskarta dzīvo arī Augusta Grāla 1911. gadā izveidotā pīļu strūklaka.

Renesanses vārdam teātra nosaukumā nav sakara ne ar tā arhitektonisko izskatu, ne ar interjeriem, ne ar repertuāru, bet ar laiku, kurā tas dzimis. Ar 20. gadsimta 20. gadiem, kad teātrus sāka izspiest kinoteātri, ģeniālajam teātra režisoram Maksam Reinhardtam žēlojoties, ka filmas uzvedas kā brutāli laupītāji, atņemot skatītājus otrpus kases lodziņam un aktierus skatuves kulisēs. Renesanses teātris sāka darboties bijušā kinoteātra „Terra” telpās, savā nosaukumā liekot teātra atdzimšanas ideju kino ieņemtajā kultūrtelpā.

Šodien tas ir privāts teātris un tā repertuāru veido galvenokārt lugas, kas guvušas lielus publikas panākumus visā pasaulē un arī saņēmušas profesionālas balvas. Ne tikai pašā Vācijā, bet arī Ņujorkā, Parīzē, Amsterdamā. Pārsvarā tās gan ir komēdijas un bulvārteātra lugas, tāpēc, pirms doties iekšā aplūkot Art Deco krāsu, formu, līniju svētkus, vērts piemeklēt arī sev piemērotu izrādi. Jo repertuārs ir dažāds un režijas līmenis – arī.

Režijas teātra laikmetā Renesanses teātris liek uz citām kārtīm: uz aktieriem – zvaigznēm. Un tā ir viena no skaistākajām šī teātra tradīcijām, kas aizsākusies jau divdesmitajos gados. Uz Rensesanses teātra skatuves dēļiem uzstājušās ne tikai vācu, bet arī krievu un franču skatuves mākslas zvaigznes – Olga Čehova, Tilla Durieux, Elisabete Bergnere, Helene Weigel, Otto Sander, Ilja Richter, Maximilian Schell.

Šodien liela formāta aktieru uzstāšanās Renesanses teātrī līdzās kases gabaliem ļauj repertuārā iekļaut galēji nekomerciālus darbus, kā septiņpadsmitā gadsimta klasicistisko traģēdiju Žana Rasina „Fedru”, kas 400 gadus skaitījās nepārtulkojama vācu valodā, ar izcilo vācu aktrisi Korīnu Kiršhofu (Corinna Kirchhoff) galvenajā lomā.

Renaissance Theater

Knesebeckstraße 100

www.renaissance-theater.de

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: