GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hamburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES CEĻVEDI

Piecas neparastas pilsētzīmes

Atslēgas caurumsLenona durvisSkulptūra prostitūtaiMilānas "auss"« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Hamburga · Piecas neparastas pilsētzīmes

Lenona durvis

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lenona durvis

Kā daudzas Eiropas pilsētas, arī Hamburga ir veiksmīgi kanonizējusi savus leģendāros iemītniekus. Te piedzimis gan Brāmss, gan Mendelsons, taču nenoliedzami krāšņākās pilsētas slavenību almanaha epizodes saistās ar The Beatles. 1960. gadā iepriekš mazpazīstamā Liverpūles grupa toreiz piecu avantūristu sastāvā - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Stuart Sutcliffe un Pete Best, ieradās Hamburgā, kur 17. augustā pirmoreiz uzstājās jūrnieku, prostitūtu un viņu pavadoņu iecienītajā Indra Club, kas atradās leģendārā Reeperbahn sānielā Grosse Freiheit. Tieši Hamburgas klubu periods kļuva par The Beatles īsto skolu un karjeras fundamentu vienlaikus. Hamburgā tapa viņu pirmais ieraksts un tieši te Lenons un Makartnijs pirmoreiz spēlēja kopā ar Ringo Stāru, kurš tolaik sadarbojās ar Rory Storm un Hurricanes. Līdz rock'n'roll glamūra periodam gan vēl bija kāds strēķītis ejams - Hamburgas ugunskristību periodā jaunie censoņi tika izmitināti netālu esošā Bambi Kino noliktavas telpās, kas cita starpā atradušās tieši blakus sieviešu tualetei. Šodien Hamburgas “Bītlu maršruta” obligāts pieturpunkts ir Bītlu muzejs, kas atrodas vienā no leģendārā Reeperbahn namiem – starp striptīza bāriem un erotiskajiem saloniem. Reeperbahn un Grosse Freiheit krustpunktā tapis arī Bītlu laukums (Beatles-Platz). Tam ir skaņuplates forma un leģendārais Liverpūles piecinieks te stilizēts akurāt kā no bērnības labi pazīstamās metāla figūriņas, kuras mēdz izmantot piparkūku cepšanai. Skaidrs, ka teju katrs piektais tūrists kādā no tām pamanās iebāzt galvu un nobildēties uz Grosse Freiheit erotisko reklāmu fona. 
Jāpiebilst gan, ka daļa no klubiem, kur tolaik spēlēja Bītli, šodien vairs neeksistē vai manījuši atrašanās vietu. Star Club, piemēram, 1987. gadā nodega. Taču Indra Club joprojām pastāv un ir viens no pieturpunktiem arī īpaši izveidotajā un visnotaļ lieliskajā "bītlu tūrē" (www.beatler-tour.com).

Līdzās jau pieminētajām, Hamburgā ir vēl kāda "slepena" adrese, kuru tradicionālajos ceļvežos neatradīsiet - tās ir "Lenona durvis", uz kurām viņa fani dodas teju līdzīgā svētceļojumā kā Džima Morisona pielūdzēji uz viņa kapavietu Perlašēzes kapsētā (mazliet pārspīlējot, protams). Tās atrodas Wohlwillstrasse ielas 22 nama iekšpagalmā, St. Pauli rajonā un līdzās tam, ka patiesībā ir pavisam vienkāršas un apbružātas brūnas ķieģeļu nama koka durvis, ir ievērojamas ar faktu, ka tieši te 1961. gadā tapa fotogrāfija, kas 1975. gadā greznoja Lenona jau sestā pēc-Bītlu laika albūma Rock'n'Roll vāku. Tas gan ir melnbalts un no leģendārajām durvīm redzama vien dekoratīvi grafiska aile, kurā ieslīpi atspiedies stāv melnā ādas žaketē tērptais vēl dikti jauniņais Lenons. Fotogrāfija tapa Bītliem jau otrreiz atgriežoties Hamburgā un Lenons par šo laiku vēlāk izteicās: "Es piedzimu Liverpūlē, bet uzaugu Hamburgā." Fotogrāfijas autors ir Hamburgas fotogrāfs Jurgens Volmers (Jurgen Vollmer), kurš vēlāk kļuva pazīstams kā viens no leģendārākajiem 60. gadu modes un zvaigžņu fotogrāfiem. Ar Bītliem viņš iedraudzējās jau tad, kad viņi pirmoreiz ieradās Hamburgā.

Wohlwillstrasse 22

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: