GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES CEĻVEDI

Anda Sīļa arhitektūras tūrista rokasgrāmata

MawlamyaingKiotoTokijaLaosas ziemeļu provincesHavanaMinhenePortoVičencaValensijaLondona« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Minhene · Anda Sīļa arhitektūras tūrista rokasgrāmata

Minhene

Autors: Andis Sīlis0 ATSAUKSMES

Minhene

Ja izvēlēsieties A45 braucot no Minhenes centra uz lidostu, tad dažas sekundes patīkama pārsteiguma garantētas - ceļš ved gar jauno futbola stadionu. Pirmo reizi, kad ieraudzīju šo kosmosa kuģim, milzu riepai vai plastmasas mākonim līdzīgo būvi, nespēju noticēt savām acīm - iespaids ir diezgan sirreāls. Ēkas apvalks ir līdz šim nebijis tehnoloģisks jauninājums - tetrafluoretilēna burbuļi - arhitektu un inženieru veiksmīga kopdarba rezultāts. Dienas laikā tas izskatās patīkami balts, vakaros nodrošināta vērienīga gaismas spēle, vietām caurspīdīgs, vietām apdrukāts, katrs no sešmetrīgajiem segmentiem pieslēgts gaisa kompresoram. Faktūra trāpīta atbilstoši ēkas mērogam, tālajiem skata punktiem un funkcijai. Viens no Herzog & de Meuron labākajiem projektiem - inovatīvs, bez liekām detaļām, funkcijai un formai ideāli piemērots un - galu galā vienkārši neticami skaists. Jau tā lecīgajiem bavāriešiem šoreiz diezgan pamatots iemesls apmierināti krekšķināt, nemaz nerunājot par to, kas notiek šajā ēkā veiksmīga futbola mača laikā.

Foto: MinheneFoto: Minhene

Minhenē pie viena vērts apskatīt arī citu stārarhitektu - Herzog & de Meuron visnotaļ veiksmīgu projektu, sauktu par Pieciem Pagalmiem - izrādās, ka arī senā preču apmaiņas funkcija ir ietērpjama asprātīgā un gaumīgā formā. Daudz interesantu detaļu, skatieties arī uz augšu un domās salīdziniet ar mūsu Centra galerijas monstru Vecrīgā.
Pavisam drīz publikai pieejams būs vēl viens „mākonis" - jaunais BMW prezentāciju centrs. Fasāde gatava, notiek iekšdarbi. Jau gadus 15 slavenā kantora Coop Himmelb(l)au arhitektoniskais koncepts tieši tāds arī iecerēts - haiteka auto tieši zem stikla mākoņa. Ārkārtīgi sarežģīta inženierbūve, starp citu - pašlaik mēģinu šo ēku projektējušo inženieru blici nofraktēt Rīgas Koncertzāles konstruktīvajiem aprēķiniem un pārējam know-how.

Foto: Minhene

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: