GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES CEĻVEDI

Galamērķis – automuzeji

BMW WeltCité de l'AutomobileMercedes-Benz MuseumPorsche MuseumKaraliskais Automobīļu muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Minhene · Galamērķis – automuzeji

BMW Welt

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

BMW Welt

BMW Welt (BMW Pasaule) ir Bavārijas autogiganta prezentāciju centrs, viens no Minhenes pēdējo gadu aprunātākajiem arhitektūras objektiem, patiesībā - vesela pils, zem viena stiklota jumta apvienojot automašīnu šovrūmu, stila veikalu, restorānu, bērnu centru un vēl virkni dažādu funkcionālu vienību. Tehnoloģiski ārkārtīgi sarežģītā projekta autors ir Vīnes arhitektu birojs Coop Himmelb(l)au un tā vēriens ir piedzīvojums, neatkarīgi no jūsu attiecībām ar BMW automašīnām. Iznākot virszemē Olympia Centrum metro stacijā, pirmajā mirklī sajūties kā nokļūstot Kubrika futūrisma vīziju vizualizācijā, kur debesis šķeļ sirreāls aisbergs vai spoku kuģis. Tā oficiālais iedvesmas avots gan ir tornado un, lai nu kā, bet spēka šai būvei, kuras siluets mazliet arī atgādina gigantisku virpuļviesuli, nudien netrūkst.

Foto: BMW WeltFoto: BMW WeltFoto: BMW Welt

Iepretim prezentāciju centram atrodas arī BMW muzejs, kura jaunā piebūve durvis vēra 2008. gadā. Abas ēkas savieno īpaša pāreja, tālumā vīd zaļojošs Bavārijas pakalnu reljefs un turpat - gandrīz ar roku aizsniedzama cita ikoniska būve - 1972. gada olimpiskajām spēlēm celtais stadions. Muzeja galvenā ēka, kas vizuāli līdzinās gigantiskai alumīnija zupas bļodai, te atrodas jau kopš 1973. gada. Jaunā piebūve iekārtojusies tieši tai blakus un būtiski palielinājusi muzeja apjomu. Tajā izvietojusies patstāvīgā ekspozīcija, aptverot BMW vēstures 90. gadus, tās iepazīšana notiek pa stilizētu rampu, kas tikpat labi varētu būt modes mēle kādā no Lāgerfelda režisētajiem Chanel šoviem. Nosacītajā ceļā nav nevienu krustceļu, tādējādi apmeklētājiem garantējot nokļūšanu visās septiņās ekspozīcijas sadaļās. Ceļa/rampas ideja ir savveida turpinājums muzeja oriģinālajai koncepcijai, apļveida ēka savulaik tapusi kā ceļa turpinājums ierobežotā telpā. Mašīnas te eksponētas tikpat svētsvinīgi kā mākslas darbi Gugenheima muzejā. Ekspozīcija sākas ar iespaidīgu un teju poētisku kinētisku skulptūru, veidotu no 714 spožām metāla lodītēm, kas līgani dancojot, plūstot un virpuļojot beigu beigās pārvēršas retro automobiļa siluetā. Cita starpā muzejā aplūkojams gan BMW 1916. gadā ražotais pirmais lidmašīnu dzinējs, gan otrā pasaules karā izmantotie motocikli, mākslinieku krāšņoti automobiļi, rodsteri, sacīkšu auto un limuzīni. Nekādu lieku detaļu - vien askētiski, pašpietiekami objekti.
Savukārt muzeja vēsturiskā „zupas bļoda" atvēlēta mainīgām izstādēm, un šobrīd tās „vēderā" (līdz 31. decembrim, 2011) skatāma vācu dizaina leģendas Ingo Maurera (Ingo Maurer) retrospekcija „Gaismas dizainers".

Am Olympiapark 1
80809 München

www.bmw-welt.com

 

10/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: