GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Štutgarte

Baudītāja ceļvedisKultūra

IZVĒLIES CEĻVEDI

Galamērķis – automuzeji

BMW WeltCité de l'AutomobileMercedes-Benz MuseumPorsche MuseumKaraliskais Automobīļu muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Štutgarte · Galamērķis – automuzeji

Porsche Museum

Autors: Marats Blate0 ATSAUKSMES

Porsche Museum

Porsche muzejs, atšķirībā no Štutgartē esošā Mercedes-Benz muzeja, kas ir visaptverošs vēstures stāstnieks auto kontekstā, fokusējas tikai uz sava zīmola vēsturiskās attīstības un laikmetīgo aspektu iztirzājuma. Porsche muzejs ir profesionāls interešu galamērķis šī auto zīmola faniem, kaislīgiem auto mīļotājiem un pazinējiem.
Sāncensībā starp 170 Eiropas arhitektu kompānijām uzvarēja vīniešu Delugan Meissl Associated Architects birojs, un 2005. gadā tika uzsākta jaunā Porsche muzeja mītnes celtniecība. 2009. gadā Porsche atklāja muzeju, kas ar savu drosmīgo un dinamisko arhitektūru trāpīgi reflektēja paša autoražotāja filozofiju un ar ekspozīcijas manieri pilnībā atklāja tā unikalitāti.
Paceļoties ar eskalatoru no muzeja lobija, iespējams no augšas pārskatīt grandiozo Porsche kolekciju, kurā astoņdesmit auto modeļi un citi eksponāti vizualizē ekskluzīvā autoražotāja vēsturi - sākot no laika pirms automobiļu konstruktors Ferdinands Porše 1931. gadā dibināja Porsche konstruktoru biroju - līdz mūsdienām.

Taču ceļā uz muzeju, kas atrodas pie pašas rūpnīcas, iespējams skatīt momentu, kas fascinēs katru auto entuziastu. Proti, no vecās rūpnīcas korpusa uz krāsošanas cehu, kas atrodas otrpus ceļam, caur stikla tuneli tiek padotas automašīnu virsbūves. Tu pacel acis un redzi, kā aizslīd konveijerā iekārts Porsche 911! Patiesībā, šo skatu biju paturējis prātā no kāda televīzijas raidījuma, tādēļ, zināju, kam vērst uzmanību - citādi šo momentu palaist garām nav grūti - nekrāsotā automašīna ir neizteiksmīgā metāla krāsā, un konveijera ceļa logi nav visai lieli.

Porscheplatz 1 D
70435 Stuttgart-Zuffenhausen

www.porsche.com

 

10/2011

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: