GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vācija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Džeza festivāli, kas jāpiedzīvo. Iesaka Brians Melvins un Deniss PaškevičsInternational Jazzkaar FestivalApril JazzLotos Jazz Festival12 Points FestivalOtavas džeza festivālsMonreālas džeza festivālsŅūportas džeza festivālsKazahstānas džeza festivāliBaku džeza festivālsKoktebeles laikmetīgā džeza un pasaules mūzikas festivālsKrievijas džeza festivālsUmbria Jazz FestivalVācijas džeza festivāliKopenhāgenas džeza festivālsKongsbergas džeza festivālsNorvēģijas džeza festivāliZiemeļjūras džeza festivālsPori džeza festivālsMontre džeza festivālsDžeza festivāls Rīgas Ritmi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Vācija · Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Vācijas džeza festivāli

Autors: Indriķis Veitners1 ATSAUKSME

Vācijas džeza festivāli


Džezs Vācijā ienāca 20. gados, šīs pašas dekādes beigās tieši Vācijā tika izdota pati pirmā grāmata ar "džeza" vārdu virsrakstā (Jazz - Eine Musikalische Zeitfrage, Paul Bernhard). Trešajā reihā džezs bija aizliegts, taču pēc kara tas simbolizēja demokrātiju un brīvību. Sešdesmitajos gados džezs emancipējās no Amerikas paraugiem, un šodien ir neatņemama un stabila Vācijas mūzikas dzīves sastāvdaļa.
Savulaik Rietumberlīnes džeza festivāls bija viens no nozīmīgākajiem Vācijas un vispār Rietumeiropas džeza festivāliem, lielā mērā arī politisku iemeslu dēļ, taču, kopš "dzelzs aizkara" krišanas un Vācijas apvienošanās tas ir beidzis pastāvēt.
Šobrīd interesantākie džeza festivāli Vācijā ir Jazz Baltica (www.jazzbaltica.de), Jazzfest Berlin (www.berlinerfestspiele.de), Hamburger Jazztage (www.jazzbuero-hamburg.de) un daudzi citi. Faktiski katrā bundesvalstī ir savs lielāks vai mazāks džeza festivāls, tādēļ vērts ielūkoties Eiropas džeza festivālu ceļvedī: jazzfests.net un džeza blogā Das Jazz Blog.
Lielā mērā džeza dzīve Vācijā tiek organizēta sadarbībā ar lielajām raidorganizācijām - WDR, NDR, SDR u.c., kuras ļoti aktīvi iesaistās šo festivālu organizēšanā. Turklāt pie raidorganizācijām darbojas ļoti profesionāli, augstas klases bigbendi, kas intensīvi koncertē un ierakstās, līdz ar to džezs Vācijā ir neatņemama kultūras ikdienas daļa.

Foto: Jazz Baltica

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

nsdh

Apmeklēja: nsfng

ngfxxxxjmoyo

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: