GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vupertāle

Baudītāja ceļvedisKultūra

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas ArtesPalau de les Arts Reina SofiaDen Norske OperaEnglish National OperaRoyal Opera HouseMetropolitain OperaLa MonnaieWiener StaatsoperMarkgräfliches OpernhausBayreuther FestspieleOpéra BastillePalais GarnierTeatro alla ScalaGran Teatro La Fenice di VeneziaSidnejas operaArena di VeronaTeatro AmazonasŠlingenzīfa Operas ciemats RemdoogoVupertāles operaTeatro Real« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · vācija · Vupertāle · Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Vupertāles opera

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Vupertāles opera

Šī opera ir dzīvs liecinieks tam, ka arī mazpilsētā ir iespējams radīt ģeniālu mākslu. Nevis ļaujot sevi pievilkt mazredzējušas publikas gaumei un agresīvajam prasīgumam, bet pievelkot sev klāt visu pasauli.
Vupertāles operā gandrīz visus savus darbus radīja vācu dejotāja, režisore un horeogrāfe Pīna Bauša, kuras interese par cilvēku attīstīja pilnīgu jaunu mākslas veidu un atvēra nekad neredzētus skatīšanās noteikumus. Un arī nekad agrāk neizmēģinātas skatuves iespējas - pārvēršot operas skatuvi ūdens spogulī, zālājā, sāls tuksnesī.
Pīnas Baušas māksla uz trijām desmitgadēm kalnu ielokā mītošo industriālo pilsētiņu padarīja par ceļa mērķi ieinteresētam skatītājam no visas pasaules - sākot no Japānas un beidzot ar Brazīliju. Deviņdesmitajos gados Pīna Bauša sāka rīkot šeit svētkus, kuros uzstājās pasaules izcilākie mākslinieki, lai iepriecinātu vupertāliešus un svinētu kopābūšanas svētkus.
Gandrīz desmit gadus Vupertāles opera bija slēgta remontā un jaunā spožumā, turklāt vārda burtiskā nozīmē, tā savas durvis vēra pēdējā Pīnas Baušas dzīves gadā - 2009. Izremontētā opera pieteicās ar citu ēru. Mazā pustumšā dienesta kafejnīciņa otrpus skatītāju zālei, neiztrūkstošā mākslinieku pulcēšanās vieta pauzēs un pēc izrādes, bija pārtapusi klīniski spilgti izgaismotā lielā hallē, kur alu vairs netirgoja un smēķēt bija aizliegts. Un kur neviens vairs ilgāk neuzturējās.
Bet arī šodien Vupertāles opera ir ievērojama vieta, jo uz tās skatuves vēl joprojām ir iespēja redzēt Pīnas Baušas darbus.

Kurt - Drees - Strasse 4
www.wuppertaler-buehnen.de

 

08/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: