GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Gotlande

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKur paēst

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · zviedrija · Gotlande · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

50 Kvadrat

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

50 Kvadrat

Viens no pārsteidzošākajiem Zviedrijas restorāniem. Kaut tamdēļ vien, ka, sēžot ārpusē uz terases zem sildošajām lampām, skatam paveras senās viduslaiku pilsētas Visbijas mūris un baznīca. Unikāla atrašanās vieta, kurai nav līdzīgas. 2005. gada februārī atvērtā restorāna nosaukums apzīmē tā platību. Tiesa, šobrīd sākotnējie 50 kvadrātmetri „apauguši" ar vairākām papildus telpām - modernu lounge zāli un īpašu, kaļķakmens sienu ieskautu vīna pagrabu. Tas atvēlēts individuālām vīna degustācijām. Arī pats restorāns neslēpj kailās akmens mūra sienas, ļaujot dominēt tīrajiem un baltajiem toņiem. Interjerā valda minimālisms un katra detaļa ir īsta un autentiska, piederīga vietai un laikam. Tai skaitā lina galdauti un milzīgā auduma lampa pie sienas.
Uzticība vietējam ražojumam ir arī ēdienkartes pamatā - inovatīvā zviedru virtuve ar nelielu pārējās pasaules gastronomijas piešprici. Omāri, jūras ķemmītes ar melnajiem ikriem, cūkas vaiga galerts un vietējais Gotlandes steiks ar dārzeņiem. Fantastiski! Teju katru maltīti restorāna šefpavārs Fredriks Malmsteds pagatavojis, izmantojot pašmāju produktus un izejvielas. Galu galā jau izsenis Gotlande bijusi slavena ar saviem melnajiem jēriem un liellopiem, kas vairākas reizes dienā ļaujas īpašām masāžām. Līdzās tam - visdažādākie dārzeņi, savvaļas puravus ieskaitot. Starp citu, katru galdiņu apciemo arī pats virtuves šefs, īpaši izskaidrojot maltītes izcelsmi un pagatavošanu.
50 Kvadrat piedāvā kā a la carte ēdienkarti, tā arī gardēža ceļojumu visam galdiņam. 13 ēdieni, 13 vīni un „nieka" 5 stundas, lai to visu izgaršotu. Burvīga atmosfēra! Jā pēc tādas izēšanās vēl pietiek spēka, atsevišķa telpa atvēlēta arī siera degustācijām.
Restorāns atvērts tikai vakaros.

S:t Hansgatan 15
621 56 Visby
Tel: 0498-27 83 80
info@50kvadrat.com
www.50kvadrat.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: