GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Stokholma

Baudītāja ceļvedisKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · zviedrija · Stokholma · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

Mathias Dahlgren

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

Matiasa Dālgrena (Mathias Dahlgren) virtuve ar tās fantastisko nelielo komplimentu ciklu patiesi apstiprina apgalvojumu „daudz laba nevajag". Šajā miniatūrajā gastronomijas paraugstundā viens vienīgs kumoss ir koncentrēta tekstūras esence un pilnīgas garšu ainas atklājējs.

Šāda filigrānas kulinārijas pieredze meklējama zviedru šefpavāra Matiasa Dālgrena restorānā, kuru ievērojamais pavārmākslas meistars nokristījis savā paša vārdā - Mathias Dahlgren. Restorāns mājo Grand Hôtel Stockholm - leģendārajā Nobela prēmijas ceremonijas goda mielasta norises vietā - ar skatu uz kuģu piestātni un vienu no Stokholmas ūdensdzīslām.

Restorāna natural cuisine fundaments, protams, paredz vietējo, sezonālo izejvielu izmantojumu. Sezonālā rakstura dēļ restorānā nav pastāvīgas ēdienkartes, turklāt Matiass Dālgrens savā ēdienu darbnīcā atrodas nepārtrauktā radošajā mobilitātē, atklājot pavisam inovatīvas ēdiena pasniegšanas manieres.

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Nelielā restorāna (38 sēdvietas) klusajā un relaksētajā gaisotnē, personāla visu redzošo acu uzmanībā un aizgādībā, iespējams baudīt piecu vai astoņu ēdienu kursu.

Komplimenti tiek aizsākti ar dzīvu, svaigu zemesriekstu un zemesriekstu cepumu - vieglu un caurredzamu kā rīsu pārsla. Tam seko ekskluzīvu rozīņu riekšava, savukārt uz baltas salvetes pasniegtais zilā siera biskvīts sabirzt kā stikls - tikko tam viegli piedurta dakšiņa. Perfekti!

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Tālāk seko sālītas un kūpinātas mencas gabaliņi, kas pasniegti ar garšaugu kociņiem, kamēr uz melnas ogles viegli apsvilināts, smaržo svaigs, tikko no zemes nācis puravs - bietes šķēlītes pavadījumā. Patīkamas garšas, ar kurām paspēlēties uz mēles! Savukārt dārzeņu izlase gluži kā no jauna nobriest un nogatavojas, kad tiek pārlieta ar avotu kreses ūdeni.

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Taču tad Mathias Dahlgren izceļ dienišķās maizes burvību, pasniedzot to ar interesantu pašu gatavotu sviestu, sviesta pudiņu un zosu taukiem. Šī maizes un sviesta performance ievada skandināvu sašimi, kas veidots no gurķa, ingvera, mārrutka un jūras veltēm (laša, austeres, langusta, jūras ķemmītes), kurās vēl jūtama Skandināvijas ūdeņu takts, ko akomponē mārrutka mērce un sojas tapiokas radītais garšu kāpinājums. Vienreizēji!

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Auksto ūdeņu garneles un karaliskā vēža astes krokete alus mīklā kārdinoši gozējās uz baltiem, vēsiem akmeņiem, gaidot, kad tiks pārlieta ar dzintarainu buljonu. Bet pārsteidzošu saderību atklāj zemā temperatūrā lēni cepināta vistiņa ar kraukšķīgu ādiņu un spēcīgi marinēta ķirbja kombinācija. Savukārt jūras gliemenes un austeres klāj mākoņainas un gaistošas gliemeņu buljona putas un ceptu sīpolu pelnu pārkaisījums.

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Lēnām tuvojoties galvenajam ēdienam kā viegla prelūdija tiek pasniegts profitrols ar olu, ceptiem spinātiem un gruyère sieru, kas pārkaisīts ar trifeli. Profitrols ar savu intensīvo garšu lieliski kontrastē ar iepriekšējo svaigo jūras velšu baudījumu. Vēl tikai artišoks, tad ļoti plāns un kraukšķīgs cepums ar foie gras lieliskā tekstūru saspēlē, un esam jau nonākuši pie galvenā ēdiena.

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Kā galveno ēdienu var izvēlēties brandada - jauno kartupeļu biezeni ar kūpinātu mencu un mencas aknu, taču teļa dziedzeri ar vasaras sēnēm, baltajiem un zaļajiem sparģeļiem un svaigu ķiploku ir dievu ēdiens!

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Ceļojumu Mathias Dahlgren noslēdz mielošanās ar sieriem - no maigākā pārejot uz stiprāko, un deserti - sorbē, bezē no avenēm un dažādām zilenēm. Un, protams, pēdējie malki no dažādo vīnu izlases, kas tikusi baudīta visa vakara garumā.

Foto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias DahlgrenFoto: Mathias Dahlgren

Maltīte Mathias Dahlgren paģērē vairāku stundu nesteidzīgu, mierpilnu baudījumu un reizē patīkamu izzinošu koncentrēšanos. Jāatzīst, ka Mathias Dahlgren atšķirīgais rokraksts atstāj savu paliekošu ierakstu kulinārijas pieredzes reģistrā.

Mathias Dahlgren
Grand Hōtel Stockholm
Södra Blasieholmshamnen 6

www.mathiasdahlgren.com
reservations@mdghs.com

 

 

 

07/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: