GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amerikas Savienotās Valstis

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Starp zemi un debesīm. Unikālākās izpletņlēkšanas vietas pasaulē

B.a.s.e jumping Norvēģijā un ItālijāNorth Pole Thai Sky FestivalSkydive KenyaGap Tallard Skydiving Skydive EmpuriabravaSkydive Arizona EloyAerograd Kolomna« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Ziemeļamerika · amerikas savienotās valstis · Amerikas Savienotās Valstis · Starp zemi un debesīm. Unikālākās izpletņlēkšanas vietas pasaulē

Skydive Arizona Eloy

Autors: Ingus Augstkalns, Reinis Rūtentāls0 ATSAUKSMES

Skydive Arizona Eloy

Skydive Arizona Eloy ir lielākais skydive centrs ASV un pasaulē. Numur 1. lidlauks, kurā satiekas visi profesionāļi un ap tiem pulcējas iesācēji, kuri alkst smelties pieredzi. Šis ir arī viens no aktīvākajiem lidlaukiem pasaulē, jo Arizona garantē 350 dienas lēkšanai labvēlīgu laika apstākļu. Pašiem amerikāņiem gan šeit ir par karstu, tādēļ vasarās tie dodas lēkt uz citām valstīm.
Lidlauka dzīvei raksturīgi „festiņi" - ballēties viņi māk! Arizonas lidlauka infrastruktūrā ietilpst gan bāri un restorāni, gan baseini (www.skydiveaz.com).

Lec tuksnesī!

ASV vēl ir četri lieli un vērā ņemami centri, kuros notiek čempionāti un tiek uzstādīti rekordi, tiek organizēti festivāli, nometnes, fun jumps. Tie ir:
- Skydive Perris Kalifornijā, kas nozīmē lēcienu virs Losandželosas - lēcienu virs pilsētas. Tas pats par sevi komentārus neprasa, un kā virsvērtība šeit komplektā nāk visas tās iespējas, ko sniedz šī pilsēta, lai skydive apvienotu ar lielisku atpūtas ceļojumu (www.skydiveperris.com).
- Skydive Deland Floridā ieinteresē tos, kuri lēkt ar izpletni nolēmuši 2000. gada filmas Cutaway (http://www.imdb.com/title/tt0211792/) iedvesmoti (www.skydivedeland.com).
- Cross Keys Skydive Pensilvānijā (http://crosskeysskydiving.com/index.php).
- Skydive Chicago Ilinoisā (www.skydivechicago.com).

 

Lec kanjonā!


Savukārt Moab dropzona Jūtas štatā ir absolūta eksotika. Šeit reizi gadā tiek organizēts Moab festivāls. Tas ir lēciens virs pārsteidzošā Lielā Kanjona, kas aizsākas Kolorado štatā un stiepjas līdz pat Jūtas štatam. Tas ir pārsteidzošs savā klinšu krāsu un formu dažādībā. Gan sporta, gan tandēma lēcieni tiek izpildīti virs Kolorādo upes neskaitāmajiem gultnes izliekumiem - meandriem, starp sarkanīgajiem klinšu veidojumiem. Šeit iespējams lēkt arī b.a.s.e. jumping disciplīnā - bez lidaparāta palīdzības, jo klintis ir gana augstas, ar piemērotu slīpumu. Pirms tam gan jāpārliecinās, vai konkrētajā vietā tas ir legāli, jo ASV šim sporta veidam pastāv daudz ierobežojumu.
(www.skydivemoab.com/about.html)

Kopumā nevar neizcelt arī augsto servisa kvalitāti, kas sevišķi raksturo ASV dropzonas.

Foto: Tim Martin - http://www.skydivemoab.com/gallery.html

 

Skydive iespējams piedzīvot ikvienam - neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. To var darīt gan, lai gūtu prieku un pozitīvas emocijas, gan, protams, sportisku mērķu vārdā.

Kā lēkt?
-
Individuālais lēciens prasa apgūt AFF (Accelerated Free Fall) - paātrinātā brīvā kritiena apmācības programmu, kurā tiek iemācīti lēkšanas pamati. Tā sastāv no teorētiskās apmācības un 8 praktiskajiem lēcieniem.
Kad kursi ir nokārtoti, sākās īstā mācīšanās un gaisa vides apguve. Īstens skydive sākas, kad izlekts jau simto, divsimto reizi.
Izlec - 4 km augstumā. Brīvais kritiens - 55 sekundes.
Izmaksas: kursi - līdz 1000 LVL, inventārs - 3000-8000 EUR (pasaules dropzonās to iespējams arī īrēt), katrs lēciens pēc kursu pabeigšanas - vidēji 12-20 LVL.

-Tandēma lēcienā ar instruktoru nav nepieciešama iepriekšēja skydive pieredze kā vien 30 minūšu instruktāža pirms paša lēciena. Šādā lēcienā tu esi kā pasažieris. Tāds kā joyride! Reizē lec arī operators, kurš šo brīvā kritiena minūti iemūžina.
Izlec - 4 km augstumā, krīt - 2,5 km. Tad tiek vērts vaļā izpletnis, iespēja to vadīt tiek dota arī pašam pasažierim. 300 m no zemes instruktors atkal pārņem vadību. Brīvais kritiens - 50 sekundes.
Izmaksas: tandēma lēciens ar operatoru 150 LVL.

Kad skydive iemaņas apgūtas, zemeslodes debesu jums ir tavā rīcībā. Visā pasaulē regulāri tiek organizētas treniņnometnes, reģionālie vai pasaules čempionāti, uzstādīti vietēja mēroga vai pasaules rekordi, rīkoti boogie - izklaides festivāli kā atvaļinājuma paketes.
Skydive iespējams izveikt arī nesankcionēti, izīrējot lidmašīnu un izlecot jebkur. To var darīt arī nekur nebraucot ārpus savas zemes robežām un lieliski uzārdīties fun jump'os - lec vai izkrīti kā gribi, griezies kā gribi, taisi salto, ārdies un ālējies kopā ar citiem.
Lapa par eksotiskajiem izpletņlēkšanas pasākumiem dažādās pasaules malās -www.exoticskyadventures.com

 

*Dropzona (drop zone) - izpletņlēkšanai paredzēti lidlauki, kuros ir izpletņlēkšanai piemēroti lidaparāti, izpletņlēcējiem speciāli paredzētas nolaišanās vietas, vēja virziena rādītāji utt.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: