GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Mehiko

Baudītāja ceļvedisKultūra

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas ArtesPalau de les Arts Reina SofiaDen Norske OperaEnglish National OperaRoyal Opera HouseMetropolitain OperaLa MonnaieWiener StaatsoperMarkgräfliches OpernhausBayreuther FestspieleOpéra BastillePalais GarnierTeatro alla ScalaGran Teatro La Fenice di VeneziaSidnejas operaArena di VeronaTeatro AmazonasŠlingenzīfa Operas ciemats RemdoogoVupertāles operaTeatro Real« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Ziemeļamerika · meksika · Mehiko · Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas Artes

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Palacio de las Bellas Artes

Šodien Palacio de las Bellas Artes ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras pieminekļu sarakstā, bet savulaik nama celtniecība izvērtās dramatiska un teju vai neiespējama. 20. gadsimtā sākumā itāļu arhitektam Adamo Boari tika uzticēta Palacio de las Bellas Artes izveide, kurai būtu jānāk vecā Meksikas Nacionālā teātra vietā un jādod mākslas, kultūras baudītājiem svaigas, ar koloniālisma elpu nesagandētas telpas.
Adamo Boari savā projektā bijas sakausējis dažādus sava laika stilus, kā dominantes izvirzot Art Deco un neoklasicismu. Nama fasāde un tā iekšiene tikai apstrādāta ar dažādu krāsu marmoriem, tādējādi palielinot ēkas svaru līdz gigantiskiem apjomiem, celtnei nosēžoties par dažiem metriem dziļāk nekā pati iela, uz kuras tā atradās.
Četru gadu būvniecības termiņš iestiepās trīsdesmit gados, iejaucoties purvainajai Meksikas zemei, kas sēdināja būvpamatus aizvien dziļāk zemē, līdz arhitekta nervu pārbaudei punktu pielika Meksikas revolūcija, kuras rezultātā viņš devās no Latīņamerikas prom atpakaļ uz Eiropu, neatskatoties. Tiesa, atstājot aiz sevis vairāk nekā 4000 dokumentu, kurus rūpīgi izpētot, pakaļpalicēji vairākkārt mēģināja ēkas būvniecību turpināt paši saviem spēkiem.
Palacio de las Bellas Artes iesaistījās slaveni sienu apgleznotāji, tostarp Diego Riveras, un skulptori.
Pils ietvēra dažādas skatuves un zāles. Lielākā no tām spēj ietilpināt 1900 skatītājus, tās skatuve ir divdesmit četrus metrus gara un tās priekšā atrodas divdesmit divu tonnu smags kristāla priekškars.
1934. gadā nams pirmoreiz vēra durvis skatītājiem, uz saviem skatuves dēļiem turpmāk aicinot ģeniālus sava laika māksliniekus - Mariju Kallasu, Lučāno Pavaroti, Rūdolfu Nurijevu.

www.palacio.bellasartes.gob.mx

 

09/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: