GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kabo Verde

Citādi maršruti

IZVĒLIES AUTORU

Zaļā raga šarms

Kabo Verde

Zaļā raga šarms« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Āfrika · kabo verde · Kabo Verde · Signe Reinholde-Āboliņa

Zaļā raga šarms

Autors: Signe Reinholde-Āboliņa2 ATSAUKSMES

Zaļā raga šarms

Afrikāņu ritmi, gadu gaitā sajaukušies ar brazīliešu sambu un kubiešu rumbu, kā arī melodiskās un nedaudz skumjās mornas ir mūzika, kas pavada it visur... Dabīgi audzētas kafijas aromāts, neprātīgi daudz krāsu un viegls, gandrīz netverams tuksneša raupjums. Kabo Verde (Cape Verde) jeb Zaļā raga salas ir īsta Atlantijas okeāna pērle, kas pamanījusies izmukt skaudrajai masu tūrisma rokai. Tiesa, tikai pagaidām...
Dažādu Eiropas valstu ietekmē nonākušajām salām prognozē Kanārijām līdzvērtīgu uzplaukumu un diemžēl arī tam atbilstošas sekas. Un tas, cik ilgi bijusī Portugāles kolonija spēs turēties pretim grandiozajiem apbūves plāniem, ir tikai laika jautājums. Jau šodien, ieejot kādā Boa Vista salas nekustamo īpašumu aģentūrā, pie sienas lepni rotājas salas plānojums, kur pašreizējo balti smilšaino pludmaļu vietā slejas villas un apartamenti. Skaidrs ir viens - Zaļā raga salas jāsteidz baudīt pēc iespējas drīzāk.

Kabo Verde atrodas aptuveni 500 km no Āfrikas kontinenta, pretī Senegālai un to veido 18 lielākas un mazākas, galvenokārt, tuksnešainas salas. 10 no tām ir apdzīvotas. Taču nemēģiniet te meklēt tipisko tūrisma izklaižu komplektu un augstu komforta līmeni. Nereti grūti atrast pat vietējo bāru pilsētas centrā. Tamdēļ, ka tāda tur nemaz nav. Apkārtējie apstākļi paši no sevis piespiež relaksēties un baudīt šo skaisto, saules lutināto un arī nesaudzēto vietu, kur gaisā virmo tāds īpašs, tikai ar maņām sajūtams skaudrums.
Trešajā ceļojuma dienā nesteidzīgais dzīves ritms liekas ne tikai atšķirīgs, bet jau baudāms, un tas, ka šad tad restorānā jāgaida stunda, kamēr tiek atnests pasūtītais, šķiet tikai normāli. Nebrīnieties, ja, ierodoties vietējā avio kompānijas birojā, lai nopirktu biļetes tālākiem lidojumiem, durvis būs slēgtas. Pie tām sasēdušie gan zina stāstīt, ka VARBŪT kāds šodien plkst. 13.00 tomēr atnākšot pastrādāt. Gaidi stundu, divas, cilvēki sarodas (lielākoties tūristi) arvien vairāk un vairāk. Ja paveicas, kāds tiešām arī ierodas. Visbiežāk jau tā arī notiek, bet ja nē - vari taču atnākt rīt! Tāpat nebrīnies, ja tava lidmašīna uz kaimiņu salu aizlido pirms norādītā laika vai tiek atcelta vispār. Tātad - šodien nevajag, aizlidosi nākamajā dienā!
Lai arī ar ekonomisko turību Kabo Verde nevar lielīties, kliedzošu nabadzību šeit nejūt - cilvēki ir izglītoti un atsaucīgi. Ja pasmaidīsi, tev pasmaidīs pretim. Ja ko pirksi, tev to pārdos par godīgu cenu, necenšoties nodīrāt pliku līdz pēdējam dolāram. Taču Zaļā raga lielākā vērtība ir šejienes daba un krāsas. Tik košas un tādā pārbagātībā, ka acis žilbst! Krāsains ir teju viss - apģērbs, ēku sienas, durvis un logu slēģi. Pat zvejnieku laivas un mutes bļodas, kurās sievas krauj tirgū nopirkto lomu. Oranžs, zils, dzeltens, sarkans, zaļš... Un tam visam pa vidu nemitīga saule. Tik pēcāk attopies, ka Latvijā ierasto pelēko un melno neesi redzējis nedēļām ilgi!

Sal sala

Foto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarms

Sal ir ģeoloģiski vecākā no Kabo Verdes salām un veidojusies aptuveni pirms 50 miljoniem gadu. Par spīti baltajām smilšu pludmalēm, šis Zaļā raga nostūris šķiet visneinteresantākais - pelēkbrūns, izžuvis tuksneša gludums, daudzas viesnīcas un vislielākais tūristu pieplūdums, salīdzinot ar citām Kabo Verdes salām. Ja iestrēgsiet šeit uz visu ceļojuma laiku, īstā arhipelāga burvība tā arī paliks nezināma un pēc tam atliks vien spļaudīties, ka tā Kabo Verde jau nekas īpašs nemaz nav. ĪSTĀ Zaļā raga sajūta šeit izpaliek. Turklāt jābūt gana nosvērtam, lai nekļūtu par upuri kārtējam suvenīru tirgotājam. To gan šeit nav ne tuvu tik daudz kā, piemēram, Ēģiptē, tomēr bez „Hello, my friend! Where are you from? Come to my shop!" neiztikt arī uz Sal salas. Saulē neiedegušie ceļotāji pārdevēju acīs ir gluži kā svaiga gaļa, bet labā ziņa ir tā, ka viņi neliekas ne zinis par tiem, kas jau iedeguši...
Tūristiem bagātākā arhipelāga sala kā īsta paradīze tomēr šķiet ūdenssportu cienītājiem. Kaitbordisti, sērfotāji un vindsērfinga entuziasti uz šejieni plūst "nepārtrauktā straumē" - Eiropa ir pavisam tuvu un vējš te ziemas mēnešos (novembris - marts) pūš gandrīz vienmēr. Neiztrūkst arī sērfa, kaitošanas un vindsērfinga skolas, kā arī inventāra nomas.
Ja reiz ieplānots Sal salā uzkavēties kādu ilgāku laiciņu, Hotel Dunas de Sal (Ponta Preta - Santa Maria, Caixa Postal 12, T.: +238.242 90 50, www.hoteldunasdesal.com) varētu būt gana labs naktsmītnes variants. Lai arī itāļu četrzvaigžņu dizaina viesnīca interjera smalkumus līdz galam tā arī neizspēlē, uz bezgaumīgo bungalo namiņu un Riu milzeņu fona šis hotelis šķiet pat ļoti pievilcīgs.

São Vicente un viens no pasaules skaistākajiem līčiem

Foto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarms

São Vicente ir otra apdzīvotākā no Zaļā raga salām. Pretēji Sal salas tuksnesīgajam gludumam, šis arhipelāga nostūris joprojām saglabājis savu vulkānisko izcelsmi. Klinšaini krāteri, kalni un Porto Grande līcis Mindelo pilsētā. Tas atzīts par vienu no skaistākajiem visā pasaulē. Ne velti - skats no tāluma ir teju pārdabisks! Un ja vēl zini, ka São Vicente ir pašas Sezārijas Evoras dzimtene un Kabo Verdes kultūras šūpulis, sajūta par šo vietu ir vienreizēja. Kabo te var sajust tā pa ĪSTAM - mierīgi, veldzējoši un ar garšu.
São Vicente dzīve kūsā lielākoties tikai Mindelo pilsētā (otra lielākā pilsēta valstī pēc galvaspilsētas - 66 000 iedzīvotāji) un tās tuvumā, salas iekšienē grūti pat atrast izbūvētus ceļus, par vietējo sabiedrību nemaz nerunājot.
Mindelo pārvēršas divas reize gadā - karnevāla laikā februārī un augustā, kad šeit notiek tradicionālais džeza festivāls. Atbraucēji no citām salām dzīvo teltīs pludmalē, bet vietējie mūziķi rāda, ko māk veselas nedēļas nogales garumā.
Līdzīgi kā Sal salā, arī São Vicente pludmalēs mēdz uzpūst kaitotāju vējš. Lai gan, kā stāsta kāds vietējais francūzis, bez viņa te vēju ķerot vēl tikai viens entuziasts. Tā vismaz citi zina stāstīt, jo pats savu konkurentu tā arī vēl neesot saticis.
Casa-café Mindelo (Rua Governador Calheiros 6, c.p. 931 - S. Vicente, T.: +238 231 87 31, www.casacafemindelo.com) atrodas pašā pilsētiņas vēsturiskā centra sirdī un viesnīcas kafejnīca ir vieta, kurā noteikti vērts iegriezties. Ne tikai izcilās virtuves un pasakaini svaigo zivju dēļ. Ik dienas Café Mindelo pulcējas vietējās stilīgās un inteliģentās publikas zieds! Sēdi, dzer savu kokteili un kaut stundām vēro, kā zum burziņa sarunas un tradicionālā salas mūzika. Svaigi spiestu sulu kokteiļi, kāds regeja stila cienītājs pie bāra letes un fantastiska atmosfēra! Neķert kaifu ir teju neiespējami!
Ne mazāk satriecošas izjūtas pārņem, brokastojot uz Residencial Solar Windelo (T.: +238 231 0070, www.windelo.com) terases. Nelielais viesu nams, kas iekārtots slavenā komponista Vasco Martin mājā, ir gandrīz perfekts - tikai 7 numuriņi, ģimeniska apčubināšana un fantastisks skats uz Porto Grande līci! Bet kā punkts uz „i" ir pati viesnīcas atrašanās vieta - it kā pilsētas centrā, taču nelielā uzkalnā. Kūsājošā dzīve ir aizsniedzama teju ar roku, vienlaikus ļaujot relaksēties absolūtā klusumā. Noteikti rezervējiet dārgākos apartamentus, jo to cena tik un tā šķitīs vairāk kā glaimojoša, bet izjūtas ir tā vērtas. Turklāt, ja palūgsiet, paši mājas saimnieki pagatavos vakariņas - tikai un vienīgi jums.

Okeāna pērle - Santo Antão

Foto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarms

Kad jau esi pieradis pie Kabo Verdes tuksnešainajām ainavām un smilšainā līdzenuma, Santo Antão sala šķiet kā pilnīgs paradokss - serpentīnu kalni un sulīgs tropu zaļums salas Ziemeļu pusē. Palmas, cukurniedres un augļkoki. Īsta okeāna pērle. Līdz tai var nokļūt vien ar prāmi no São Vicente salas. Transporta izvēlē gan jābūt ļoti uzmanīgam. Lai arī 40 minūšu ilgais brauciens ar ātrgaitas laivu sākotnēji liekas pievilcīgāks nekā lēna čunčināšana ar lielo prāmi stundas garumā, izsteberējot no tās otrā krastā, domas ir gluži pretējas - traucoties pāri viļņiem (jo īpaši vējainā laikā), sēdētāji burtiski tiek mētāti uz augšu un leju. Atgūšanās pēc tādas lēkāšanas var prasīt laiku, kuru uz šīs salas labāk veltīt fantastisko dabas skatu vērošanai.
Izkāpjot krastā, grūti nojaust par džungļu tuvumu šai nostūrī, to aizsedz klinšu sienas. Ja liekas, ka ērtākais veids būtu uzreiz noīrēt pašam savu auto, šī doma jāaizmirst. Pat ne visi vietējie gatavi līkločot pa kalnainajiem ceļiem. Jo brīžiem desmitiem metru dziļa aiza ir ne tikai vienā, bet abās ceļa pusēs! Samainīties pretim braucošiem auto iespējams, vien skaļi uzpīpinot. Savlaicīga nobremzēšana ir teju zelta vērta! Ne velti ostas piestātnē ciemiņus sagaida vesela rinda šoferu. Tiesa, iespējams arī palūgt kādu no Residencial Solar Windelo saimniekiem jau laikus aizrunāt šoferi komplektā ar angliski runājošu gidu, kas ciemiņus sagaidītu Santo Antão krastā. Pašiem uz savu roku meklēt labākos skatupunktus ir grūti, un ne visi autovadītāji prot angļu mēli.
Santo Antão ir viena no vismazāk apdzīvotājām Zaļā raga salām un te noteikti jāpaliek vismaz vienu nakti. Lai apskatītu, ieelpotu un izbaudītu. Un arī tamdēļ, lai nobaudītu šejienes lepnumu - grogu, pašgatavotu, rumam līdzīgu dzērienu. Paši salas iedzīvotāji stāsta, ka šī esot vienīgā sala, kur netiek pīpēta marihuāna. Jo viņiem vienīgajiem ir cukurniedres, tātad arī grogs.

Bruņurupuču sala - Boa Vista

Foto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarms

Baltas tuksneša smiltis, ko vējš pa ūdeni atpūš no pašas Sahāras, pludmale, kas kā nosēta gliemežvākiem un bruņurupuči, kuru galvām kaitotāji burtiski pārslīd pāri... Boa Vista (tulkojumā „skaistais skats") ir viena no lielākajām Zaļā raga salām, taču tas nebūt nenozīmē, ka te kūsāt kūsā aktīva rosība. Gluži pretēji - vietām, cik vien acis tālu sniedzas, nav nekā, vien milzīgs klajums dažādās smilšu nokrāsās un kalni kaut kur tālumā. Skaistas balto smilšu pludmales bez neviena satikta cilvēka dienas garumā. Paradīze, lai zvilnētu saulē dienām ilgi, nedarītu pilnīgi neko un atslēgtos no apkārtējās pasaules. Te viss noris gluži kā palēninātā režīmā - celies līdz ar saullēktu, pasērfo, atpūties, paēd, atkal pasērfo un, saulei rietot (jau plkst. 18.00!), dodies pie miera.
Sal Rei, centrālais salas ciematiņš, dzīvo savu mierīgo dzīvi un neliekas ne zinis par tūristu pūļiem. Šeit, tāpat kā citur Kabo Verdē, tevi neapgrūtina reklāmas, izņēmums ir vien milzīgs zīmēts plakāts, kas aģitē nesmēķēt marihuānu. Saujiņa ēku, divas baznīcas, un krāsainām lampiņām izrotāts saldējuma vagoniņš centrālajā laukumā - tas viss kā uz burvju mājienu atdzīvojas vakaros, saulei rietot, un pēc pāris stundām jau slīgst pilnīgā nakts klusumā.
Vietējais sērfa klubs, šķiet, ir absolūtā miera epicentrs. Šūpuļtīkli tā vien vilina mazliet paslinkot. Un nedomājiet, ka slinkumam ļaujas tikai salas ciemiņi. Kluba bārmenis pārdod labi ja divas coca-cola pudeles dienā. Pārējā laikā viņš trinkšķina ģitāru vai uzspēlē šahu ar kluba pārvaldnieku, pavāru un vindsērfinga instruktoru. Arī viņi ir tikpat aizņemti. Ja te ieklīst kāds bikls tūrists, spēlmaņi neliekas ne zinis, jo svarīgāks taču ir nākamais gājiens... Īsts chill-out.

Ja izklaides garam tomēr nav miera, var jau arī atrast vietējo diskotēku. Un tā ir vesela eksotika! Īpašs autobuss vietējos jauniešus nogādā uz naktsklubu, bet biļete jāpērk pa mazu lodziņu - gluži kā vecajos, labajos kinoteātros. Tiesa, vietējie nekautrējas mazliet paķiķināt par balto ciemiņu klātbūtni. Atliek vien pasmaidīt un ļauties mūzikas ritmam. Dejošanas maniere šeit gan ir visai dīvaina (no eiropiešu skatupunkta) - it kā ar sāniem rīvējoties vienam gar otru...
Ja vēlies dienas laikā ciemā atrast "dzīvību", jādodas uz molu piekrastē ciematiņa centrā, kur notiek loma dalīšana. Turpat uzreiz, zvejniekiem izbraucot krastā. Lai zvejotu okeānā, nepieciešamas laivas, un tā kā tās ir tikai dažiem, tad tikšana pie svaigām zivīm rada kņadu ne pa jokam - vietējie skaļi skaidrojas, dala un ņemas ap kārtējo tunča gabalu. To un citas jūras veltes par ļoti labām cenām (omārs par 15-25 eiro, zivis par 6 - 10 eiro) var baudīt arī vietējos restorānos. Tiesa, ja pasūtat tieši tunci, piesakiet, lai nepārcep, pretējā gadījumā to pagatavos tik cietu kā pazoli. Iecienīta maltīte salās ir tunča vai arī „jauktais" karpačio. To šeit var izēsties uz nebēdu!
Kā stāsta paši kaboverdieši, lietus šeit nav redzēts jau gadus četrus. Ja atskaita pāris minūšu ilgas piles. Vietējie lepni bildēs rāda kādu salas oāzi - kad pēdējo reizi te lijis, tā uzplaukusi kā uz burvju mājienu. Šodien te skatam paveras vien izkaltusi zeme un sausumā drūpošas palmas.

Foto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarmsFoto: Zaļā raga šarms

Boa Vista salu savā paspārnē arvien vairāk sāk pārņemt tieši itāliešu tūrisma censoņi, kuriem pieder lielākā daļa salas viesnīcu. Kaboverdieši gan par to nav īpaši sajūsmināti. Ne velti kāds zina stāstīt - ja redzi ejam balto gar pludmali un iemetam ūdenī dziestošu cigareti, tas noteikti ir itālietis, jo citi nekad tā nedarītu. Pagaidām gan ārvalstu viesu šai arhipelāga salā nav pārlieku daudz, tāpēc jūties patīkami pārsteigts, kad tevi uz ielas vienkārši pasveicina pat pilnīgs svešinieks.
Ja reiz baudāt Boa Vista salu, tad Migrante Guesthouse (Avenida Amilcar Cabral - Cp 80 - Sal Rei - BoaVista, T.: (+238) 2 511143, www.migrante-guesthouse.com) ir neatņemama šī procesa sastāvdaļa. Atmosfēras dēļ vien - pilnībā restaurēta koloniālisma laika ēka, vien daži numuriņi, piemīlīgs iekšējais pagalmiņš un ārkārtīgi šarmanta kafejnīca ar melnbaltām fotogrāfijām pie sienas un suģestējošiem vietējās mūzikas ritmiem. Dzīvosiet pašā ciemata centrā, turklāt pludmale atrodas dažu minūšu gājiena attālumā.

Vērts zināt

- Ērtākais veids, kā nokļūt uz Zaļā raga salām no Rīgas, ir, lidojot ar airBaltic līdz Minhenei vai Londonai. Tālāk ar čarterreisu līdz Sal salai vai Boavistai. Drīzumā plānots atklāt starptautiskos lidojumus arī uz São Vicente.

- Vienīgais veids, kā nokļūt no vienas salas uz otru, ir lidojot ar vietējo un vienīgo aviokompāniju - TACV. Biļetes iepriekš internetā nopirkt nav iespējams, jo mājas lapa nestrādā. Dažas starptautiskās tūrisma aģentūras piedāvā biļetes uz iekšējiem pārlidojumiem, tomēr cenas ir saskrūvētas pārdabiski augstas. Tāpēc, uzreiz ierodoties Kabo Verdē, ieteicams doties uz aviokompānijas biroju lidostā un laicīgi nopirkt aviobiļetes uz iekšējiem lidojumiem, jo ne vienmēr tās ir vēlamajos datumos un laikos. Turklāt, jo vairāk salu apceļojat, jo lielākas atlaides lidojumiem.
Tomēr, kad beidzot tiekat lidmašīnā, būsiet pārsteigti - lidaparāti ir jauni un serviss ļoti labs.

- Katra no 10 apdzīvotajām Kabo Verdes salām vizuāli ir citādāka, kam apstiprinājumu guvām, apceļojot 4 salas. Tāpēc, ja reiz esat uz vietas, ieteicams neaprobežoties ar vienu salu, bet apskatīt pēc iespējas vairāk.

- Labākais laiks, kad doties uz Kabo Verdi, atkarīgs no tā, ko plānojat tur darīt. Ja gribat paspēt uz karnevālu, jābrauc februārī. Ja uz mūzikas festivālu, tad augustā. Tiesa, vasaras mēdz būt ļoti karstas. Bet, ja esi kaislīgs kaitotājs, sērfotājs un vindsērfinga fans, tad īstas laiks ir no novembra līdz martam.

- Pašam uz savu roku salas izbraukāt ir teju neiespējami - izbūvēti ceļi ir retums, ceļa norādes nav atrodamas un skaistākās vietas, pašam braucot pie stūres, diez vai izdosies atrast. Tāpēc izdevīgāk noīrēt, piemēram, taksometru. Tā cena (uz ≈ 5 stundām) ir vidēji 30 - 40 eiro.

- Auto īre komplektā ar šoferi un gidu vienai dienai uz Santo Antão salas izmaksā aptuveni 130 - 150 EUR četrām personām (ieskaitot prāmja biļetes turp, atpakaļ).

- Saule Zaļā raga salās ir gana kodīga, tāpēc noteikti līdzi paķeriet pretiedeguma sauļošanās krēmu. Savukārt vējainajās salās - Sal un Boa Vista - vakaros mēdz kļūt pavēsi, tāpēc lieka jaciņa nenāks par ļaunu.

- Klimats ir sauss, tāpēc karstums viegli panesams. Turklāt te nav sastopamas citviet tropiskajam klimatam raksturīgās infekcijas. Vēderam problēmas ar pārtiku - nekādas.

- Valstī runā kreoliešu un portugāļu valodā, taču itin labi komunicēt iespējams arī franču mēlē.

- Laika starpība ar Latviju ir tikai trīs stundas. Tas ir īpaši izdevīgi, ja ceļojat ar mazu bērniņu, jo nav jāpārdzīvo mokošā laika joslas maiņa.

- Jo tālāk no Sal salas, jo viss kļūst lētāks.

- Iecienītākie suvenīri - gliemežvāki un afrikāņu rotaslietas.

- 1 EUR = 110 Cabo Verde Escudo (CVE). Norēķināties var gan vietējā valūtā, gan ar eiro. Tiesa, ja maksāsiet eiro, neoficiālais kurss būs 1 EUR = 100 CVE.

- Noderīgi saiti:

www.caboverde.com
www.caboverde24.com
www.cabonet.org
www.afromix.org/html/musique/pays/cap-vert/index.en.html - Kabo Verdes mūzika
www.boavistawindclub.com

Raksts ievietots 2008.gadā

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Paulina

Apmeklēja: decembris 2011 gada

Izlasiju rakstu un nemaz nevaru piekris autorei. Es atlidoju un lidostas prieksa stav cilveki ar plakatim ar hoteļa nosaukumu, kas aizveda tieši uz hoteli, braucu varbut stundu. Skats apkart bij tik tiešam ka uz meness bruns mals at akmeniem un nekadu zaļumu. Komplekss turistiem ir tik tiešam ļoti skaists un apkart zaļo palmas un citi zalumi ko personals ir satadijis skaistumam. Tur ir daždažadi restorani un vakara diskotekas un koncerti, gimenem ar berniem var panemt aikliti. Nakosreiz es gribetu viens nedeļas vieta atpusties tur divas nedelas. Kad ir jalido atpakal tad autobuss panem turistus no hoteļa un aizved laicigi uz lidostu. Lidosta ir interesants veikaliņs ar suveniriem un alkoholu eksotiskajas pudeles, ko var atvest ka suveniru radiniekiem un draugiem.

Paulina

Apmeklēja: decembris 2011 gada

Ta ir paradize. Es biju uz salas Sal hoteli Riu Funana. Perfekts apkalpojošais personals un garšigie un kvalitativie edieni, silts okeans un interesantas ekskursijas. Gribu velreiz tur atgriezties, tieši tani paša vieta. Tur ir speciali turistiem uzcelts liels komplekss un bezgaligs baltu smilšu krasts un zils okeans. Devize-No stress
Tur ir laba drošiba un vietejo iedzivotaju tur nav tuvuma. Silti iesaku visiem apciemot un labi atpusties valsti Kabo Verdi, uz salas Sal, hotelis Riu Funana :)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: