GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES AUTORU

Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunktiLietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti

Parīze

Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Eiropa · francija · Parīze · Egle Čekanavičūte

Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti

Autors: Egle Čekanavičūte0 ATSAUKSMES

Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti

Jaunā lietuviešu modes dizainere Egle Čekanavičūte studējusi Viļņas Mākslas akadēmiju un absolvējusi Londonas Sentmārtina mākslas un dizaina skolu, bet profesionālo pieredzi guvusi Burberry, Christian Dior un Maison Martin Margiela modes namos. Jaunā dizainere atzīst, ka pozitīvākais, ko modes pasaulei sniegusi globalizācija, ir dizaineru iespēja ceļot, lai veiktu pētījumus, bagātinātu un atsvaidzinātu radošo domu, iedvesmotos, tādējādi svaigas un labas emocijas ieviestu savā darbā. Anothertravelguide.com lasītājiem Egle Čekanavičūte piedāvā savu iedvesmojošāko adrešu sarakstu Londonā, Parīzē, Antverpenē un Viļņā.

Parīze

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Comptoir de l'Image.
Foto: www.thesartorialist.com

Comptoir de l'Image (44 rue de Sévigné, 3e) - pavisam neliels grāmatu veikaliņš, kas veltīts mākslas un modes izdevumiem, tostarp pavisam retām grāmatām un nu jau vairs reti kur pieejamai modes periodikai.

L'Eclaireur (www.leclaireur.com) - viens no spēcīgākajiem spēlētājiem uz Parīzes koncepta veikalu skatuves. Lielākā daļa veikalu atrodas mazliet nomaļus no tradicionālām iepirkšanās takām un to vienojošā stila zīme ir drosmīgas arhitektūras un spilgtu pazīstamu un jaunu modes zīmolu apvienojums.

Merci (111 Boulevard Beaumarchais) - oriģinālais koncepta veikals piedāvā sociāli apzinīgu iepirkšanos, proti, pēc izmaksu apzināšanas visi pārējie veikala ienākumi tiek ziedoti labdarībai - Madagaskaras bērniem. Veikala lejasstāvā iekārtots arī lielisks restorāns un kokteiļbārs ar tādu pašu nosaukumu, tikai šoreiz itāliešu valodā - Grazie.

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Design et Nature

Design et Nature (4, rue d'Aboukir, www.designetnature.fr) - iespaidīgs taksidermijas veikals. Degunradži, nīlzirgi, ziloņi, tīģeri... - inerti un stingi tie izkārtoti rūpīgi pārdomātā un artistiskā ekspozīcijā. Starp citu, Design et Nature dzīvnieku pasauli savās kolekciju prezentācijās izmantojuši gan Louis Vuitton, gan Harry Winston.

Weber Metals (www.weber-france.com) veikali ir profesionāli intriģējošs galamērķis tiem, kuri darbojas metāldizaina jomā. Jau kopš 19. gadsimta beigām Weber Metals piedāvā visu iedomājamo formu un izmēru tīrmetāla, niķeļa sakausējumu, krāsainā metāla, alumīnija, misiņa un citu metālmateriālu klāstu.

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Chine Machine

Chine Machine (100 Rue des Martyrs, www.chinemachinevintage.com) - kolorīts vintage veikaliņš Parīzē, pašā Monmartras sirdī. Īsts modes retroholiķu galamērķis.

"Blusu tirgus" Le Marché aux Puces de Vanves ir teju četrsimt antīko tirgotāju mājvieta. Šeit visīstākās pērles meklējamas sestdienu rītos - drīz pēc saullēkta, kad te sarodas īstie uteņu feinšmekeri.

Šarmants ir arī utenis Marcé Paul Bert - pasaulē lielākā krāmu un antikvariāta tirgus Porte de Clignancourt paspārnē.

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Rosa Bonheur

Rosa Bonheur (2 allée de la Cascade) - iemīļots uzkodu bārs gleznainajā Buttes Chaumont parkā. Parka lepnums ir 20 metrus augstais, mākslīgi veidotais ūdenskritums virs agrākas akmeņlauztuvju grotas. Sevišķs šīs pilsētvides baudījums būs kafijas pauze Rosa Bonheur āra terasē - vasaras sezonā.

Musée Galliera (10 Avenue Pierre 1er de Serbie) - Parīzes modes muzejs pēc rekonstrukcijas durvis vērs tikai 2013. gadā, taču viesizstāžu veidolā muzejs turpina darboties.

La Maison Rouge (10, boulevard de la Bastille, www.lamaisonrouge.org) - lielākā un ievērojamākā privāto izstāžu telpa Parīzē.

 

Londona

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Liberty department store

Liberty (Regent Street, www.liberty.co.uk) - viens no vecākajiem Londonas universālveikaliem. Dibināts 1875. gadā, Liberty savu darbību aizsāka kā austrumzemju mākslas un dizaina veikals. Laikam ritot, veikals kļuva par prestižāko Londonas tekstilizstrādājumu, modes un dizaina tirdzniecības vietu. Cieši sadarbojoties ar jūgendstila māksliniekiem, kompānija tika asociēta ar tā laika jauno stilu, bet pats jūgendstils stils dēvēts par Stile Liberty. Pagājušā gadsimta 20. gados Liberty tirdzniecības kompleksam pievienojās Tjūdoru stilā būvētā ēka, kuras koka konstrukciju celtniecībā izmantoti kokmateriāli no diviem Anglijas jūras kara flotes kuģiem.

Dover Street Market (17-18, Dover Street, W 1, www.doverstreetmarket.com) - unikāls japāņu modes dizaineres Rejas Kavakubo (Comme des Garçons) koncepts, mūsdienu modes un sajūtu esence, kurā zem viena jumta apvienojas visneprātīgāko dizaineru visneprātīgākās idejas.

Ļaujoties šim neprātam, vērts iegriezties Rose Bakery (Dover Street Market), kas ir lieliska vieta brokastīm vai vieglām pusdienām radošā un modes aprindām pietuvinātā kompānijā. Gardēžus šeit priecēs fantastiskas kūkas un organiskā kafija.

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
Cloth House

Cloth House (47; 98 Berwick Street, www.clothhouse.com) - bagātīgs izmeklētu tekstilizstrādājumu veikals Soho rajonā.

Serpentine Gallery (Kensington Gardens, www.serpentinegallery.org) - modernās un laikmetīgās mākslas izstāžu, arhitektūras projektu, izglītības un komunikācijas platforma Kensingtonas dārzos.

Tate Modern (Bankside, www.tate.org.uk/modern) - muzejs, kam pieder ievērojama starptautiskās modernās un laikmetīgās mākslas kolekcija, mūsdienu britu mākslas paraugi, grandioza popārta kolekcija, kā arī ievērojams skaits minimālisma un konceptuālās mākslas vienību.

Saatchi Gallery (King's Road, www.saatchi-gallery.co.uk) - skandalozā mākslas kolekcionāra Čārlza Saātči galerija, kurā auditorija nemitīgi tiek iepazīstināta ar jaunāko pasaules mākslas procesos.

 

Antverpene

MUHKA (Leuvenstraat 32, www.muhka.be) - Antverpenes laikmetīgās mākslas muzejs, kura patstāvīgajā ekspozīcijā skatāmi Gordon Matta-Clark kolekcijas darbi no 1970. gada līdz mūsdienām.

 

Viļņa

Foto: Lietuviešu modes dizaineres Egles Čekanavičūtes iedvesmas pieturpunkti
V2 Concept Store

CAC (Vokiečių g. 2, www.cac.lt) - Viļņas Laikmetīgās mākslas centrs, kas ir lielākā laikmetīgās mākslas telpa Baltijas valstīs un viena no nozīmīgākajām laikmetīgās mākslas institūcijām bijušās PSRS teritorijā.

Šajā pat adresē rodama arī V2 Concept Store (www.v2-online.com) modes platforma - veikals. Kolorītais nīderlandiešu apavu zīmols United Nude, šī brīža dāņu avangarda kulta vārds Henrik Vibskov, defektīvi efektīvais grandža un glamūra apvienojums lietuviešu D.Efect izpildījumā... - ir tikai daļa no modes konceptveikala zīmolu izlases.

Ievada foto: L'Eclaireur, Parīze

04/2012

Interviju ar modes dizaineri Egli Čekanavičūti lasiet šeit.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: