GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Īslande

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceMaršrutiVērts zināt

IZVĒLIES AUTORU

Vējš, mellenes un lavas lauki

Īslande

Divās dienās 2222 km pa IslandiVējš, mellenes un lavas lauki« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Eiropa · īslande · Īslande · Tālis Laizāns

Vējš, mellenes un lavas lauki

Autors: Tālis Laizāns1 ATSAUKSME

Vējš, mellenes un lavas lauki

Termālo ūdeņu, lavas un ūdenskritumu zeme. Īslandē jābauda daba, un, pat ja liekas, ka tā ir vienveidīgi auksta - ar ledājiem, vēju un vulkāniskajiem iežiem, tā nav. Eiropas otra lielākā sala prot pārsteigt. Ar priežu mežu, mellenēm krātera tuvumā un sulīgi zaļu zāli upju un kalnu ielejās.
Īslandi var baudīt dažādi. Ar vieglo auto pa salas galveno un vienīgo loka autoceļu jeb Ring Road, apskatot zīmīgākos objektus un gūstot pirmo iespaidu. Ar īpašu džipu pa bezceļiem, pāri upītēm, strautiem un akmeņu laukiem. Tieši tik daudz, lai paša acīm ieraudzītu tālākos salas nostūrus. Un vēl var ar kājām - noparkot auto un aizstaigāt līdz ūdenskritumam, geizeram vai pazemes alai. Sajust raupjo vēju, kas pierimst tikai dažas dienas gadā, bet ledāju tuvumā kož pirkstos un degunā.

Foto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas lauki

Zeme, kas nevienam nepieder

Īslande tiek uzskatīta par Eiropai piederošu, taču tā ir tikai daļēja patiesība, jo to veido kā Eiropas, tā Ziemeļamerikas tektoniskā plātne un Þingvellir nacionālais parks Īslandes dienvidrietumos par to atgādina ik dienas. Vietām abi plato sadūrušies, veidojot klinšainu sienu 2 līdz pat 30 metru augstumā. Augšējā virsma ir Amerika, apakšējā - Eiropa. Turklāt ik gadu abi kontinenti attālinās viens no otra par dažiem milimetriem, lūzuma vietā veidojot brīvu, jaunu teritoriju. Zemi, kura nevienam nepieder...
Þingvellir ieleja zīmīga ne vien ar „brīvo zemi", bet arī dabīgi veidojušos ieplaku, kur 930. gadā ticis dibināts Alþingi, viena no senākajām parlamenta institūcijām pasaulē. Apdzīvotu vietu vadoņi un vecākie te sanākuši, lai lemtu tautas tālāko likteni. Tiesa, grūtos lēmumus mazāk skaudrus darījusi pamatīga svinēšanās - ar ēšanu, dzeršanu un sporta spēlēm. Kā jau šādās reizēs pienākas.
Nelielā Laugarvatn - apdzīvota vieta Īslandes dienvidrietumos - ir laba naktsmītnes vieta, lai nākamajā dienā nodotos lielāku un mazāku geizeru izpētei Haukadalur ielejā (20 km attālumā no Laugarvatn). Iespaidīgākais no tiem - Strokkur - sakarsēto ūdeni vairāku metru augstumā uzšļāc ik pa 5 - 10 minūtēm. Pačamdīt to gan būtu neprāts - ūdens temperatūra var sasniegt pat 80oC! Diemžēl savulaik par grandiozāko fenomenu uzskatītais Lielais geizers jeb Geysir (vārds „geizers" cēlies no šī nosaukuma) pēc kāda vulkāna izvirduma nu jau vairākus gadus kā devies dziļā snaudā. Absolūto miegu negarantē neviens, tāpēc šo dabas šedevru, līdzīgi kā Strokkur, zinātkārajiem liegts apskatīt pārāk tuvu un tas daļēji norobežots.
Lielāki un mazāki burbuļojoši katliņi burtiski nosējuši visu ieleju. Grandiozāks skats gan paveras, veroties no nelielā paugura. Uzrāpdamies tajā, vienā pusē redzi bezgalīgi plašus, pārsvarā pelēkus lavas laukus, bet otrā - sulīgi zaļu ieleju ar miniatūra lieluma zemnieku mājiņām un īslandiešu vasaras mītnēm. Gluži kā oāze tuksneša vidienē! Tikai bez kokiem.

Šis Īslandes apgabals paslēpis vēl pāris dārgumu - Zelta ūdenskritumu jeb Gullfoss un Kerizas (Kerið) krāteri. Abu apskate ir teju obligāts valsts ciemiņu pienākums. Jo kad gan vēl būs iespēja izstaigāt vulkāna virsotni un palūkot, kas lācītim vēderā. Verdošas lavas vietā krātera iekšienē šodien atrodas neliels ezers, ārpusē - mellenes! Tieši tā, starp apsūnojušajiem lavas akmeņiem atrodams ne mazums ogu, tāpēc droši varat nodoties to ēšanai. Ļoti, ļoti garšīgi. Pārsteidzoša ir arī akustika krātera dibenā. Cilvēku, kas stāv uz tā malas, 55 metrus dziļajā krāterī var sadzirdēt pārsteidzoši labi, gluži kā runātājs atrastos tepat līdzās.
Þingvellir nacionālais parks, geizeru ieleja, Gullfoss un Kerizas krāteris kopā veido tā saucamo zelta apli - iecienītu ceļotāju maršrutu Īslandes dienvidu, dienvidrietumu daļā. Turklāt visu laiku no attāluma iespējams vērot Heklu - salas aktīvo vulkānu, kas iedarboties mēdz reizi 10 gados. „Aplis" pieveicams nepilnas dienas laikā un izbraukt iecienīto maršrutu ar autobusu piedāvā arī Reikjavīkas tūrisma firmas.

Bazalta ērģeles un stindzinošais aukstums

Foto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas lauki

Selfoss, kas atrodas pašos salas dienvidos, īslandiešu izpratnē ir pilsēta. Lai gan to varētu saukt arī par miestiņu, šī vārda vislabākajā nozīmē - ar 6000 iedzīvotāju, vienu baznīciņu, upes krastmalu, vairākām viesnīcām un viesu mājām, kur apmesties tūristam. Paši īslandieši gan šo vietu dēvē par Dienvidīslandes rūpniecības, pakalpojumu un tirdzniecības centru. Ja reiz esat te, vērts apskatīt gana savdabīgo iežu iegruvumus upes krastmalā, kas veidojušies, laika gaitā tiem šķīstot. Taču citādi, Selfoss gluži tāpat kā Arnes, Hella un Vik ir kārtējais ciemats, kur piestāt, braucot salas austrumu virzienā. Dažus kilometrus pirms Vik atrodas Hestheimar zemnieku saimniecība - līdzās nelielajai naktsmājai, te iespējams izbaudīt arī mineralizētā pazemes ūdens vannu. Šim pašam saimniekam pieder arī zirgaudzētava. Tiesa, Īslandes zirgi nepavisam nelīdzinās ierastajiem kumeļiem - tie ir drukni, augumā nelieli - acīmredzot tā daba tiem palīdz „turēties pretī vējam". Ikvienam tiek piedāvāta iespēja doties uz tuvējiem apskates objektiem zirga mugurā. Izrādās, ka zirgu audzēšana ir nopietns bizness, jo šie mājdzīvnieki tiek audzēti pārdošanai kontinentālajā Eiropā.
Svartifoss jeb Melnais ūdenskritums Skaftafell nacionālajā parkā (viens no četriem Īslandes nacionālajiem parkiem) ir gana iecienīts ceļotāju pieturpunkts ceļā uz Höfn pilsētiņu salas austrumos. Esiet gatavi vismaz pāris stundu pārgājienam, jo piebraukt ar auto pie šīm bazalta ērģelēm nav iespējams. Pašu parku var uzskatīt par kontrastiem bagātāko vietu valstī - kalni, ledāji, ūdenskritumi, aizas un bagātīga veģetācija pārsteidz ik brīdi. Netālu no Höfn atrodas Vatnajokull, Eiropā lielākais ledājs, un Jökulsárlón - ledāju ezers jeb lagūna kalna pakājē. Tieši te, izkāpjot no siltā un ērtā auto, pirmo reizi tā pa īstam sajūti Īslandi - kodīgi auksts vējš un stindzinošs aukstums aisbergu tuvumā. Nereti pat vasarā neiztikt bez siltas jakas un lieka cimdu pāra. Īpaši, ja saulriets ir tuvu.
Viena no aizraujošākajām šejienes atrakcijām pavisam noteikti ir brauciens ar amfībijām starp ledus gabaliem jeb mini-aisbergiem. Savulaik te uzņemtas pat ainas divām Džeimsa Bonda filmām.

Fjordi, mežs un mēness sajūta

Foto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas lauki

Īslandes austrumu piekraste ir fjordu valstība. Tos visus izbraukāt ir neiespējami, taču skaistums patiešām ir fantastisks! Tiesa, autobraucējam jābūt uzmanīgam - serpentīna ceļi nav nožogoti un aiza vairāku metru dziļumā ir turpat līdzās. Mazliet baisi... Īpaši, ja ir migla. Turklāt, pat ja liekas, ka attālums ir niecīgs, tam visticamāk nāksies veltīt krietni daudz laika.
Pa ceļam noslēpies arī Stöðvarfjörður ciematiņš. Starp aptuveni 170 tā iedzīvotājiem atpazīstamākā noteikti ir kāda 80-gadīga kundze, kas lielāko daļu dzīves veltījusi akmeņu kolekcionēšanai. Šodien neskaitāmo lavas un iežu veidojumu daudzveidību var izbaudīt ikviens muzeja ciemiņš. Ierīkots pašas Steinasafn Petru (Petra's Stone Collection) mājā, tas ir maziņš, taču ļoti mājīgs. Turklāt kolekcija patiešām ir iespaidīga - teju visas toņu variācijas, no balta līdz melnam, spīdīgi un zaigojoši. To nešanai kundze savulaik pašuvusi pat īpašu pleca somu, kas ļāva atgādāt mājās pat 30-40 kilogramus smagus eksemplārus..
Lielākā daļa atradumu izkārtoti turpat dārzā, bet iekštelpās pilnā sparā rit tirgošanās - rotaslietas, suvenīri un citi nieki, pagatavoti no salas akmeņiem. Kundzes apņēmību to vākšanā varam tikai apskaust. Šajā pasākumā tika iesaistīti ne tikai pašas bērni, bet arī vietējie iedzīvotāji. Lielākoties tad, ja kalnu nogāzēs paslēpies kāds īpašs „eksemplārs".

Uzskats, ka Īslandē nav koku, ir gaužām maldīgs. Lielākā daļa, protams, nepārsniedz prāvāka krūma izmērus, taču netālu no Egilsstaðir pilsētas atrodas gana pieklājīgs priežu mežs Hallormsstaðarskógur. Koki gan nav tik augsti, kā ierasts redzēt citviet Eiropā (skarbais vējš neļauj tiem izaugt), taču šis salas mākslīgi izveidotais brīnums ir viens no lielākajiem īslandiešu lepnumiem. Līdzās tam atrodas Lagarfljót ezers, par kuru vietējie pamanījušies sacerēt veselu leģendu. Baumo, ka tajā mītot Lohnesa ezera cienīgs briesmonis...
Kā izrādās „meži" ir populāra īslandiešu atpūtas vieta. Tajos sabūvēti pat veseli vasaras māju kvartāli! Tikai parasti šīs ēciņas pa gabalu nav iespējams ieraudzīt. Un ne jau tāpēc, ka tās atrodas biezā, augstu koku mežā. Mazās, smieklīgās trīsstūrveida būdiņas knapi sniedzas pāri vidējā latvieša augumam! Par pastāvīgu dzīvošanu tajās nevar būt ne runas, visticamāk tās pieder vietējiem makšķerniekiem, lai būtu kur pārnakšņot.
Ja reiz esat nonākuši Hallormsstaðarskógur, vērts nogriezties no galvenā Ring Road un paķert klāt ziemeļu piekrastes melnās pludmales, kuru smiltis veido neskaitāmi lavas akmentiņi. Bet tālākais ceļš līdz vienam no iespaidīgākajiem Īslandes ūdenskritumiem Dettifoss (viens no varenākajiem Eiropā, ieraudzīt to klātienē ir pārdzīvojums!) ved cauri nebeidzami plašiem lavas laukiem. Tālumā redzami vien kalni un sajūta ir gluži kā uz mēness! No Dettifoss ieteicams izmēģināt braucienu gar Asbyrgi kanjonu un nonākt Húsavík pilsētā no ziemeļu puses.

Termālie baseini un kuģīšu manevri

Foto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas lauki

Mývatn jeb Odu (knišļu) ezers ir vieta, kur līdzās pazemes alām, Viti krāterim un Godafoss ūdenskritumam iespējams izbaudīt arī termālo ūdeņu siltumu. Zem klajām debesīm! Īpašs komplekss, t.s. „Ziemeļu zilā lagūna", te izveidota salīdzinoši nesen (2004.gadā), un nodrošina lielisku iespēju relaksēties arī vairāku dienu garumā, jo tuvākajā apkārtnē atrodami vairāki moteļi, viesnīcas un kafejnīcas. Enerģiska peldēšanās gan izpaliks - baseinu dziļums nav tik liels, lai gan apmeklētāju ir krietni mazāk nekā „īstajā" Blue Lagoon pie Reikjavīkas. Tāpēc atliek vien atslīgt uzkarsētajā ūdenī un lūkoties debesīs. Temperatūru režīmi ir visdažādākie. Ceļojot no viena baseina uz otru, tu pamazām uzsilsti un atkal atdziesti. Turklāt, ja visu dara pēc pilnas programmas, jāļaujas arī dūņu vannām, sejas maskām un citām procedūrām.
Ja laiska relaksācija vairs nav prātā, vērts doties uz Húsavík pilsētu pašos Īslandes ziemeļos. Te sabrauc visi, kas apņēmušies ieraudzīt īstu un dzīvu vali. Taču interesantāka par vaļa asti, ir dzīšanās pēc tās. Jūrā vienlaicīgi medībās atrodas kādi 3 - 4 tūristu kuģīši. Tiklīdz kāds no tiem pamanījis milzīgo dzīvnieku, tiek apziņoti pārējie. Un tad nu visi kā negurdi metas uz vienu vai otru pusi, lai tikai ļautu ciemiņiem iemūžināt svarīgo mirkli. Līdzīgi jūras dzīvnieku apskates braucieni tiek piedāvāti arī citviet, piemēram, no Reikjavīkas, Keflavikas, Grindavikas, Olafsvikas.

Tālākajā ceļā salas viesus sagaida par Ziemeļīslandes galvaspilsētu dēvētā Akureyri, Grábrók krāteris, lavas lauki, Barnafoss un Hraunfossar ūdenskritumi un akmeņu lauka vidū noslēpusies Reikjavīkas "Zilā lagūna". Arī te tūristu, ka mudž. Termālais baseins, klajas debesis un pavisam ierasts Īslandes skats - tvaikojošā ūdenī sasēduši tūristi un uzraugs baseina malā, cepurīti galvā un cimdiem rokās (ja jums ir gadījies nokļūt šajā valstī „ne-sezonas" laikā)!

Tukšums zem kājām

Foto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas laukiFoto: Vējš, mellenes un lavas lauki

Tu ej un jūti, ka zem tevis vairāku metru dziļumā nav nekā... Ekstrēmistu cienīgas izjūtas! Hallmundarhraun lavas lauki zem sevis paslēpuši vienu no lielākajām lavas alām pasaulē - Víðgelmir. Uz savu roku izložņāt vairāk kā pusotru kilometru garo salas brīnumu tā apmeklētājiem gan aizliegts. Tas atļauts tikai un vienīgi gida pavadībā. Pārsteidzošo tūrisma objektu savā paspārnē pārņēmusi kāda ģimene, kas dzīvo turpat, pāris kilometru attālumā - Fljótstunga saimniecībā.
Ieģērbti īpašā ekipējumā un ar ķiveri galvā, drosminieki pazūd pazemē. Par nelielās ekskursijas komfortu vienkārši jāaizmirst! Temperatūra ir konstanta un nepārsniedz +7 grādu atzīmi, bet akmeņu nogruvumi vietām pamatīgi apgrūtina pārvietošanos. Par spīti tam, iespaids ir fantastisks - šaurās ejas nomaina halles tipa veidojumi un stalaktītu un stalagmītu skulptūras. Turklāt, atdziestot lavas virsmai, vulkāniskā masa turpinājusi tecēt zem tās, veidojot vairākus lavas slāņus. Tāpēc brīžiem, sperot kārtējo soli, atskārsti, ka kaut kur apakšā, zem kājām taču atrodas tukšums!
Ar pieveiktiem 300 - 400 metriem pirmajam iespaidam pilnīgi pietiek, taču, ja avantūras gars neliek mieru, alā iespējams arī pārnakšņot (pilnīgā tumsā un klusumā!) vai izstaigāt to visā garumā. Atrast savdabīgo atrakciju nemaz nav tik viegli, jo daudziem tā joprojām palikusi nezināma (labi, ja satiksiet vēl kādu pārīti ceļotāju). Turklāt iepriekš ieteicams sazināties ar alas saimniekiem un gidi, zviedru meiteni, kas Islandē dzīvo jau divus gadus. Pretējā gadījumā alas durvis (tādas tur patiešām ir!) tā arī paliks slēgtas. Arī bez ērtiem apaviem, siltām drēbēm un cimdiem te īsti nav, ko darīt. Minimālais laika patēriņš alas aplūkošanai ir apmēram stunda, maksimālā programma prasīs vismaz 3-4 stundas.

Kontaktinformācija: Kristín un Bjarni Johansen, Fljótstunga, Hvitarsidu, 320 Reykholt, Tel.: +354-435-1198, Mob.: +354-898-7512, Fax: +354-435-1498. E-pasts: fljotstunga@fljotstunga.is; www.fljotstunga.is/ensk_hellir.htm
Kā līdz šejienei nokļūt? Ja atrodaties Hallmundarhraun (vulkānisko alu un lavas lauku apvidus) - 2 km virzienā uz DA no Fljótstunga (Hvitarsida County) saimniecības;
Savukārt, ja braucat no Reikjavīkas - 20 km pa Ring Road, pēc Borgarnes pilsētiņas nogriezieties uz ceļa Nr.50, tad pa ceļu Nr.580. Kad būsiet pabraukuši garām Hraunfossar ūdenskritumam (netālu no Húsafell) un ceļam F35 (Kaldidalur), pie Kalmanstunga saimniecības nogriezieties pa labi. Dodieties pa nelielo taku līdz pat Hallmundahraun lavas laukam un Fljótstunga saimniecībai.

Vērts zināt

- Lidojums no Kopenhāgenas, Oslo vai Stokholmas līdz Keflavík lidostai (50 km jeb 40 minūšu brauciena attālumā no Reikjavīkas) ilgst aptuveni 3 - 4 stundas. Uz Īslandi kursē arī prāmji no Norvēģijas un Dānijas, taču to galapunkts ir salas dienvidaustrumu piekraste - Seyðisfjörður. Toties varēsiet apceļot salu ar savu auto. Informāciju var iegūt www.smyril-line.com.

- Auto īre sezonā (starptautiskā autonomas kompānijā): Toyota Yaris - aptuveni EUR 100 dienā; Toyota RAV - aptuveni EUR 170 dienā. Automašīnu ieteicams rezervēt jau iepriekš, jo īpaši, ja ceļosiet vasaras sezonas laikā (jūnijs, jūlijs, augusts). Mums gan izdevās tikt pie iepriekš nepasūtīta auto - bet ne vienmēr tā veicas.

- Salas autoceļš Nr. 1 jeb Ring Road ir visā garumā asfaltēts un ērti izbraucams ar vieglo automašīnu. Ja ieplānots no tā nogriezties un braukt dziļi nekurienē, vēlams izvēlēties speciālu auto, piemēram, džipu ar speciālajām riepām un aprīkojumu, kas līdzās helikopteriem ir diezgan ierasts vietējo pārvietošanās līdzeklis.

- Pilsētās un ciematos, kuros vasarā pieejamas Hotel Edda ķēdes viesnīcas, finansiāli izdevīgāk izvēlēties tieši tās. Nakšņošana - internātskolas istabiņās ar kopēju virtuvi (uz stāvu) un restorānu. Tiesa, „šarmantās" Īslandes cenas (10 - 25 Ls vienai personai, bet pudele alus maksā 5 Ls) ātri vien pamudina vakariņas pagatavot pašam. Info par Hotel Edda: www.hoteledda.is
Netrūkst arī zemnieku saimniecībās ierīkotu naktsmāju. Lauku tūrisms Īslandē nav sveša lieta.

- Kopējās 8 dienu ceļojuma izmaksas - aptuveni USD 1000 līdz 1500, ja ar auto brauc 2 -3 cilvēki. Taču 8 dienas ir pietiekams laiks vien pirmajam iespaidam.

- Orientēšanās pa galveno autoceļu ir samērā viegla. Netrūkst arī norāžu. Kļūdainas tās ir ļoti retos gadījumos, kad kartē, piemēram, nav atzīmēts jauns ceļš. Piekļuve zīmīgākajiem apskates objektiem ir salīdzinoši viegla - ceļš to tuvumā lielākoties ir asfaltēts (izņemot Dettifoss, lavas alu).

- Īslande ir zeme, kur vienas dienas laikā var piedzīvot visus gadalaikus - sauli pēķšņi nomaina lietus, tad brāzmains vējš un sniegs! Turklāt klajākās vietās vējš var būt pat tik stiprs, ka traucē pārvietoties kājām.

- Īslande ir valsts, kas jābauda lielākoties kājām - ērti apavi ir nepieciešamība. Lai nokļūtu līdz ūdenskritumam, nereti vajadzīgas stundas trīs, pat ja kartē norādītas nieka 40 minūtes - jo mums taču svarīgi nokļūt tiešā tā tuvumā, nevis fotografēšanai drošā attālumā.

- Neizmantot salas pazemes bagātību būtu grēks, tāpēc noteikti līdzi jāpaķer peldkostīms, dvielis un čības. Lielākajā daļā nakšņošanas vietu (viesnīcās, skolās un lauku kempingos) pieejami baseini, burbuļ- vai minerālūdens vannas. Baseinus gan lielākoties ļauts izmantot līdz pulksten 20.00 - 21.00 vakarā, tāpēc nenokavējiet!

- Ar angļu valodu Īslandē nav problēmu. To pārvalda arī vecāka gada gājuma cilvēki.

- Uztraukumam par mobilo sakaru traucējumiem nav pamata.

- Alkoholu valsts veikalos tirgo pāris stundas dienā.

- Ar debetkarti vai kredītkarti iespējams norēķināties gandrīz visur. Ja nu vienīgi super-mazos veikaliņos tā var izrādīties problēma.

- Tā kā maksa par servisu parasti ir iekļauta, tad restorānos, viesnīcās vai taksometros nav jādomā par papildu tējas naudu.

- 100 ISK (Islandes kronas) ir aptuveni 1.61 USD

- Derīgas adreses informācijas ieguvei:

www.bluelagoon.is - "Zilās lagūnas" termālo ūdeņu komplekss netālu no Reikjavīkas;
www.arcticrafting.is; www.rafting.is - ekstrēmā raftinga iespēju cienītājiem;
www.reykjanes.is - informācija par tūrisma iespējām Īslandes dienvidrietumu pussalā;
www.west.is - informācija par Īslandes rietumu daļu, Borgarnes pilsētiņu, kur ir ieteicams apmeklēt vietējo muzeju ar tajā esošo neatkārtojamo ekspozīcija par vikingu Egilu;
http://english.ust.is/Skaftafellnationalpark/ - informācija par Skaftafell nacionālo parku;
www.thingvellir.is - informācija tūristiem par Þingvellir;
www.kerlingarfjoll.is; www.fi.is - ceļošana salas vidienē, ar minimālām iespējām izmantot auto.

Raksts ievietots 2008.gadā

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Baiba

Apmeklēja: -

Es vēlējos uzzināt cik jūs maksājat par biļeti uz īslandi?

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: