GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amerikas Savienotās Valstis

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES AUTORU

Piezīmes uz dienasgrāmatas malām

Amerikas Savienotās Valstis

Piezīmes uz dienasgrāmatas malāmUnderground filmu Amerika« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Ziemeļamerika · amerikas savienotās valstis · Amerikas Savienotās Valstis · Dace Egle un Artūrs Tinte

Piezīmes uz dienasgrāmatas malām

Autors: Dace Egle un Artūrs Tinte0 ATSAUKSMES

Piezīmes uz dienasgrāmatas malām

Septembris. Sapnis. ASV vēstniecība. Gaidām rindu. Ir! Vīza uz 10 gadiem.
Google Earth - Amerikas karte. Aptuvenais plāns 22 dienām.
Biļetes: Rīga - Frankfurt - NYC (JFK).
LIDOJAM!

Esam klāt! (29.10.)

Pulkstenis rāda 20.30 pēc Ņujorkas laika. Veiksmīgi esam tikuši garām muitai, lai gan mums bija sastāstīti brīnumaini stāsti par pirmajiem soļiem ārpus lidmašīnas - neko vairāk par to, cik ilgi plānojam uzturēties neprasīja un Welcome to U.S.A!
Mazliet apmulsuši dodamies ārā no lidostas un mūs pārtver kāds ļoti aktīvs un nepārtraukti runājošs jauneklis, kurš solās aizvest līdz mūsu rezervētajai viesnīcai, iedod kaut kādu parakstītu čeku rokās...ātri tiekam pārliecināti par pareizo izvēli. Kad iesēdāmies mašīnā, sapratām, ka dabūsim samaksāt vairāk nekā vajadzētu (mēs samaksājām 100, - USD, bet ja brauktu ar visiem tik zināmajiem dzeltenajiem takšiem, tad no lidostas līdz Manhhatan ir noteikta konkrēta summa - 50, -USD)! To turpmāk ielāgojām! Jāatzīst, ka, lai gan brauciens bija mazliet dārgāks, toties ieguvām daudz informācijas no šoferīša, kas turpmākā mūsu ceļojuma laikā, noderēs, gan par ātruma ievērošanu braucot pašiem pa Amerikas ceļiem un, protams, arī par ceļu policistu darbību. Kopumā īsais pārbrauciens bija brīnišķīgs - mazliet nerealitātes apdvests - Ņujorka slīd garām vienās gaismās...neaprakstāmi!

Latvijā rezervējām viesnīcu pirmajām divām naktīm Ņujorkā - galvenais nosacījums mums bija - tuvu Manhatenas centram, kas bija 15 minūšu gājienā. Izvēle mazliet šokējoša, bet kolorīta - China town rajonā - starp Bruklinas un Manhetenas tiltiem! Mazliet biedējoša vieta - sajūta - ne kā ASV!
Mūsu izvēlētā istaba 4 x 2 metri, bet tā kā bijām izvēlējušies mazliet dārgākus apartamentus, tad bijām nošķirti no citiem viesnīcā dzīvojošajiem, atsevišķā un šķiet arī komfortablākā viesnīcas nostūrī, pat no rīta par mūsu labsajūtu cītīgi rūpējās, proti, agri no rīta viesnīcas darbinieki it kā neuzkrītoši mēģināja tik galā ar prusakiem koridorā...brrr.
Pārsvarā viesnīcā bija apmetušies ķīnieši, bet mūsu rezervētajā viesnīcas pusē, manījām arī tādus pašus ieklīdušus tūristus, kā mēs.
Savdabīga un mulsinoša vieta - Chinatown un mēs ne mazāk apmulsuši pirmajā vakarā!

Mazliet iepazīsimies...! (30.10.)

Rīts. Nu ko, ejam iepazīties ar Ņujorku! Ekskluzīvs gājiens cauri Chinatown rajonam uz Manhetenas centru - ēstuves, ķīniešu valoda, zivju tirgus, troksnis, ielas pārblīvētas ar cilvēkiem, reti kāds ne aziātu rases pārstāvis, tik kāds ieklīdis tūrists kā mēs...mums garastāvoklis tāds dīvains un no sajūsmas ne miņas...tik vien - izbrīns! Bet...aptuveni pēc 15 minūtēm mums paveras pretī debesskrāpji, cilvēki, kas ar kafijas krūzēm steidz uz darbu, tūristi, kas fotogrāfē ik uz soļa, demonstrācijas, uh, galva griežas, bet varbūt tas no tā, ka laiks sagriezies pa 8 stundām - eh, vai šī ir tā Ņujorka, kuru tik daudz esam redzējuši filmās?!
Arī mēs piestājam un rīta kafiju iedzeram skvērā, gozējoties saulītē un vērojot steidzīgi nesteidzīgo ļaudis viņu ikdienā. Apjukums. Klīstam pa Ņujorku - milzīgais Finanšu centrs, piemiņas vieta dvīņu torņiem, metro...
Galvenais šīs dienas uzdevums, atrast autonomu, lai nākamajā dienā dotos gar Klusā okeāna piekrasti arvien tuvāk Key West (viszemākais dienvidu punkts Amerikā)
Turpmākā dienas daļa paiet meklējot internetā labākās, lētākās autonomas un izskatot to piedāvājumus. Sākumā piedāvātā cena liekas ļoti pievilcīga, bet tad sākas - summa krasi mainās, kad klāt pieskaita apdrošināšanu (25-30 USD dienā, bez tās neriskējām doties ceļā), nodokļus (arī lieta, pie kuras jāpierod - veikalā iegādājoties jebkuru preci vai izmantojot pakalpojumu, nodokļus nenorāda cenā, bet pie kases - maksājot), kā arī, ja autovadītājam nav 25 gadi, vēl jāmaksā klāt 20-50 USD - par katru dienu, kopumā summa dubultojas!

Būs gana - laika maiņa dara savu...rīts gudrāks par vakaru!

Braucam, kur siltāk! (31.10)

Piebilde, kas jau iederētos pirmā vakara programmā un turpmāk kā rituāls tiks ievērots ik vakaru - TV kanāls - Weather chanall!
Pie Floridas jūtamas tropiskās vētras „Noels" vēsmas, kas jau paspējusi izpostīt Bahamu salas. Vilinoši, vai ne?!
Ceļamies un dodamies ar visām somām un dzelteno taksi prom no Chinatown.
Noma - Dollar, kurā mūs ļoti laipni uzņem efektīga sieviete, neizlaižot no rokām un mutes konfekti uz kociņa - fifīgi, interesējas no kurienes mēs esam, iesaka un priecājas par mūsu izvēlēto mērķi, piedāvā labāku mašīnu - jo mēs uz Floridu dodamies, pat piesakās līdzi braukt, bet... mūsu norēķinu kartes nekādi nevar pieņemt, lai rezervētu summu kā garantiju. Jāpiebilst, iepērkoties šādas problēmas nebija. Lai iznomātu auto obligāti ir vajadzīga kredītkarte ar atbilstošu limitu, bet tā kā laika starpība ir 8 stundas, tad to palielināt būs iespējams tikai nākamajā dienā - ceļoties ļoti agri un zvanot uz Latviju! Vai arī, pārskaitot caur interneta banku visu naudu uz kredītkarti. Bet, tā kā karte jau tika „novilkta" caur autonomas aparātu, tad to varēs izmantot tikai rīt).
Nolēmām lidot uz Floridas štatu, kaut kur tuvāk Maiami, jo atcerējāmies, ka pirmajā vakarā runīgais taksists mums bija pastāstījis par lēto iekšzemes aviosabiedrību „Jetblue" - tā arī darījām, devāmies uz JFK lidostu un tā arī teicām - mums lūdzu tuvāko reisu, kas dodas uz Maiami pusi!

Tātad plāns bija - doties uz Maiami, tur īrēt automašīnu un doties līdz Key West un atpakaļ uz Ziemeļiem uz Ņujorku, kur vēl pāris dienas pirms mājupceļa plānojām padzīvot...pa ceļam iebraucot daudzās, jo daudzās pilsētās. Par to, kur iegriezāmies un ko redzējām - mazliet vēlāk!

Mums piedāvā doties uz Fort Lauderdale (par abām biļetēm samaksājām - 320,- USD).
Ap plkst. 17.00 izlidojām un jau plkst.20.00 ielidojām tveicīgajā, vējainajā un lietainajā Fort Lauderdale. Turpat lidostā, bez problēmām, nomā ALAMO izīrējām auto (burvīgo Chevrolet HHR, Eiropā tikai nesen tika prezentēts minētais auto, bet tur jau tika piedāvāts autonomā) uz septiņām dienām, samaksājot 429.30USD (pierēķināja mums papildus tikai apdrošināšanu). Braucot jāpierod pie tā, ka drīkst griezties pie sarkanās gaismas pa labi, ja nav uzstādīta zīme, ka to darīt nedrīkst „No turn on red", protams, kamēr pie šīs īpatnības pieradām, nācās dzirdēt mums veltīrus mašīnu signālus.

No rudenīgi vēsās Ņujorkas esam nokļuvuši tveicīgajā un ļoti vējainā okeāna piekrastē.
Nolemjam - pirmo nakti palikt turpat - Motel 6 ( 68 USD par nakti, šāda bija aptuvenā cena par nakti arī citos moteļos).

Apsildām degunus. Kur „Noels"? (01.11 - 02.11)

Labi - paliksim vēl vienu nakti un tad arvien tuvāk dosimies Key West!

Šeit arī iesākās ik rīta atgriešanās vidusskolas gados - ap plkst. 7 no rīta skatījāmies kulta seriālu - Glābējzvans un ,protams, ielūkošanās Weather chanall.

Okeāns, spēles ar viļņiem, saule, vientuļās pludmales, tik vien kā sērfotāji bauda viļņus, jo izkārti karogi, ka peldēties aizliegts, mazliet biedējošās „Noela" atblāzmas okeānā, kas patiesībā sakārdina un reizē rada vēlmi - vēlreiz un vēlreiz sajust dabas varenību. Mēs sajutām tās īstās vēsmas uz apmēram 5 minūtēm - debesis savilkās, mūsu bezrūpība pie okeāna pārtapa nelielās bažās un vilinājumā izbaudīt. Viļņi draudīgi pārņem visu piekrasti, vējš sagriež gaisā smiltis, lietus krustu šķērsu gāžas pāri...viss apstājas uz 5 minūtēm un mēs sastinguši, ļaujamies Noela vēsmām mūs pamatīgi satricināt! Iespaidīgi! Viss, pēc pāris minūtēm saule sāk spīdēt, vējš pierimst, lietus pārstāj līt, tik vien okeāna viļņi vēl atgādina par tikko pāri brāzušos stihiju.

Pusdienas - McDonalds (nu garšo mums tie milzīgie burgeri un viņu lielā kafija - gardums). Un tā gandrīz visu ceļojuma laiku, ik pa laikam izmēģinot kādu citu burgera ēstuvi, bet ik reizi atgriezāmies pie McDonalds. Vēl mums ļoti iecienīta bija grillēta vista, kuras notiesāšana izvērtās par jauku pikniku.

Šajā iestādē (McDonalds) atradām arī ļoti noderīgu lietu, kas noderēja ikvienā štatā un pilsētā, kurā viesojāmies - Room Saver FREE - mēneša katalogs, kurā ir visa štata moteļi (Comfort Inn, Knight Inn, Quality Inn, Super 8 un tmldz.), nelielas pilsētu kartes un kuponi ar atlaidēm naktsmītnēm, ko arī cītīgi izmantojām, tā ietaupot ne mazums līdzekļu. Labāk paļāvāmies uz šajā katalogā aprakstītajiem moteļiem, visa brauciena laikā daudzi jau bija mums zināmi un labi iepazīti un tāpēc bija vieglāk izvēlēties naktsmājas, jo pa ceļam bija arī virkne ne katalogā minēti, pie dažiem intereses pēc piestājām - tie mūsos uzticību gan neraisīja un arī cena bija neadekvāta piedāvājumam.

Ik vakaru ne tikai izplānojam pēc kartes, kur dosimies tālāk, bet arī atzīmējām mums tīkamos moteļus, mūsu konkrētas dienas nobeigumā paredzētajā ceļa nomalē.
Iegādājāmies arī telti, jo bijām izplānojuši palikt telšu pilsētiņās pāris naktis, bet tā arī to neizmantojām, kad painteresējāmies par telšu vietas cenu par nakti (no 40 - 80 USD), tad labāk par tādu pašu summu tomēr izvēlējāmies mums jau zināmos, jaukos moteļus ar brokastīm.

Tā nu mēs šīs dienas pavadījām braukājot gar piekrasti - Fort Lauderdale/ Hollywood, West Palm Beach, bet ne caur Maiami to vēlāk izbraukājām.

Gar okeānu uz priekšu - Key West (02.11.)

Brauciens cauri bezrūpības paradīzei - saule, palmas, ceļam no abām pusēm okeāns, milzīgi tilti, privātās pludmales, skaistas salas okeāna vidū! Vietējie strādnieki cītīgi gatavojas sezonai, kas sākas apmēram 15.novembrī, kad vairs nav tik karsts - stāda palmas, uzkopj villas, pucē jahtas!
Esam klāt tūristu mekai - Key West!
Obligātā bilde pie atzīmes, ka pavisam tuvu - 90 jūdzes un sākas Kuba!
Šī vieta ir kā radīta tūristiem un šķiet, ka viss ir pakārtots tūristiem - smalki āra restorāni, mūzika, muzeji, izbraucieni ar motorolleriem, dejas uz ielām, ballītes saulrietā pie okeāna...arī mēs iejūkam pūlī un baudām ielu muzikantus, cirku mākslinieku priekšnesumu un kopā ar citiem - saulrietu okeānā!
Naktsmājas gan izvēlējāmies atpakaļceļā - Marathon! Skaista vieta pie okeāna, fantastiski un viesmīlīgi saimnieki - miers, pusnakts peldes baseinā - maza paradīze palmu paēnā! Tā kā tur paspējām viesoties ne sezonas laikā, tad dabūjām burvīgu mājiņu par trīsreiz zemāku cenu, nekā sezonas laikā - 94,- USD (sezonas laikā pēc 15. novembra - 290.- USD)

Turpinām iepazīt piekrasti - 3 dienas gar Meksikas līci! (03.11.,04.11, 05.11.)

Vēl joprojām esam Floridas štatā, bet pamazām dodamies gar otru piekrasti - Meksikas līci.

Pamazām dodamies tālāk - salas, iebraucam arī Maiami, kur mazliet, mazliet ielūkojamies arī grezno villu rajonos, pa ceļam ļoti daudzi dabas parki, kas piedāvā iebraukt un baudīt savvaļas putnu dzīvi, mūs pievilina brauciens lūkot aligatorus savvaļā! Kolorīti saimnieki, īsti aligatoru mīļotāji un pazinēji, izbrauciena laikā uzzinājām interesantas lietas par aligatoriem, viņu dzīvi Amerikas ūdeņos. Mūs iesēdināja laivā un devāmies iekšā purvainā parkā „Everglade" satikt aligatorus. Izdevās arī satikt, piepalīdzot aligatoru mīļotājam uzsaucot - Hei, little Jonny! (tā kā mēs sēdējām laivas pakājē, bet saimnieks uz pusi augstāk, uz bažīgo jautājumu vai tas ir droši, saimnieks paskatoties uz Artūru nosaka: „Ja nu aligators ielec laivā, tad tu jau esi pietiekoši liels, lai viņu izmestu ārā!")

Turpinām iepazīt Meksikas līča piekrasti - pilsēta Naplas, kas ir ļoti skaista un grezna pilsēta. Šeit arī nobaudām gardās vafeles ar kļavu sīrupu. Dodamies uz Fort Mayers, kūrortpilsētu St.Petersburg - skaistas pludmales, kur smilšu vietā zemi klāj skaisti gliemežvāki. Šeit arī mēs ļāvāmies bezrūpībai, Meksikas līča viļņiem un saulei.
Tālāk palēnām devāmies uz Tampu, kur veiksmīgi izdevās realizēt rīta ideju - sarunāt ar autonomu, ka auto īrējam līdz 15.11. un dodamies ar to uz Ņujorku. Tālāk ceļš uz Tallahassee, kur arī palikām nakšņot un bijām skaistā savvaļas dabas parkā, kaut kas līdzīgs Ķemeru purvam, tik mūsu ierasto koku vietās, nelieli palmu puduri, kas atgādināja nelielas saliņas purvainajā apkārtnē!

Pensacola - viss kā filmā (06.11., 07.11.)

Tuvāko dienu galamērķis - Pensacola. Mazliet novirzījāmies no lielās auto maģistrāles un braucām pa dažādiem apvedceļiem, lai izbaudītu īsto Ameriku - tuvojoties Pensacola pāri galvām lidinājās Amerikas gaisa spēki, nožogotas teritorijas, cilvēki formās, mazi, norobežoti ciematiņi, kur dzīvo piloti. Gluži kā kino, ko pasen rādija pa TV - seriāls Pensacola (atceraties - Karote, Dedzinātājs)! Iemaldījāmies arī cietuma teritorijā un klusi, klusi nolūkojāmies, kā likumpārkāpēji dzīvo un elpo svaigu gaisu Amerikā! Neslikti, neslikti viņi tur iekārtojušies - plašums, plīša treniņtērpi!

Uz saulrieta laiku atkal bijām tuvu, tuvu pludmalei - pievakare, fonā dzied Stings un tveram ik mirkli no apkārt notiekošā.
Piestājam pie mola - neprātīgi skaists saulriets līcī, lielgabala zalves par godu saules norietam un gaviles okeāna krastā - ballīšu laiks!

Esam pašā Pensacolā. Lai iekļūtu armijas teritorijā, mūs pārbauda apsardze, tad iekļūstot teritorijā, drīkstam apmeklēt muzeju, pludmali, piemiņas vietas karavīriem.
Pēc vientuļās pludmales apmeklējuma devāmies uz NASA muzeju (ļoti, ļoti daudz tehnikas, manījām arī dažādu laiku krievu lidmašīnas) un tur noskatījāmies fantastisku dokumentālo filmu par laiku - īsi pirms „Katrīnas", pašu stihiju, tās sekām un cilvēkiem, kas izbaudīja šo neprātīgo stihiju un izmainīja viņu dzīvi Ņūorleānā. Muzejā bija iespējams noskatīties filmas arī par aviāciju, dzīvi Pensacolā, arī par slaveniem Amerikas lidotājiem.

Mēs devāmies tālāk - arvien tuvāk Ņūorleānai.
Vakarā, pavisam nejauši - parunājoties ar kādu autovadītāju benzīna uzpildes stacijā uzzinājām, ka pavisam netālu notiek „dragreiss", nu ko - braucam mēs ar! Izgaismots stadions, pilns ar dažādām automašīnām, kas gatavojas startam...mašīnas visvisādas - ir ko redzē un dzirdēt! Pasākums nakts garumā ar atraktīvu vakara vadītāju, īsts saldēdiens automīļiem - arī Artūram!

Lūkojoties kartē, redzam, ka esam šķērsojuši jau Floridas štatu, Alabamas štatu, kurā vēl iegriezīsimies mazliet vēlāk, pabūts arī Mississippi štatā un dienas nobeigums kādā motelī Luiziānas štatā...turpat pie Ņūorleānas!

TUR - pēc „Katrīnas"! ...un atgriešanās Alabamā! (08.11, 09.11)

Esam Ņūorleānā! Pats pilsētas centrs neliecina par to, ka pirms pāris gadiem šeit pāri brāzās „Katrīna" un izpostīja pilsētu un tās apkārtni. Dodoties no pilsētas arvien tuvāk okeānam ik solis mums kļuva drūmāks un pretī vērās izpostītās mājas, lauku vidū vēju atnestās laivas un ceļmalās gliemežvāki, kurus okeāns bija aizskalojis „Katrīnas" laikā, pat 10 km no paša okeāna. Braucot arvien tālāk, līdz pat Ņūorleānas galējam punktam, tādam kā ragam, redzējām patiešām drūmus skatus, pamestas, pussagruvušas mājas, turpat līdzās jaunas uzceltas, kapu vietas ceļmalās, kāds uzraksts uz izkārtnes „Šeit nav vietas, kas līdzinātos mājām", arī paši kļuvām drūmi un pārņēma nolemtības un niecības sajūta, cik bezspēcīgi mēs kļūstam vienā mirklī dabas varenuma priekšā. Šeit mēs uzkavēties negribam...
Devāmies atpakaļ un palikām jaukā vietā Alabamas štatā - Mobile!

Ņūorleānā aizsākām arī kādu patiešām sirdij tīkamu tradīciju - apmeklēt katrā pilsētā - Hard Rock Cafe! Tā, ka, turpmāk ik pa laikam sajūsmas spiedzieni - kārtējais Hard rock cafe!

Turpinām ceļu. Esam Alabamas štatā, līkumojam pa dažādiem lauku ceļiem - dziedam „Sweet home Alabama" un aiz loga paveras fantastisks, krāsains rudens. Mēs vēl turpat - tik šoreiz pilsētā Birmingham.

Mums patika - Atlanta! (10.11)

Nākamā mūsu pieturvieta atzīmēta kartē - Atlanta, Virdžīnijas štatā. Pa ceļam gan vēl 2 stundu gara ekskursija lielākajā Motosporta muzejā pasaulē, ~1300 motocikli- 4 stāvos - visa moto tehnikas vēsture. Bez padomju tehnikas, bet ar dažiem Jawa eksponātiem.

Nobāzējamies apmēram 20 jūdzes no Atlantas. Vakarā dodamies uz pilsētu pabaudīt lielisko Hard rock cafe, kur mūs ļoti viesmīlīgi uzņem, atraktīvie viesmīļi uzrīko spontānu šovu ar katliem un dejām. Šī vieta aizrauj ar atraktivitāti, fantastisku mūziku, leģendu sienām un atmosfēru - sajuta, ka tieši Tu tur esi īpaši gaidīts! Staigājot par naksnīgo pilsētu cilvēki laipni un ar prieku aicina ienākt kārtējā krodziņā.

Atgriešanās pie okeāna! (11.11.)

Šķērsojot DKarolinas štatu - ZKarolinas štatu, kur tālumā paliek iespaidīgie Apalači, kas izkrāsoti spilgtās rudens krāsās, tomēr dodamies arvien tuvāk atkal okeānam.

Informatīva atkāpe - ik reizi šķērsojot kādu no štatiem, mūs laipni gaidīja informatīvie tūrisma centri, kuros dabūjām kartes, informācijas par moteļiem, izklaides vietām, apskates objektiem un noteikti bija jāpastāsta par vietu, no kurienes tad esam ieradušies - par Latviju!

Visa diena ceļā, lūkojot neaizmirstamos dabas skatus un kalnaino apvidu. Ļoti daudz stirnu gadās ceļā, bet par tām brīdina arī nepārtraukti ceļa zīmes un ļoti daudz virs mežiem lidinās vanagi. Braucot, rodas mūsu pašsacerētās leģendas, ko saceram iedvesmojoties no apkārt notiekošā - jaunrade zeļ un plaukst. Nakšņojam Virdžīnijas štatā Emporia, pa ceļam uz Virginia Beach, kur nākamajā rītā arī nokļūstam un atkal ļaujamies nu jau pavisam vēsajiem okeāna viļņiem, šeit ir rudens!

Arvien tuvāk Ņujorkai! (12.11., 13.11.)

Virginia Beach, Norfolk - šajā apvidū arī parādās pirmie maksas ceļi. Ļoti iespaidīgs izbrauciens pa tuneļtiltu uz Maryland, kas brīžiem paiet zem ūdens tunelī - pēc kādām 5 jūdzēm piestājam nelielā atpūtas vietā ar molu, kas iestiepjas okeānā- savāda sajūta, visapkārt ūdens, kuģi, laivas, vien pāris zvejnieki cīnās ar kaijām par lomu...un atkal dodamies tālāk, ienirstot tunelī.

Esam Annapolis, kādas 25 jūdzes no Vašingtonas. Piestājam pie Perlharboras piemiņas tilta un tālākā plānā Baltais nams un Hard Rock cafe Vašingtonā. Visa diena paiet pastaigā pa Vašingtonu, fotosesija ar draudzīgajām vāverēm parkā un Baltā nama meklējumi. Hmm...kad tika atrasts - kaut kā mēs bijām gaidījuši iespaidīgāku ēku, bet tā kā tuvojās ASV prezidenta vēlēšanas, tad īsti neko neredzējām, tik vien - milzums apsardzes, policistu! Bilžu nav J

Dodamies ceļā, esam šķēršojuši Pensilvāniju, Ņūdžersiju, Maryland un Washington D.C. un nakšņojam netālu no Filadelfijas.

Ar atgriešanos nomoda pilsēta! (14.11.,15.11)

Esam klāt! Vēl pāris tuneļi un tilti un tālumā redzamā un vilinošā Ņujorka atkal mūs uzņems. Linkolna tunelis un paveras pavisam cita pasaule. Mazliet līst un mēs ļaujamies iejukt mašīnu pūlī, fonā klausoties Guns `n` Roses „November Rain" un tverot ik mirkli traucoties pa pārpildītajām ielām.
Šodien mašīna jāatdod, bet vispirms jāatrod naktsmājas. Mūsu izvēle pēc patiešām ilgas un brīžiem bezcerīgas meklēšanas ( tūrisma ceļvežos viesnīcu cenas būtiski atšķīrās no reālajām cenām) - turpat Manhetenas centrā klusā, dzīvojamo māju rajonā - Jazz hotel! Vieta savdabīga, bet jāatzīst tīkamāka nekā mūsu pirmajā naktsmītnē ķīniešu kvartālā. Pa šo laiku gan esam pieraduši pie patiešām jaukām naktsmītnēm ceļmalu moteļos, dažādām kultūrām, kas mazliet, bet tomēr atšķiras katrā štatā, bet šeit ir Ņujorka - citas cenas, cits vēriens. Naktsmieru mums nedaudz patraucē aktīvi vācu jaunieši, kas dodas iekarot naksnīgo Ņujorku! Mums tas vēl tik priekšā.

Sašķirojam mūsu lielās kaudzes ar informatīviem materiāliem par katru štatu, pilsētu, izklaidēm, naktsmājām. Lielu daļu atstājam viesnīcā, bet daļa atceļos līdzi uz Latviju, lai atgādinātu par vietām, kur atgriezties un vietām, kuras vēl jāapmeklē. Turpat arī netīšam paliek visi mūsu no Latvijas paņemtie mūzikas diski, kas ik pa laikam braucot pa Ameriku, atgādināja par mājām. Mazliet žēl, bet gan jau kādam būs tas prieks, iepazīt mūsu mūziku.

Grūts rīts! Ārā līst, pilsēta tīta dūmakā. Nolemjam, ka ņemam atkal automašīnu, lai izbraukātu daudzos Ņujorkas rajonus un arī piepilsētu. Auto atdosim lidostā, pirms dosimies mājās.
Tā arī izdarām un mūsu pēdējās dienas Amerikā par savām mājām saucam mīlīgu viesnīcu 20-25 jūdzes no Ņujorkas - Long Islands.

Ņujorka (16.11. 17.11)

Šī diena veltīta Ņujorkai! Saulains rudens rīts. Kabatā mazs Ņujorkas ceļvedis (kā izrādās mazliet neprecīzs), kas iegādāts Latvijā un dodamies ceļā! Un jau sākot savu dienu Centrālparkā saprotam, ka mūsu pirmo dienu iespaids krasi mainīsies - Ņujorka mūs ievilka sevī un jāatzīst - vēl joprojām nav atlaidusi.
Dīvaina sajūta Centrālparkā - savdabīgs miers, dzelteni dzeltenās lapas, saksafonisti spēlē rudens dziesmas, saules pielietas alejas, zirga pajūgi, muzeji, krāšņi dārzi, vietējo ik rīta skrējiens pa parku, spiedzoši bērni lapās, slidotava un karsta tēja - cita pasaule, kaut turpat, turpat ir lielā, varenā metrapole.
3 līdz 4 stundas paiet nemanot un tiklīdz izejam ārā no miera ostas, tā lielie debesskrāpji, cilvēku un auto burzmas mūs ierauj virpulī, kuram ar azartu arī ļaujamies un tveram - 5., 6. un 7. avēnija, Madisona avēnija, Rokfellera centrs, lielveikali un krāšņā Brodveja, uz ielām zvaniņi iezvana Pateicības dienu, vietējie piketē par jebko un dodas ikdienas gaitās un visam pāri visapkārt laipnas, smaidošas cilvēku acis un vēl un vēl un vēl...galva reibst no VISA.
Kad satumst, dodamies uz Empire State building - esam augšā 87. stāvā, vieta, kur aizraujas elpa un apstājas mirklis. Tā patiess ir neaprakstāma sajūta - būt tur augšā, padodies vējam un tvert acīm, un baudīt, baudīt.
Atkal esam uz ielas, pakrūtē kņud un sajūsmas spiedzieni vēl ilgi nerimst, esam atkal Brodvejā - vakarā viss vēl iespaidīgāk izskatās - dzīve kūsā, visi ir gatavi ļauties atkal un atkal nomoda pilsētai.
Esam klāt arī pie pasaules krustcelēm - Taimskvēra. Acis žilbst un mēs ļaujamies apžilbināt sevi. Un turpat arī mūsu iecienītais Hard Rock cafe - lielisks vakara noslēgums Ņujorkā!
Pēdējais skats pār plecu uz pilsētu....UZ ATGRIEŠANOS!

Kā fantastisks vakara noslēgums - četru dāmu piedzīvojumi Ņujorkā seriālā „Sex and the City"! Bet ir TUR... kā filmā! Lieliskais rudens Ņujorkā!

Vēl diena un jādodas mājās! Bet jāatzīstas - vēl negribas, nepavisam negribas un trīs nedēļas ir paskrējušas nemanot - kā viens mirklis!

Šī diena paiet milzīgajā Outlet centrā, kur vienviet 150 veikali un Wal Mart iepirkšanās centrā - lutinot sevi un gādājot ciemkukuļus mājiniekiem! Mūsu bagāža no diviem koferiem ir pārvērtušies par pieciem.

Mēs atgriezīsimies! (18.11.)

6000 km pa Ameriku. Katra vieta kā cita, bet aizraujoša pasaule. Mēs jutāmies tur gaidīti un varbūt tāpēc ir mazliet skumji aizbraukt. Pa ceļam uz lidostu radio atskaņo smeldzīgas blūza melodijas un tiklīdz ieskanas Sinatras „New York, New York" - pakrūtē sāk kņudēt un īsti savas izjūtas pat nevaram nodefinēt, vai tā ir smeldze vai vēl tā īsti nesaprastais iespaidu okeāns, ka tas viss noticis ar mums, trijās neaizmirstamās nedēļās!
Pirmā, bet ne pēdējā reize pāri okeānam - ar šādu pārliecību sēžamies lidmašīnā, lai dotos mājās!

PS... janvārī par piedzīvoto vēl atgādina ātruma pārsniegšanas kvīts, kura atnāk pa pastu, verot vaļā - Artūrs vispirms apsēžas no pārsteiguma, bet izrādās, ka jāmaksā 40, - USD, jo ātrums tika pārsniegts par 10 jūdzēm.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: