GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Marrākeša

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āfrika · maroka · Marrākeša · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vērts zināt

- Lai tiktu tuvāk Marrākešas noslēpumam, vislabāk nepalikt viesnīcās, bet gan riadās - medinas (vecpilsētas) mājās ar iekšējo pagalmu un jumta terasi, no kuras rītos var vērot medinas jumtu dzīvi un, skaidrās dienās, tuvējo Atlasa kalnu sniegotās virsotnes. Riadas (parasti tajās nav vairāk par trim vai sešām guļamistabām) ir pagājušā gadsimta beigu Marrākešas fenomens. Lielākoties tās pieder eiropiešiem (francūžiem, beļģiem, angļiem, itāliešiem), kas ziedu laikos īpašumu iegādājušies par sviestmaizi (pēdējos piecos gados cenas esot jūtami augušas), restaurējuši, sākotnēji izmantojuši kā ģimenes atpūtas mājas, bet vēlāk sapratuši, ka tā nebūt nav no sliktākajām rūpalām un pārvērtuši privāti intīmās viesnīciņās. Riadu burvība ir tā, ka atšķirībā no klasiskas un vairāk vai mazāk bezpersoniskas viesnīcas, katrā no tām jūtama īpašnieka personība. Cik Marrākešā ir riadu, neviens nezina, jo neviens neesot īpaši skaitījis. Izvēles iespēju ir pietiekami, visos iespējamos budžetos, skat. www.riadsmorocco.com. No tradicionāla marokāņu stila līdz izsmalcinātām mūsdienu dizainam - jāuzticas septītajam prātam vai iepriekšējām rekomendācijām. Bez sadaļā „kur nakšņot" minētajām, stila pērļu zvejotājiem vērts pievērst uzmanību arī Riad El Fenn, Villa des Orangers, Riad el Cadi, Jnane Tamsna. Tiesa, ņemot vērā, ka stilīgākās naktsmītnes ir arī iekārotākās, vēlams rezervēt laikus.

- Ja nakšņojiet riadā, vēlams iegaumēt kādu no tuvējā apkārtnē labi zināmām vietām, pretējā gadījumā jūsu naktsmītni neatradīs pat taksometra šoferis, aizbildinoties, ka riadu Marrākešā ir tūkstošiem.

- Ja vien zināt, ko vēlaties un turklāt vēl spējat izvēlēties, iepirkšanās Marrākešā ir vienkārša - tirgus jeb souk un Gueliz - pilsētas jaunais, salīdzinoši eiropeiskais rajons.

- Marrākeša ir pilsēta, kur nevar iziet ielās vienkārši tāpat - kādā apdriskātā ceļotāja T-kreklā. Marrākešā gribas sataisīties, ne jau tāpēc, lai kādām izrādītos, tā vienkārši ir tāda neizskaidrojama iekšējā sajūta. Pats gaiss jau vien ir vilinājums.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: