GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sidneja

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Austrālija · austrālija · Sidneja · Esence ·

Esence

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Esence

Sidneja ir vēsturiski nozīmīgākā Austrālijas pilsēta, jo tieši te 1788. gadā tika dibināta pirmā eiropiešu kolonija. Britu jūras flotes admirāļa Artūra Filipa vadībā. Šodien "zaļā kontinenta" lielāko pilsētu ieskauj neskaitāmi lielāki un mazāki līcīši, sarkano smilšu pludmales un eikaliptu smarža. Bondi Beach ir viena no skaistākajām Sidnejas vietām, kur tā vien gribas dziļāk ievilkt elpu un sajust neticami spirgtu Klusā okeāna vēsmu. Šķiet, ka gaisā iztvaikojušas dažādu ēterisko augu eļļas, kuras citviet Eiropā atrodamas vien masāžu salonos. Milzīgi viļņi, sērfotāji un baudpilna smaržu buķete.
Sidneja, iespējams, ir vienīgā Austrālijas pilsēta, par kuru droši var teikt - glamour. Tai piemīt savs unikāls stils un valdzinājums. Vasarās kafejnīcu terases kā nosētas apmeklētāju čalām, The Rocks rajonu joprojām rotā simtgadīgās koloniālisma laika ēkas, bet vecās kuģu piestātnes restaurētas un pielāgotas kādai konkrētai laikmetīgai funkcijai. Nu tajās ierīkotas viesnīcas, restorāni, mākslinieku darbnīcas, kamēr citviet saimnieko dažādu teātra trupu un deju kompānijas. Sidneja ir dzīva un enerģijas pilna.
Austrālijas lielākās pilsētas muzejus, protams, nevar salīdzināt ar Madrides Prado vai Parīzes Luvru, taču, iespējams, tas viss nobāl pasaules slavenās ikonas - Sidnejas operteātra - priekšā. Lai arī satura ziņā tas vairāk balstās uz tradicionāliem iestudējumiem un nemēdz pārsteigt ar progresīvu un avangarda šedevru piedāvājumu, „baltais gliemežvāks", līdzīgi kā Parīzes Eifeļa tornis nereti kļūst par galveno ieganstu pilsētas apmeklējumam. Līdzās šai arhitektūras pērlei, Sidnejā atrodams arī gana cienījams laikmetīgās mākslas muzejs.
Taču ir kāda joma, kurā Sidneju nevar pārspēt pat Eiropas gardēžu galvaspilsētas. Absolūts ēdienu kults! 21 miljona apdzīvotais kontinents ir kā radīts augstvērtīgu lauksaimniecības produktu ražošanai, bet okeāns - izcilam sea food. Iespējams, nekur citur jums nebūs nācies baudīt tik kvalitatīvu maltīti kā Sidnejas restorānos. Pat pašmāju avīžu kioskiem līdzīgie 7-Eleven piedāvā pasakaini gardus graudu maizes sendvičus ar visdažādākajiem pildījumiem. Ak, jā un vēl beķerejas ar tik mīkstu maizi kā sviests un zivju tirgus, kuram paiet garām būtu vienkārši grēks. Īstā pilsēta gardēžu baudām.

Teksts - Andrejs Žagars

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: