GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kerala

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Kerala · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lietas, kas jāizdara

- JĀAPMEKLĒ PERIYAR TIGER REZERVE. Kaut Perijaras tīģeru rezervāts, kur visticamāk nesastapsiet nevienu tīģeri, ir viens no iecienītākajiem Keralas tūrisma galamērķiem, ir vērts mērot 186 kilometrus no Kočinas (apmēram četras stundas), lai to redzētu. Tas ir unikāls ne tikai ar savu dzīvnieku (ziloņi, antilopes, tīģeri, brieži, reptiļi, ūdri, mežacūkas, neskaitāmas putnu sugas), bet arī dabas daudzveidību. Meži, ielejas, kalni, kas zaļumā variējas no sirma līdz žilbinošam. 1933. gadā Travankores maharadža šim apvidum piešķīra aizsargājamas teritorijas statusu. Rezervāts aptver 350 kvadrātkilometrus un 1982. gadā tas izpelnījās arī nacionālā parka statusu. Labākais veids, kā izbaudīt apkārtnes krāšņumu, ir izbrauciens ar laivu savulaik britu uzpludinātajā Perijaras ezerā, kas šajā apvidū daļai dzīvnieku kalpo kā vienīgais ūdens avots. Tiesa, vēlams jau laikus sarunāt privātu izbraucienu, pretējā gadījumā jūs ātri vien iesēdinās simtvietīgā tūristu kuģī, kurš pamanīsies aizbiedēt visus dzīvniekus, vēl pat neizkustējies no vietas. Tiesa, arī motorlaivas nav ideālas, jo tiek darbinātas ar dīzeļa motoru, taču daļa dzīvnieku pie šī trokšņa jau pieraduši, tālab ir diezgan droša cerība, ka tālskata attālumā, tos arī redzēsiet. Ja gribat tikt vēl tuvāk, ideālākā izvēlē ir bamboo rafting, jeb izbrauciens pavisam tuvu krastam, kur cita starpā mīt gan čūskas, gan ūdri, gan bruņurupuči.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- JĀIEGRIEŽAS SAHYADRI AJŪRVEDAS FARMĀCIJAS FABRIKĀ. Kerala tiek uzskatīta par ajūrvedas dzimteni un ir arī viens no iecienītākajiem šī veida tūrisma galamērķiem. Sahyadri Ajurvedas farmācijas fabrika un turpat blakus esošais hospitālis ir slavens visā Keralā, un ir apmeklēšanas vērts kaut tālab vien, lai redzētu, kā neskaitāmās zālītes, kas glabājas fabrikas noliktavās, tiek pārvērstas ajurvediskās medicīnas preparātos. Piemēram, ar akmens piestu smalcinot uz akmens virsmas. Ieejot jums tiks palūgts novilkt apavus, to vietā tiks piešķirtas gumijas iešļūcenes, savukārt galvā nāksies uzlikt vannas mici no raupjas mežģīnes, acumirklī uzjundot atmiņas par sen izplēnējušo padomju dzīves realitāti.

Foto: Lietas, kas jāizdara

Pallikkunnu P.O., Idukki District, Kerala

www.ayurvedaexcellence.com

- JĀAPMEKLĒ SAHYADRI ORGANISKĀS TĒJAS FABRIKA. Dibināta 2001. gadā šī ir vienīgā organiskās tējas fabrika Keralā, un apvieno 1164 mazus tējas ražotājus. Šobrīd te ražo 600 tonnas tējas gadā, tiesa, pagaidām tikai melno tēju - stingri sekojot tās kvalitātei.

- JĀAIZBRAUC UZ ARANMULU - mazu ciematu starp Kočinu un kalniem, kas īpašs ar to, ka ir vienīgā vieta visā Indijā, kur jau vairākus gadsimtus tiek gatavoti metāla spoguļi. To tehnoloģijas noslēpumu zina tikai četras ģimenes, tēviem savu mākslu nododot tālāk dēliem. Atšķirībā no stikla spoguļa, metāla spoguļa attēls ir maksimāli tīrs un precīzs, jo spoguļojas tieši uz tā virsmas.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: