GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kerala

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Kerala · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Vērts zināt

- Keralā ir 30 miljonu iedzīvotāju, vairāk kā 90 procentu - izglītoti. No vienas puses - mūžzaļi kalni, no otras - Arābu jūra. Keralas unikalitāte meklējama tās ģeogrāfijā un vēsturē. Keralā aug 90 procentu no visām pasaules garšvielām, un tas vienmēr bijis šīs Indijas daļas zelts. Pirmie to atklāja arābi, tad romieši, ēģiptieši, ķīnieši, portugāļi, francūži, dāņi un visbeidzot briti. Visas šīs kultūras te atstājušas savas pēdas. Kočinas vecpilsētas Fortkočinas arhitektūra joprojām ir unikāls portugāļu, arābu, holandiešu un britu stilu sajaukums.

- Viena no lielākajām Keralas vērtībām ir tās unikālā iekšzemes ūdeņu sistēma jeb backwaters. 45 upes un 1900 kilometru savstarpēji savienotu ezeru, lagūnu un kanālu. Savulaik šī ūdens ceļu sistēma tika radīta rīsu un garšvielu transportēšanai no viena ciemata uz otru, un joprojām tiek izmantota kāalternatīvais ūdens ceļš.

- Keralas štatā valdošā ir komunistu partija, un pateicoties tās politikai, lielākās investīcijas tikušas izglītībai un veselības aprūpei, ne industrializācijā. Līdz ar to Kerala tikusi pasargāta no virknes vidi piesārņojošu industriālu objektu, kas Indijā tika sacelti pagājušā gadsimta 60. un 70. gados.

- Atšķirībā no pārējās Indijas, bezdarba līmenis Keralā ir salīdzinoši zems, bet galvenokārt tālab, ka gandrīz no katras ģimenes kāds strādā Līča valstīs. Vispopulārākā ir Sauda Arābija. Nopelnītā nauda pēcāk visbiežāk tiek investēta īpašumos - turpat Keralā.

- Dodoties uz Keralu, autovadītāja apliecību varat atstāt arī mājās. Vislabāk ir noīrēt mašīnu kopā ar šoferi, jo kustība te notiek pēc savas sistēmas (piemēram, skaļi pīpinot pirms apdzīšanas nepārredzamos līkumos), dažam labam rietumniekam uzdzenot šermuļus. Tiesa, aprodot, pēc mirkļa pamanāt, ka viss šis jūklis funkcionē teju perfekti, nevienam īpaši nemēģinot pārspēt otru, jo visiem vienkārši ir jātiek uz priekšu.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

sdtgd

Apmeklēja: 20.12.2009

Kas vēlas paīstam izbaudīt un iepazīt Keralas apkārtni,iesaku Kochi noīrēt motorolleri(2 ls dienā) un braukt pa piekrastes ceļiem līdz Allapey backwaters ~80km,pa ceļam nopeldoties un piestājot nopirkt banānus.

Kochi ir hostelis "Tag und nacht",kurā īpašnieka sieva ir latviete!Sabijām tur 3 dienas,keraliešu brokastis +nakšņošana 3 cilvēkiem ~50ls

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: