GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kerala

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēle· Labākie spaKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

VismayaA Beach SymphonyFort House, Fort Kochi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Kerala · Kur nakšņot · Īsts atradums

Vismaya

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vismaya

Sajūta, kad minūtes desmit līkumojot pa šauro, palielai takai līdzīgo Vembanada ezera piekrastes ciematu ceļu – gar zvejnieku mājām un bērniem, kas glītās formās tērpti nāk no skolas, tā galā ieraugi satriecošu tradicionālo keraliešu villu, ir elpu aizraujoša. Tās nosaukums ir precīzs šīs sajūtas iemiesojums – Vismaya jeb “brīnumaina vieta”. Caur atvērtajām koka durvīm virtuozi realizētā perspektīvā tālumā vīd ezers un noliekusies palma.

Vismaya ir viena no unikālākajām Keralas naktsmītnēm – leģendu apvīta un vēstures patinas piesātināta. Vairāk kā 400 gadus vecās villas mitoloģija ir saistīta ar senajām leģendām par te savulaik valdījušiem kungiem un virsaišiem. Kā vēsta nostāsti, tā tikusi piešķirta vienam no 43 virsaišiem - par varonību, palīdzot toreizējam karalim Travankorem.

Foto: VismayaFoto: VismayaFoto: Vismaya

Villa atrodas pašā ezera krastā, nelielā pussalā, 6000 m2 dārza ieskauta. Tās veidolam iemiesojot unikālu dabas un cilvēka roku radīta skaistuma simbiozi. Vismaya ne tikai atjaunota savā kādreizējā godībā, bet vienlaikus – neuzkrītoši un it kā pastarpināti iemieso arī aktuālā laikmeta elementus un komforta sajūtu. Turklāt tie tās dizainā iepludināti tik organiski it kā šīs zīmes te vienkārši būtu ienesis laiks. Restraurācijas projekta autors ir Keralā labi pazīstamais šveiciešu arhitekts Karl Damschen, kurš te dzīvo jau gadus trīsdesmit. Pirmoreiz viņš kopā ar sievu te ieradies 70. gados – ar automašīnu ceļodams no Šveices uz Indiju un vēlāk pārcēlies uz dzīvi. Vēsturisko keraliešu koka māju restaurācija ir viņa kaislība un šajos gados ne vienai vien viņš piešķīris jaunu dzīvi, tādējādi pasargājot no izzušanas nebūtībā. Karla kontā ir arī vairāki Keralas viesnīcu projekti – tostarp Old Harbour Hotel un Brunton Boatyard Fortkočī.

Foto: VismayaFoto: VismayaFoto: Vismaya

Vismaya arhitektonisko ansambli veido trīs it kā savstarpēji savienotas ēkas – villas sirds ir 400 gadus vecais vēsturiskais nams, savukārt plašajās to ieskaujošajās verandās izmantoti 250 un 150 gadu vecu tradicionālo keraliešu māju elementi. Līdzīgi kā katrā šāda stila keraliešu mājā, tās centrā ir iekšējais pagalms jeb apjomīga dzīvojamā telpa, caur tās daudzajiem logiem ļaujot ieplūst gaismai un vienlaikus cirkulēt gaisam. Tādējādi pat vissvelmainākajā vasaras dienā te ir salīdzinoši vēss. Griestu sijas rotā tradicionālajām keraliešu mājām raksturīgie kokgriezumi (fantastiski smalks darbs!), visas mēbeles ir periodam atbilstošas un tapušas pēc Karla skicēm. Detaļās viņš ir izteikts perfekcionists – pievērsiet uzmanību kaut vai senajām istabu durvju atslēgām, kas jau pašas par sevi ir īstens vietējās amatniecības meistardarbs. Viena no lielākajām šīs telpas un arī visas villas vērtībām, protams, ir skati. Aiz katra loga tas ir mazliet citāds – kā kustīga glezna rāmī.

Foto: VismayaFoto: VismayaFoto: Vismaya

Villā ir divas guļamistabas, katra ar savu āra vannasistabu (patiesībā – mazu dārziņu) un liela pret ezeru pavērsta terase. Turpat blakus ir arī peldbaseins (75m2), kurš, caur istabas logu veroties, saplūst ar ezeru, tā trīsuļojošajā virsmā spoguļojoties palmu galotnēm.

Kaut Keralas vēsturiskā sirds – Fortkočī, ir tikai 35 km attālumā un turpat netālu ir arī backwater izbraucienu sākummpunkts – Allapey, Vismaya ir vieta, kur vienkārši gribas būt un baudīt. Ikdienas dzīves sen pazaudēto lēno ritmu, grāmatu vai vienkārši rimtu ezera ainavu, kura ievelk kā palēnināta filma. Jeb ar divriteni apbraukāt apkārtnes ciematus, vērojot dzīvi, kura nepazīst steigas.

Vismaya ideāli piemērota nelielai draugu kompānijai vai ģimenei. Abas tās istabas tiek izīrētas arī atsevišķi, taču šajā gadījumā jums jārēķinās ar savveida loteriju – var paveikties un visa villa būs jums vieniem pašiem un var gadīties, ka nāksies rēķināties ar vēl kādu, kas citkārt ir patīkams, citkārt – varbūt ne tik patīkams pārsteigums.

Vismaya menedžments ir Keralas brīnišķīgākās pludmales naktsmītnes – A Beach Symphony īpašnieku – beļģiešu pāra Christel & Jan Arryn, pārziņā. Tālab atrašanos šeit variet kombinēt arī ar pāris naktīm A Beach Symphony jeb viņu otrajā pludmales īpašumā – Veena Beach Villa

 

Vienas istabas cena – 6000 – 16 000 Rs, atkarībā no sezonas

Visa villa diviem – 9000 – 35 000 Rs, atkarībā no sezonas

www.vismaya.in

 

01/2013

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: