GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kerala

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēle· Labākie spaKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

VismayaVanilla County HomestayPurityA Beach SymphonyPrivacy at Sanctuary BayFort House, Fort KochiWindermere Estate, MunaraCoconut LagoonShalimar Spice Garden, KumilyParadisa Plantation Retreat, KumilyDiscovery HouseboatRaheem Residency, AlepejaSerenity at Kanam EstateTrinity, Fort KochiMalabar House, Fort Kochi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Kerala · Kur nakšņot ·

Vanilla County Homestay

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vanilla County Homestay

Vanilla County Homestay ir iespēja kaut mazliet, bet pieskarties Indijai no iekšpuses. Pirms vairāk kā 60 gadiem celtais, gumijkoku un garšvielu plantāciju ieskautais nams, visus šos gadus bijis vienas ģimenes īpašums. Pirms 15 gadiem, kad gumijas cena tirgū bija noslīdējusi kritiski zemu (20 rūpijas par vienu gumijas “palagu”), abi saimnieki – Baby Mathew un viņa sieva Reni, izlēmuši savās mājās atvērt homestay. Trīs tās istabas atvēlot viesiem un tādējādi piedāvājot iespēju nakšņot autentiskā indiešu mājā, izbaudot saimnieku viesmīlību un iepazīstot šejienes dzīves rituālus. Šobrīd pasaules tirgū gumijas cena atkal ir rekordaugsta (200 rūpijas par vienu gumijas “palagu”) un Reni smej, ka vietējie gumijokus tagad dēvējot par “zelta kokiem”. Vienam gumijkoka stādam, kas pirmo “ražu” dos tikai pēc septiņiem gadiem, šobrīd maksājot jau 250 rūpijas. Katrs, kam vien ir mazliet zemes, tagad gribot stādīt gumijkokus. Taču no homestay, kas jau kļuvis par neatņemamu abu ikdienas daļu, viņi atteikties pat nedomājot...

Foto: Vanilla County Homestay

Vanilla County atrodas pilnīgos Keralas laukos, apmēram divu stundu braucienā no Koči (Kochi) lidostas, blakus Vagamon ciematam. Istabas ir vienkāršas, pietiekami plašas un tīras. Nekādas liekas dekorativitātes. Lielākā daļa mēbeļu tapusi no turpat abu saimniecībā rodamajiem kokiem. Vanilla istabai augšstāvā ir arī neliela terase ar skatu uz dārzu. Ūdeni karsē saules baterijas, tālab viskarstākais tas parasti mēdz būt dienas vidū. Ja laiks ir mākoņains, jāiztiek ar aukstu dušu. Atšķirībā no tradicionālas viesnīcas, istabas katru dienu tīrītas netiek – kā jau mājās. Un veļa te joprojām tiek gludināta ar gludekli, kura karstumu nodrošina kvēlojošas ogles. Palagi un dvieļi pēcāk viegli smaržo pēc dūmiem un tabakas. Savukārt lejasstāva dzīvojamā istabā ir nevainojama ātruma bezvadu internets.

Reni lieliski gatavo – tradicionālos keraliešu ēdienus viegli eiropeiskā interpretācijā. Brokastis, pusdienas un vakariņas viesi kopā ēd pie lielā ēdamistabas galda. Kaut saimnieki labprāt mīl parunāties, viņu viesmīlība ir atturīgi neuzbāzīga, tā, lai katrs šeit nokļuvušais justos labi.

Foto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County Homestay

Kaut Vaniila County dienas lieliski var vadīt arī guļot šūpuļtīklā un lasot grāmatu, apkārtne ir izbaudīšanas vērta. Piemēram, iepazīstot gumijas iegūšanas procesu no pašiem pirmsākumiem līdz jau gataviem ar rokas presi presētiem gumijas “palagiem”, kas vēlāk  - sajaukti ar sintētisko gumiju, pārtop automašīnu riepās. Visi apstrādes posmi ir roku darbs un notiek turpat plantācijā, izmantojot gadu desmitos pārbaudītu tehnoloģiju. Viens no ģimenes rūpaliem ir arī kafija, turpat pie mājas atrodas Reni garšvielu dārzs un podos arī ārstniecības augi teju visiem dzīves gadījumiem. Tumeriks pret klepu, īpašs augs pret čūsku kodumiem, insulīna līmeņa paaugstināšanai utt.

Foto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County Homestay

Lieliska alterantīva dīkai ikdienai ir 1,5 stundas pārgājiens, tostarp arī pa stāvu klinšu taku uz leju – uz dabisko klinšu baseinu netālu esošajā upē. Viesu ērtībai pie tā pat iekārtota neliela ģērbtuve.  Otrs līdzīgs “baseins” atrodas arī tuvāk – piecu minūšu brauciena attālumā. Ja ceļojat kopā ar bērniem, netālu ciematā mitinās bezgala labsirdīgs 40 gadus vecs zilonis uz kura ir iespējams arī izjāt. Melnais milzenis ir arī ļoti pieprasīts apkārtnes tempļu festivālos.

Foto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County HomestayFoto: Vanilla County Homestay

Viena no skaistākajām tuvākās apkārtnes vietām ir Ayyampara melnā granīta klints – fantastisks klusums, vien putnu balsis un tālumā vīdošas kalnu virsotnes. Blakus ir neliels hindu templis, bet ceļa otrā pusē – kristiešu baznīca. Vislabāk te būt ap saulrieta laiku, palikt kādu stundu un izbaudīt klusumu.

Mavady Estate, Teekoy-686580
Kottayam, Kerala, India
Mobile: 91 (0) 9048624648, +91(0) 9744183835
www.vanillacounty.in

 

01/2013

 

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: