GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Mumbaja

Baudītāja ceļvedisKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Dizains· Eko veikali· Lielveikali· AptiekasVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Sadak Ali&BrothersD.Popli and SonsHidesignJoy ShoesMaharaja'sAnokhiEnsemble« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Mumbaja · Kur iepirkties · Mode, aksesuāri

Anokhi

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Anokhi

Anokhi tulkojumā nozīmē „ievērojams", un šī nu ir tā reize, kad nosaukums pilnībā atbilst saturam. Anokhi ir unikāls apģērbu un mājas aksesuāru brends, kas jau vairāk kā trīsdesmit gadus ir uzticīgs un kopj tradīcijas, pie kurām - kā pie jaunatklājuma, globālais rietumu modes bizness nonācis tikai salīdzinoši nesen. Proti, Anokhi filosofija ir senu tradīciju un sociāli atbildīga biznesa simbioze.
Anokhi stāstam ir vairāk kā 30 gadu vēsture, kad kādas Indijas viesnīcas baseinā likteņa nejaušības vadīti satikās Īrijas misionāru pēctece, dizainere Faith Singh, kas pēc Eiropas labklājībā pavadītiem gadiem izlēma atgriezties senču takās un Oksfordā izskolojusies maharadžu atvase John Singh. Šobrīd Anokhi jau paguvis iekarot arī Amerikas un atsevišķu Eiropas valstu tirgu, un ģimenes uzņēmumā strādā arī abu bērni.

Anokhi ir īpašs ar to, ka kolekciju dizainā izmanto jau 12. gadsimtā radītu tehniku - block printing jeb īpašu, sietspiedei radniecīgu uzdruku veidu, kas tiek uzspiestas uz auduma ar speciāliem koka „klucīšiem", kuros izgrebts attiecīgais raksts. Viena tīkkoka „klucīša" sagatavošana darbam ir vairāku stundu darbs. Kad tas veikts, audums tiek piestiprināts pie īpaša galda un uzdrukas process var sākties. Tā ilgums atkarīgs no uzdrukās izmantoto krāsu skaita, jo ar vienu „klucīti" iespējams uzklāt tikai vienu krāsu. Turklāt uzdrukās, kuru vienojošā zīme ir dabas motīvu un Radžastānas tradicionālo ornamentu izmantojums, tiek izmantotas tikai dabiskās augu valsts krāsvielas un galvenokārt organiski audzēta kokvilna. Savukārt dizains vistiešākajā veidā iemieso zīmola vēsturi - savdabīgu Indijas un Rietumu simbiozi, tādējādi Anokhi piedāvājumam piešķirot vēl īpašu garšu.
Viss še rodamais (sākot no mājas tekstila un beidzot ar pieaugušo un bērnu apģērbu) ir roku darbs - līdz ar to katrs no Anokhi izstrādājumiem savā ziņā uzskatāms par unikālu. Katram no Anokhi apģērba priekšmetiem pievienota zīme par tā tapšanas vēsturi un kopšanu. Un tā vietā, lai uzceltu kārtējo jauno un moderno rūpnīcu, Anokhi piedāvājums joprojām top līdzīgi kā sendienās - mazos Džaipūras apkaimes ciematos. Tādējādi saglabājot gan šīs kultūras dabisko vidi, gan vietējās tradīcijas un īpaši rūpējoties par apstākļiem, kādos strādā vairāk kā 200 Anokhi darbinieku (viņiem tiek nodrošināta bezmaksas medicīniskā aprūpe, transports, kā arī izglītība bērniem). Kad dizains izstrādāts, paraugi tiek nosūtīti vietējiem meistariem, kas krāso un apdrukā audumu, fināla piegriešanas un šūšanas procesam notiekot nelielā ražotnē pie Džaipūras.
Indieši par Anokhi runā ar lepnumu un ar dažu Indijā pavadītu nedēļu trenētu aci pamanīsiet brenda izstrādājumus mugurā ne vienam vien seno karalisko ģimeņu pēctecim. Anokhi ne tikai kopj un spējis iepūst mūsdienu elpu gadsimtu tradīcijās, bet vienlaikus ir viens no visīstākajiem Indijas tradīciju un kultūras mantojuma patriotiem. Ja savulaik tā bija viens no pasaules tekstila ražošanas monopoliem, īpaši slavena ar audumiem, kuros izmantotas dabiskās krāsvielas, globālisms sen darījis savu - lielākā daļa mūsdienu Indijā rodamo audumu ir sintētiski krāsoti. Un Anokhi ir viens no retajiem zīmoliem (otrs šajā lauciņā ir Soma, taču dizaina piedāvājuma klāsts nav tik kārdinošs), kas uzticību senajām tradīcijām padarījis par savu filosofiju un trumpi vienlaikus. Anokhi veikali atrodas dažādās Indijas pilsētas, lielākais no tiem - Deli, bet divi arī Mumbajā. Viens no tiem patlaban modīgajā Bandra rajonā, taču tā piedāvājums ir salīdzinoši neliels, ja vēlaties sarūpēt kādu Indijas suvenīru arī saviem mazuļiem, labāk doties uz veikalu Chowpatty rajonā.

Rasik Niwas
Metro Motors Lane
DR. A.R. Rangnekar Marg.,
Off Hughes Road, Mumbai 400007

Govind Dham
210 Waterfield Road
Bandra West, Mumbai 400050

 

04/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: