GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Radžastāna

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKur nakšņotKur iepirktiesArhitektūras tūrismsVērts zinātAktīvā atpūta

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Radžastāna · Esence ·

Esence

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Esence

Netīrība, nabadzība, starp mašīnām klīstošas govis, ubagi, slimības, Tadžmahals, čūsku dīdītāji, karijs, neprātīgi greznas pilis, pussabrukuši cietokšņi un sievietes košos sari. Tāds ir viens no Radžastānas un arī Indijas stereotipiem. Mānīgs kā daudzi citi. Kaut savas vēstures un krāšņās arhitektūras dēļ Radžastāna ir viens no Indijas tūrisma iecienītākajiem galamērķiem, atliek vien spert pāris soļus sāņus, lai nokļūtu uz neviena vēl šķietami neapgūtas takas. Indija ir brīnums, kas nebeidz pārsteigt. Mēroga, dažādības un sajūtu ziņā drīzāk kontinents nekā valsts. Vieta, kurp doties vēl un vēl. Saprotot, ka vienas dzīves laikā to apgūt diezin vai ir iespējams.
Pirms Indijas neatkarības iegūšanas - 1947. gadā, Radžastānā bija 18 karalistes. Lielākās daļas maharadžu galvenais rūpals sākotnēji bijusi nodokļu iekasēšana no tirgotājiem, kas caur Taras tuksnesi no Pakistānas devās uz Indiju. Savu bagātību materializējot izšķērdīgi greznās marmora un akmens pilīs (cietokšņos), ar neskaitāmiem, pagalmiem, dārziem un strūklakām. Daļu to mantinieki šobrīd pārvērtuši viesnīcās (heritage hotels), viens otru pārspējot restaurācijas virtuozitātē. Zināmā mērā tas bijis arī karalisko ģimeņu pēcteču izdzīvošanas jautājums, jo pēc neatkarības iegūšanas, kas vietējiem radžām atņēma lielāko daļu privilēģiju, daudzi savus īpašumus vairs nespēja uzturēt. Starp citu, Radžastānas unikālo arhitektūru lielā mērā palīdzējis saglabāt arī karstais tuksneša klimats. Daļa - jau pussabrukušā stadijā tika pārdoti par smiekla naudu, bet daļa - spocīgi vīdot kalna galā, joprojām gaida savu atdzimšanu.
Radžastāna ir viens no krāsainākajiem Indijas štatiem - tik košus sari neredzēsiet nekur citur (tie lieliski izceļas uz apkārtējās tuksneša ainavas fona). Pat pilsētām ir savas krāsas - zilā Džodpura un rozā Džaipūra, ko maharadža Ram Singh 1876, gadā lika pārkrāsot par godu Velsas prinča (vēlākā karaļa Edvards VII) vizītei, jo rozā ir viesmīlības krāsa. Un, lai nu ko, bet viesmīlības trūkumu Radžastānai nevar pārmest joprojām. Turklāt, jūs uzņems ar cieņu, ne iztapīgi izdabājot.

Teksts - Una Meistere

Foto: Esence

Daļa Radžastānas adrešu publicētas modes un stila žurnāla Pastaiga 2007.
gada jūnija numurā.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: