GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Radžastāna

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēleKur iepirktiesArhitektūras tūrismsVērts zinātAktīvā atpūta

IZVĒLIES OBJEKTU

Alsisar Haveli, DžaipuraShahpura Bagh, starp Džaipūru un Udaipūru« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Radžastāna · Kur nakšņot · Īsts atradums

Shahpura Bagh, starp Džaipūru un Udaipūru

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

No Džaipūras uz Udaipūru ved vilinoša autostrāde (savā ziņā pārsteigums - uz pārējo Indijas ceļu fona), taču kurš saprātīgs ceļotājs gan iet taisnus ceļus. Kāda garlaicība! Kad jau vairāk kā stundu būsiet braukuši pa vietējas nozīmes pašauru (taču asfaltētu) ceļu, kur vienīgie pretimnācēji ir kāds rets satiksmes autobuss vai kravas auto - pilns pasažieriem tā, ka nav kur adatai nokrist; būs pazudis jebkurš uzraksts angļu valodā un mazajos ciematos uz jums skatīsies kā uz septīto pasaules brīnumu - ziniet, esat uz īstā ceļa. Ceļotāju bībeles Lonely Planet vai Rough Guide nemaz ārā nevelciet - nebūt ne tik mazais Bhilwara rajons tajās nav pieminēts pat ar pusvārdu. Un, kad teju no nekurienes ceļa malā būs izniris milzīgs, zils bullis ar zirga seju (nē, nē, tās nav halucinācijas, šajā rajonā to esot, ka biezs), beidzot būs izzudusi mobilā tālruņa zona - vismaz uz mirkli sajutīsieties kā Kolumbs, cik nu tas 21. gadsimtā iespējams.
Tiesa, kad šoferis ar desmito taujāšanas reizi beidzot būs nokļuvis līdz īstajam ciematam - vērojot ceļmalas būdeles, jums modīsies pirmās īstenās bažas - kur ellē! Turklāt rezervējot Shahpura Bagh atšķirībā no jebkuras citas vietas Indijā jums neviens nebija prasījis pat kredītkartes numuru, nerunājot nemaz par depozītu...
Šaubas izgaisīs mirklī, kad tiks atvērti vārti un zaļa parka ieskauta iznirs Shahpura Bagh. Neliela 19. gadsimta muiža, kuru veido divas atsevišķas ēkas - Šāpuras (Shahpura) reģiona maharadžas vasaras rezidence, kurā joprojām dzīvo karaliskās ģimenes mantinieki - sava vecvectēva mazmazdēls Sats (profesionāls modes un reklāmu fotogrāfs) un viņa sieva Maija (Maya). Nelielā astoņu istabu viesnīciņa atvērta pirms nepilna gada, patiesībā tā pat nav viesnīca - drīzāk ģimenes māja, kurā tā arī jūtaties - kā atbraucis ciemos. Brokastojat, pusdienojat un vakariņojat kopā ar ģimeni un viņu pārējiem viesiem. Starp tiem, piemēram, ir kāda neticami skaista indiete no kaimiņu radžas ģimenes, kura ieradusies apciemot draugus, kamēr viņas vīrs un dēls devušies medībās uz Dienvidāfriku. Viņa stāsta par nesenajām dēla brālēna kāzām, kurās piedalījušies 10 000 cilvēku. Mugurā viņai ir pašas apgleznots sari, jo glezniecība ir viņas hobijs. Dažkārt pavadot vīru medībās viņa mēdz gleznot ainiņas iz savannas dzīves - ar zebrām un antilopēm.
Un ēdiens ir tik garšīgs, kādu neizdosies baudīt par labākajos Indijas restorānos. Gatavots pēc senām ģimenes receptēm, visi zaļumi audzēti turpat netālu esošajā ekoloģiskajā saimniecībā.
Nahar Singh - Sata vecvectēvs, Šāpūras karalis, reiz mainījis visa šī reģiona dzīvi - uzbūvējot īpašu ūdens sistēmu, kas apgādā ar ūdeni visu apkaimi. Indijas neatkarības laikos daudz kas ir mainījies - piemēram, pazuduši tīģeri, kas savulaik bijuši pat tik nekaunīgi, ka reizēm manīti bīstami tuvu muižas teritorijai. Sata un viņa brāļa mērķis ir atgriezt viņa vecvectēva karalistei tās kādreizējo godību. Tas ir arī viens no iemesliem, kālab fotogrāfiju pārvēršot hobijā, ne vairs „maizes darba" statusā, viņš atgriezies dzimtas mājās. Sata tuvākais plāns ir restaurēt netālo ģimenes īpašumā esošo cietoksni, kuru patlaban apdzīvo mežonīgās bites un sikspārņi.
Shahpura Bagh ir no vietām, kuras atstājot, maza kripatiņa silti iegulst jūsu sirdskambarī - uz visiem laikiem. Un, kas zina, varbūt uz atgriešanos.

Shahpura, District Bhilwara, 311 404

www.shahpurabagh.com

Cena - no 120 līdz 150 dolāriem

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: