GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Radžastāna

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēleKur iepirktiesArhitektūras tūrismsVērts zinātAktīvā atpūta

IZVĒLIES OBJEKTU

Devi Garh, UdaipūraSamode Palace, Džaipūras rajonsNeemrana Fort-Palace, Nīmrana« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Radžastāna · Kur nakšņot · Stila krējums

Samode Palace, Džaipūras rajons

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Starp citu, Radžastānas seno cietokšņu un piļu pārtapšana viesnīcās nav tikai modes vai biznesa kaprīze, savā ziņā to var uzskatīt arī par tradīciju turpinājumu. Jau no seniem laikiem viena no Indijas kultūras zīmēm bijusi viesmīlība, un maharadžu mājās viesi vienmēr tikuši uzņemti ar godu. Samode Palace, kas atrodas 42 kilometrus jeb apmēram vienas stundas brauciena attālumā no Džaipūras, ir viena no skaistākajām šī reģiona pilīm. Sava laika arhitektūras pērle, jo apvieno abus radžputu (rajputs - hindu karotāju kasta, kas savulaik valdīja Rietumindijā) un mugalu (mughal - musulmaņu imperatoru dinastija, kas Indijā valdīja no 16. līdz 18. gadsimtam) stilus. Pils joprojām pieder ģimenei, kas savulaik šajā apkaimē tikusi uzskatīta par vienu no ietekmīgākajām un arīdzan turīgākajām - tās pārstāvji bijuši arī ministri Džaipūras galmā. Samode Palace īstenais lepnums ir Durbar Hall - reprezentācijas zāle, kur savulaik tikuši pieņemti svarīgākie apkaimes lēmumi. Tās sienas un griestus rotā unikāls gleznojums, kura centrālais motīvs ir ziedi - gleznoti izmantojot īpašas augu krāsas, kurām raksturīgs speciāls spīduma efekts. Un unikāla spoguļu zāle - Sheesh Mahal, par kuru vērienīgāku jums, iespējams, izdosies atrast tikai Udaipūras pilī. Te jāpiebilst, ka Radžastānas nepiesātināmajai spoguļu kaislībai nav tikai dekoratīva izcelsme, tuksneša ļaudis mīl spoguļus, jo to vēsā, spīdīgā virsma viņiem atgādina būtiskāko - ūdeni.
Gan sienas, gan griesti daudzajās nišās veidoti no tūkstošiem lielāku un mazāku spoguļu gabaliņu, kas kopā veido satriecošu mozaīku. Turklāt nezaudējot laika zoba sajūtu, jo pieskaroties šķiet, ka neviens no tiem nav īsti spodrināts gadu desmitiem. Abas zāles tapušas 19. gadsimta vidū, kad viena no Samodes ģimenes atvasēm - Rawal Sheo Singh, bija Džaipūras premjerministrs.
Samode Palace istabas ir īsteni apartamenti, katra atšķirīga - piemēram, ar iespaidīgu marmora vannasistabu un dušas telpu, kuras stiklotā siena iziet uz terasi, no kuras, savukārt, paveras skats uz apkārtnes kalniem. Karaliskajiem apartamentiem (Royal Suites) ir arī privāts dārziņš un džakūzi. Samode Palace pieder tām naktsmītnēm, kuras gribas baudīt un izgaršot - lēni, nesteidzīgi. Atklājot detaļu pēc detaļas. Un to te nudien netrūkst! Tāpat kā šampanieša brokastīs!

Samode Palace. Samode 303806, District Jaipur

www.samode.com

Cena - no 125 līdz 420 eiro (atkarībā no sezonas)

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: