GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tamil Nadu

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Tamil Nadu · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Gunita Kakteniece0 ATSAUKSMES

Vērts zināt

- Vairākas Indijas apdzīvotās vietas, tai skaitā pilsētas joprojām dzīvo ar diviem vārdiem. Ceļojumu grāmatas kartē var būt minēts viens, taču reālajā dzīvē tiek lietots otrs. Ja taujāsiet vietējiem, viņi, visticamāk, atpazīs abus. Lūk, daži no tiem:

Mumbai - Bombay
Pondicherry - Puducherry
Thanjavur - Tanjore
Trichy - Tiruchirapalli
Mahabalipuram - Mamallapuram

- Ceļojot pa Tamil Nadu ar auto, ieteicams nomāt to komplektā ar šofera pakalpojumiem. Tikai Indijai raksturīgajā satiksmes plūsmā, tai skaitā ar klaiņojošiem mājdzīvniekiem, vieglāk iekļauties pieredzējušam braucējam. Arī pareizais ceļa virziens bieži vien noskaidrojams ar vietējo palīdzību, ar kuriem sazināties ne vienmēr palīdzēs angļu valodas prasmes. Tāpat jārēķinās, ka pārbrauciens, kas kartē atzīmēts ar 90 km var ilgt teju 2 līdz 2,5 stundas. Pārvietošanās ātrums ir vidēji 60 km/h. 10 dienu tūri pa Tamil Nadu, nodrošinot arī autotransporta pakalpojumus, organizē Sanchari Tours. Par transporta izdevumiem jārēķinās ar aptuveni 36 000 rūpijām vai $905, par viesnīcu rezervācijām un maršruta sagatavošanu - aptuveni 100 Ls ($185).

Sanchari Tours
Chalakuzhy, Kavumbhagom P.O, Tiruvalla, Kerala - 689 102
Tel. +91 469 2602828, 2701311
E-pasts: sancharitours@rediffmail.com

Protams, iespējams pārvietoties arī izmantojot sabiedriskais transportu - vilcieni un autobusi kursē regulāri un ir salīdzinoši lēti.

- Sievietēm vēlams vilkt brīvu (ne pieguļošu) apģērbu, kas nosedz plecus. Ja redzama naba, tas ir sīkums, taču kaili pleci var pievērst lieku stiprā dzimuma pārstāvju uzmanību. Arī īsi šortiņi vai svārki virs celīša nav tā labākā izvēle.

- Ieeja hinduistu tempļos atļauta tikai bez apaviem. Tie jāatstāj tempļa ārpusē speciālās apavu novietnēs. No ārvalstu viesiem par apavu glabāšanu tiek sagaidīta neliela samaksa. 10 rūpijas par diviem apavu pāriem būs pietiekoši!
Ja reiz bez apaviem, kā likums - pēdas būs melnas. Jo īpaši tad, ja sandales jāatstāj ceļa viņā puse, nevis tieši pie ieejas. Tāpēc ieteicams izvēlēties apavus, kuros nebūs žēl ievilkt netīro pēdu. Labākais variants ir gumijas sandales, kuras viegli izmazgāt. Līdzi varat paņemt arī mitrās salvetes, lai pēdas notīrītu, vai vecas zeķes, par kurām droši zināt - vairs nebūs vajadzīgas. Turklāt nereti kompleksu veido vairāki mazi tempļi, kurus savieno, maigi sakot, pēdām netīkams, akmeņains smilšu segums.

- Par ieeju templī reizēm jāmaksā. Ja vēlaties ko fotografēt, maciņš būs jāatver vēl vienu reizi.

- Pie tūristiskākajiem tempļiem vietējie mēdz ubagot. Tiesa, lielai daļai no viņiem tas ir dzīvesveids, nevis nepieciešamība. Tādēļ jābūt modram!

- Nehindustiem nav atļauta pieeja tempļu altāram. Pie ieejas šajā zonā parasti ir uzraksts, tai skaitā arī angļu valodā.

- Oktobra beigas un novembra sākums Dienvidindijā ir musonu sezonas izskaņa (klimata izmaiņu dēļ tā mēdz ievilkties). Ja uz Tamil Nadu dodaties šajā laikā, jārēķinās, ka telpas viesnīcās var būt vēl nedaudz mirtas. Savukārt, ilgi uzturoties saulē, vērts paķert līdzi sauļošanās aizsargkrēmu vai apģērbu, kas nosedz rokas. Saule jo īpaši kodīga kļūst jau ap 10/11 no rīta.

- Kaulēties iespējams kā tirgū, tā veikalos.

- Mazajās viesnīcās papildus samaksai par naktsmājām pieņemts atstāt arī dzeramnaudu apkalpojošajam personālam. Vaicājiet pēc tip box, kas parasti atrodas turpat pie reģistrācijas. Arī šoferim pēc ceļojuma beigām pateicas vēl papildus.

- Rezervējot numuriņu labā viesnīcā, vietējie iesaka par to samaksāt jau uzreiz internetā. Jo īpaši tūrisma sezonā (ap Ziemassvētkiem) un tā sauktajās value for money viesnīcās. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka jūsu rezervētais numuriņš tiks kādam, kurš būs gatavs par to samaksāt uzreiz. Tas varētu būt labs arguments, kāpēc visus pārskaitījumus uzticēt vietējai aģentūrai.

- Baudot maltīti ārpus viesnīcas, vienkāršās, vietējo iecienītās ēstuvēs, nav ieteicams dzert ūdeni, kas pasniegts metāla traukos. Minerālūdens pudele, kas tiek atvērta Jūsu acu priekšā ir uzticamāks un drošāks avots. Mielošanās ar ceptiem, vārītiem vai kā citādi termiski apstrādātiem ēdieniem ir bez ierobežojumiem. Tā kā apelsīnus un banānus var nomizot, arī tiem nav ne vainas. Vērts uzklausīt šofera ieteikumus, jo viņam labāk zināms, kurā ēstuvē tomātu salātus ar jogurtu ēst, un kurā - labāk ne.

- Indiešu virtuve ir asa. Pat ja kāds centīsies iegalvot „Nē, nē, nav ass!", mute, visticamāk, degs tik un tā.

- Elektrības traucējumi ir normāla parādība (izņemot lielākās pilsētas), tāpēc, dodoties vēlā pastaigā, kabatas lukturītis drošībai un acu gaišumam var noderēt.

- 1 Indijas rūpija = 0.025 USD

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: