GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tokija

Baudītāja ceļvedisKur paēstKur iepirkties· TirgusInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Tunzivju izsole« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · japāna · Tokija · Kur iepirkties · Tirgus

Tunzivju izsole

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Tunzivju izsole

Apmeklējuma vērta, kā īpašas atmosfēras piedzīvojums, bezgalīgajā Tokijā ir tunzivju izsole (Tuna Auction), kas ikdienas 5.00 no rīta noris pasaulē lielākajā zivju un jūras velšu vairumtirdzniecības tirgū Tsukiji Market. Tikai nieka 30 minūšu laikā burtiski tiek izķerti līdz pat 3000 tunzivs ķermeņu.
Gluži kā biržā, pretēji ierastajam japāņu biklumam, pārdevēji skaļi un kaismīgi izkliedz izsaucienus japāņu valodā, kamēr pazemīgo klanīšanās tradīciju aizstāj uzpircēju azartiskā vairāksolīšana un numuriņu cilāšana. Vieni mēģina labi pārdot, otri - izdevīgi nopirkt. Rīta agrumā paviljonā virmo tādas kaislības, kādas nekur citur starp japāņu ļaudīm diezin vai sastapsiet. Šķiet, tad arī iespējams aci pret aci sastapties ar izseno samuraju garu.
Tunča speciālisti darbojas ar kabatas lukturīšiem un speciāliem āķiem, ar kuru palīdzību tiek ņemtas gaļas proves - pētīta tās struktūra un dzīslojums. Pārbaudīts tiek arī aromāts un garša, tunča gaļu apviļājot mutē un to izspļaujot.
Tunzivs speciālists ir ļoti cienījama profesija, līdzīgi kā someljē vīnu pasaulē - katra Japānas restorāna kvalitātes mērauklas mezgls ir tieši šis speciālists.
Top of the top jeb pati labākā zivs daļa ar pareizo tauku koncentrāciju tiek izmantota augstākās kvalitātes suši pagatavošanā. Un tā vairs nav rietumniekiem zināmā - vienkārši svaiga zivtiņa uz rīsu pikas, tas ir kas pavisam rafinēts.
Tunzivs ķermeņi, kas šurp tiek atgādāti no visas pasaules (atkarībā no sezonas - tie var būt pat Dienvidāfrikas krasti), sasaldēti -600, izsoles paviljonā izkārtoti uz lielām dzesēšanas iekārtām. Ar gariem samuraju laika zobeniem to baltajiem, norasojušajiem ķermeņiem tiek nocirstas galvas un astes. PĀRDOTS! Paceļas telpas sānu siena, aiz kuras desmit minūšu laikā tunči tiek salādēti automašīnās un pazūd.

Noslēgtā zonā šo atrakciju no malas var vērot 140 cilvēki, tāpēc uz šo īpašo piedzīvojumu jāpiesakās jau laicīgi -tūrisma aģentūrās vai viesnīcās.
Ieskats šai pasaules tirgus fenomenā http://www.youtube.com/watch?v=viTmXuo882g

 

Tsukiji Central Wholesale Market, Tokyo
http://www.tsukiji-market.or.jp/tukiji_e.htm

 

Ievietots 09/2010

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: