GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Dušanbe

Foto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · tadžikistāna · Dušanbe · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Vērts zināt

-Tūrisma veicināšanas nolūkos nesen Tadžikistāna vienkāršojusi vīzu sistēmu. Iepriekš sarūpējot īpašu uzaicinājuma vēstuli (piemēram, ar viesnīcas, biznesa partneru, kas jūs uzņem vai kādas Dušanbe tūrisma aģentūras starpniecību), kas apstiprināta Tadžikistānas Ārlietu ministrijā, vīzu iespējams iegūt arī iebraucot - konsulārajā departamentā, kas atrodas Dušanbe lidostā. Tadžiku izslavētā viesmīlība piemīt arī ierēdņiem - jums patiešām ir sajūta, ka esat šeit gaidīts un arī vīzas formalitāšu kārtošana neaizņem daudz laika. Nedēļas vīza maksā 45 dolārus (mēneša - 65 dolārus), vienīgais, ko nedrīkst aizmirst - līdzi noteikti jābūt divām fotogrāfijām.

- Jāņem vērā, ka atsevišķās Tadžikistānas teritorijas daļās ceļotājiem (papildus vīzai) nepieciešamas īpašas atļaujas. Piemēram, ja jūsu maršrutā ieplānota autonomā Kalnu Badahšanas province (Gorno-Badakhshan Autonomous Oblast), nāksies iepriekš nokārtot atļauju. Atsevišķa maksa ir arī kalnā kāpējiem - ja mērķis ir kāda no kalnu virsotnēm, kas augstāka par 6000 metriem - atļauja maksās 100 dolāru; zemāk par 6000 metriem un trekinga atļaujas maksā 50 dolāru. Alpīnistiem un kalnu tūristiem jāmaksā arī atsevišķs vides nodoklis - 1 dolārs dienā. Kā noderīgus informācijas avotus pirms došanās uz Pamiru anothertravelguide.com rekomendē www.pamir-adventure.com un www.pamirs.org

- Dušanbē ir apmēram 600 000 iedzīvotāju
- Gadā Tadžikistānā ir 250 - 300 saulainu dienu.
- Tadžikistānā ir izteikti kontinentāls klimats, ar krasām temperatūras svārstībām.
- 74% valsts iedzīvotāju dzīvo lauku ciematos - kišlakos.
- 90% sieviešu Tadžikistānā apprecas līdz 29 gadu vecumam.
- 80% Tadžikistānas iedzīvotāju ir musulmaņi.

-Viens no labākajiem laikiem, kad doties uz Dušanbe, ir rudens, kad laiks ir silts un sauss un ienākušies visi augļi.

- Starp bijušajām padomju valstīm Tadžikistāna ūdens resursu ziņā ir otrā bagātākā aiz Krievijas. Visā valsts teritorijā atrodas 60 procenti visas Centrālās Āzijas ledāju, vairāk kā 1000 upes un 2000 dažādas izcelsmes ezeri. Četri lielākie ir Pamira kalnos.

-Dušanbe lidosta ir neliela, ko apliecina arī nosaukums Aviovokzal (Aviostacija) un atrodas piecus kilometrus ārpus pilsētas.

- Taksometri Dušanbe ir lēti. Brauciens no viena pilsētas gala līdz otram jums izmaksās vien 20 somonī.

-Tadžikistānā ir apmēram 6 miljoni iedzīvotāju, Dušanbe - mazliet vairāk kā 600 000. Tiesa, liela daļa tadžiku dzīvo ārpus valsts - Uzbekistānā, Afganistānā, Kirgizstānā, Kazahstānā, Ķīnā, Krievijā u.c. Turklāt arī tadžiki nav vienotas izcelsmes - valstī ir vairākas atšķirīgas etniskas grupas, katra ar savu valodu. Viena no tādām ir pamirieši. Atšķirībā no lielākās daļas valsts iedzīvotāju, kas ir piederīgi musulmaņu reliģijas sunītu spārnam, pamirieši ir īpaši ar to, ka ir ismailīti - piederīgi vienam no šiītu islāma novirzieniem. Kaut oficiālā valsts valoda ir tadžiku, otra populārākā ir krievu.

-Kalni aizņem 93% Tadžikistānas teritorijas, valsts lielākajai daļai atrodoties vairāk kā 3000 metru augstumā. Tās lielākā kalnu grēda ir Pamirs, augstumam variējoties no 5000 līdz 7000 metriem, bet pašai grēdai stiepjoties 800 kilometru garumā.

- Kaut dzīves līmeņa ziņā Tadžikistāna nepieder turīgākajām Vidusāzijas valstīm, tā ir dabas resursu bagāta valsts. Alumīnijs, sudrabs, zelts, dzelzs, cinks, ogles, sāls, dārgakmeņi, pusdārgakmeņi ir tikai daļa te rodamo izrakteņu.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Zarina

Apmeklēja: 2007.gada augusts.

Zeme kur jūs sagaidīs smaidoši, laipni, atsaucīgi cilvēki. Nekad jums neateiks ja jūs griezīsieties pēc padoma, vaikādas citas palīdzības. Gatavi jūs uzņemt savā mājā paēdināt un izguldināt. Ja tas būs nepieciešams.Draudzīgi un dzīves priecīga tauta. Zeme kur vēl un vēl gribēsies atgriesties. Ja vienreiz būsiet pabijuši šai skaistajā pasakainajā valstī! \r\n P.S Mums no viņiem vēl daudz jo daudz jāmācās. Vai mēs spējam svešam uzsmaidīt? Un nepagriest muguru, kad kāds mums jautātu pēc kautvai mazākās palīdzības?......

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: