GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hanoja

EsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · vjetnama · Hanoja · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vērts zināt

- Salīdzinoši nesen arī Vjetnama ieviesusi iespēju vīzu nokārtot internetā. Taču šī procedūra pagaidām vēl nav tik vienkārša kā kaimiņvalstī Kambodžā, kur aizpildot attiecīgo anketu, ieskanējot savu fotogrāfiju un nomaksājot attiecīgo valsts nodevu, pie vīzas iespējams tikt 24 stundu laikā. Lai iegūtu Vjetnamas vīzu jeb tā dēvēto visa on -arrival (pašu vīzu jums izsniegs tikai iebraucot), jums vēlams iepriekš sazināties ar kādu no vietējām tūrisma aģentūrām vai viesnīcu, kurā plānojiet nakšņot, kas nokārtos un jums elektroniski atsūtīs tā dēvēto apstiprinājuma vēstuli. Rēķinieties, ka vēstules sagatavošanas process aizņem apmēram nedēļu (tai nepieciešami jūsu pases dati, iebraukšanas un izbraukšanas laiks no Vjetnamas). Vīzu iebraucot (uzrādot apstiprinājuma vēstuli) iespējams nokārtot divās Vjetnamas lidostās - Hanojā un Hočiminā. Izmaksas variējas atkarībā no tā, kas kārto apstiprinājuma vēstuli. Luksusa viesnīcām cena mēdz būt krietni augstāka. Anothertravelguide iesaka Vjetnamas tūrisma aģentūru Exotissimo Travel (www.exotissimo.com), apstiprinājuma vēstule vienam cilvēkam izmaksās 25USD un tieši tikpat jums būs jāsamaksā arī ielidojot Vjetnamā. Noteikti neaizmirstiet paņemt līdzi fotogrāfiju.

- Kaut Vjetnamā iespējams norēķināties arī ASV dolāros, vietējā nauda tomēr ir nepieciešama - velorikšām, mazās bodītēs, dzeramnaudām.

- Rēķinieties ar nelielu mulsuma brīdi, kad pirmoreiz gribēsiet šķērsot ielu. Luksofora signāli bieži netiek ievēroti arī, ja tie ir. Pa ielu teju nepārtrauktā straumē pārvietojas motociklu, mopēdu, mašīnu un divriteņu jūra. Noteikums ir tikai viens - ejiet droši pāri, neminstinoties un pēkšņi nemainot virzienu. Jūs apbrauks, kaut arī pirmajā mirklī, redzot, ka motocikli pārvietojas brīžiem labi ja piecu centimetru attālumā viens no otra, tas šķiet neiespējami. Ja minstināsieties jeb ielas vidū pēkšņā panikā sāksiet haotiski pārvietoties - sekas var būt nepatīkamas...

- Hanojas veco kvartālu vislabāk izstaigāt kājām, lavierējot starp ielas ēstuvēm un visa veida braucamrīkiem, kas pārvietojas pa ne pārāk plašo braucamo daļu. Taču, ja iestājas pagurums, izmantojiet velorikšu pakalpojumus (apmēram 1 USD par braucienu). Tas ir šīs pilsētas, kura jau tā cieš no piesārņojuma, videi draudzīgākais pārvietošanās veids un tādējādi jūs atbalstāt arī kādu no vietējām ģimenēm. Turklāt taksometrs (tāpat kā jebkura cita mašīna) vecajā kvartālā izskatās pēc svešķermeņa.

- Vislabākais laiks, kad doties uz Hanoju, ir oktobris un novembris, kad vairs nevalda neciešams karstums, ir sauss, bet ziema vēl nav iestājusies. No decembra līdz februārim - ziemā, Hanojā var būt diezgan pavēss un vietējie staigā satinušies jakās, cepurēs un šallēs. No februāra līdz aprīlim laiks ir diezgan lietains, savukārt no maija līdz septembrim - karsts un mitrs.

- Ārzemnieki Vjetnamā var izīrēt automašīnu tikai kopā ar šoferi, pārvietojoties pa šīs valsts autoceļiem, ātri sapratīsiet kāpēc.

- Taksometrs no Hanojas lidostas līdz pilsētas centram maksā vidēji 16 USD.

- Vērts ņemt vērā, ka fotografēt valsts iestādes un militārus objektus Vjetnamā ir aizliegts.

- Noderīga interneta adrese - www.vn-tourism.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: