GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hoijana

EsenceKultūraKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · vjetnama · Hoijana · Esence ·

Esence

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Esence

Viena no īpašākajām Vjetnamas pilsētām ir Hoijana (Hoi An) - unikālās atmosfēras un vēsturiskās arhitektūras dēļ, kuru veido savdabīgs ķīniešu, japāņu, vjetnamiešu influenču sajaukums, kura pirmsākumi meklējami jau 16. gadsimtā. 1999. gadā Hoijana tika iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā, kas izraisīja likumsakarīgu tūrisma bumu. Kaut dēvēt Hoijanu par Vjetnamas Venēciju ir visai banāli, kaut kas no šīs sajūtas te ir. Īpaši, ja Hoijanā esat musona laikā, kad tikpat kā nav tūristu.

Foto: EsenceFoto: EsenceFoto: EsenceFoto: Esence

Cauri pilsētai plūstošā upe nemitīgi iziet no krastiem un ēku pirmajos stāvos iekārtotajās kafejnīcās ūdens skalojas pie paša lieveņa. Pārplūdušais krasts ir kļuvis par ceļu - kāds kailām kājām aizbrien garām, kāds aizbrauc ar divriteni ūdens paltīm šķiļoties uz abām pusēm. Mazliet sajūta kā iesprūstot laikā, kur dzīvei ir savs, vien tai zināms ritējums. Katra diena sākas ar pastaigu cauri tirgum, jo patiesībā neizejot tam cauri, nekur nav iespējams nokļūt. Tas ir pašā ūdens malā un vakaros vietējie ar visiem divriteņiem sastumjas lielajās laivās un tās aizpukšķina kā uzblīduši vaļi. Piestātnē katru dienu ir tas pats večuks - sirms, ar vienu kāju (Vjetnamas karš, viņš saka kā vienkārši konstatējot faktu) viņš piedāvā izbraucienu pa upi. Tas maksā vienu dolāru. Tilti ir zemi un tiem cauri slīdot jāpieliecas; no upes raugoties vakara krāsaino lampinjonu izgaismota dzīve krastā šķiet mazliet kā dzīve uz skatuves.
Viens no Hoijanas lepnumiem ir vēsturiskās, apmēram pirms 200 gadiem celtās ķīniešu tirgotāju koka mājas - tievas un garas, ar vienu aiz otras rindā izkārtotām telpām tās aizved līdz upei. Vienā no tādām iekārtojies neliels dizaina veikals, kura dibenistabā ģimene darina bifeļa kaula rotas, bet priekštelpā viņu meita tās pārdod. Viņa runā nevainojamā angļu valodā un visām še rodamajām lietām piemīt tāds netverams siltums. Un turpinājuma sajūta, jo, visticamāk, pēc viņiem šīs pašas tradīcijas turpinās viņu bērni. Tiesa, dažus kilometrus ārpus Hoijanas ir pavisam cita - betona Vjetnama. Netālu atrodas viena no iekārojamākām valsts pludmalēm, kuras triecienapgūšanu mazliet aizkavējusi nesenā globālā krīze. Šī iemesla dēļ šis varbūt ir pēdējais brīdis, kad šurp doties, kamēr daļa Vjetnamas piekrastes vēl nav pārvērsta par globālu kūrortu. Agri vai vēlu tas visticamāk notiks.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: