GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Riodeženeiro

EsenceKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Dienvidamerika · brazīlija · Riodeženeiro · Esence ·

Esence

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Esence

Fascinējoša, leģendām apvīta un sulīgi zaļa pilsēta Atlantijas okeāna krastā. Balto smilšu pludmales, slavenā Kristus statuja Korkovado kalna virsotnē, samba un karnevāls. Pavirša tūrista acīm skatoties, Riodeženeiro varētu šķist tropiskā klimata lutināta un nebeidzamas izklaides pārņemta pilsēta. Taču ir arī otra puse. Tūrisma ceļveži ir pārpilni dažādiem brīdinājumiem. Arī viesnīcu personāls ik uz soļa piesaka - dariet to, nedariet šito. Nevirpiniet uzkrītošu zelta pulksteni ap roku, nenēsājiet liekas kredītkartes kabatās un tml. Pilsētas centrs brīvdienās ir kā izslaucīts. Drūms, pelēks un neizteiksmīgs. Ielas deldē gandrīz tikai bezpajumtnieki.
Nemitīgā piesardzība kādā mirklī sāk traucēt. Izmukt no nepatīkamās sajūtas var, vien dzīvojot piekrastē. Leblon, Ipanemas un Copacabana pludmales ir Riodeženeiro turīgākie, drošākie un skaistākie rajoni. Te kūsā īstā pilsētas dzīve. Paralēli pludmalei vairāku kilometru garumā „izlaidusies" Atlântica avēnija. Katru sestdienu un svētdienu tiek slēgta viena tās braucamā daļa. Un tad te sarodas vesels bars skrituļotāju, riteņbraucēju, skrējēju un vienkārši to, kas ar savu pūkaino mīluli pavadā vēlas nodoties pastaigai dienas garumā. Īsts skudru pūznis! Tiesa, par Maiami bīča komfortu jāaizmirst. Veci volejbola tīkli un pieticīga paskata bodītes. Mīkstie un ērtie zviļņi arī izlikti vien viesnīcu teritorijās.
Riodeženeiro nav spodri izslaucīta un glancēta pilsēta. Arī sambas karnevāla spožums slēpjas tikai tērpu spīdekļos un zvaigžņotajā salūtā. Deju maratona dalībnieki ir vien tie paši favelu cilvēki, kuru dāsnie patroni atkal un atkal atver jaunas sambas skolas, lai citiem parādītu un pierādītu, ka tieši viņa pārvaldītajā rajonā dzīvo vislabākie dejas meistari. Tas nav tikai tūristu šovs. Tā ir vesela sacensība. Līdzās tai Riodeženeiro jābauda izcilā jūras virtuve. Tādu dabas svaigumu grūti atrast kur citur...

Teksts - Andrejs Žagars

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: