GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Stila krējums· Muzeji· Galerijas· Parki un dārzi· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Kensingtonas pilsROYAL ACADEMY OF ARTSMUSEUM OF LONDONThe Barbican CentreDesign MuseumTate ModernTate BritainThe National GalleryVictoria and Albert Museum« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kultūra · Muzeji

Tate Modern

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Tate Modern

2000. gadā uzbūvētā Tate Modern galerija izvietojusies kādreizējā hidroelektrostacijā. Tās atklāšana bija īstena sensācija un izcila mārketinga paraugstunda, kuras sarīkošanā galvenie nopelni, protams, bija direktoram Nikolasam Serotam - izcilai autoritātei mākslas pasaulē. Svinībās piedalījās gan karaliene, gan Madonna. Arhitektu biroja Herzog & de Meuron radītā ēka, kurā apvienojās vēsturiskā un laikmetīgā arhitektūra, tika eksponēta visas pasaules stila, interjera un arhitektūras izdevumos. Ieejot Tate Modern Turbīnu hallē pirmo reizi, apmeklētāji apjuka no telpas un tajā eksponētās mākslas grandiozitātes - šī ir vieta, kur notiekošie projekti ir īpaši iedvesmojoši. Gigantiskais formāts izvirza un piedāvā savus noteikumus un māksla, tos pieņēmusi, dažkārt no izmēros salīdzinoši neliela aplūkojama priekšmeta pārvēršas par pasauli, kurā skatītājs kļūst par dalībnieku. Šķiet, Olafūra Eliasona instalācija Saule, kuras attēls rotāja Bastīlijas operas 2005./206. gada sezonas grāmatas vāku, ir labākais piemērs, kā ilustrēt Turbīnu halles spēku.
Skatītājiem Tate Modern piedāvā izcilu starptautiskās modernās mākslas kolekciju laikposmā no 1900. gada, te atrodama arī mūsdienu britu māksla - kas tādējādi pārstāvēta abās Londonas Tate Gallery - gan Tate Britain, gan Tate Modern. Modernās un laikmetīgās mākslas ekspozīcijā pārstāvēti visi galvenie mākslas virzieni, sākot no fovisma. Tajā ietilpst hrestomātiski Matisa un Pikaso darbi; viena no lieliskākajām sirreālisma kolekcijām (tostarp arī Dalī, Ernsta, Magrita paraugi); izcili amerikāņu abstraktā ekspresionisma darbi (tostarp, protams, Polloka un Rotko gleznas). Tate Modern pieder grandioza popārta kolekcija, kā arī ievērojams skaits minimālisma un konceptuālās mākslas vienību.

Bankside

www.tate.org.uk/modern

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Kaspars Zālītis

Apmeklēja: Janvāris, 2009

Super, muzejs ir vienkārši ekselents. Rotko, Dali, Picaso un daudzi citi.Nav pārāk nogurdinošs, kā arī Rotko un komunistiskās propogandas plakātu izstādes bija vienkārši dievīgas :)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: