GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Stila krējums· Muzeji· Galerijas· Parki un dārzi· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Kensingtonas pilsROYAL ACADEMY OF ARTSMUSEUM OF LONDONThe Barbican CentreDesign MuseumTate ModernTate BritainThe National GalleryVictoria and Albert Museum« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kultūra · Muzeji

Victoria and Albert Museum

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Victoria and Albert Museum

Viktorijas un Alberta muzejs ir apjomīgākā britu lietišķās mākslas krātuve. Tas tika atvērts 1852. gadā. 1851. gadā šajā namā Dienvidkensingtonā, netālu no Haidparka un Alberthola notika Pasaules izstāde, kuras ietvaros tika demonstrēti eksponāti teju no visas Eiropas, toreizējām Lielbritānijas kolonijām un ASV. Tas bija britu impērijas „zelta laiks", kad tā bija īpaši ieinteresēta savas ietekmes nostiprināšanā ne tikai politikas, bet arī kultūras jomā. Princis Alberts - karalienes Viktorijas dzīvesbiedrs, bija muzeja dibināšanas iniciators.
Arī mūsdienās muzejs turpina tradīciju savā pastāvīgajā ekspozīcijā demonstrējot spilgtākos dizaina un mākslas paraugus no 1500. gada līdz pat vēlīnam Viktorijas laikam - karalienes Elizabetes portretu miniatūras, Viktorijas laika tapetes un mēbeles, 19. gadsimta fotogrāfijas utt. Lielākā daļa no šiem objektiem izgatavoti Lielbritānijā, tomēr, ņemot vērā faktu, ka tirgus attīstība kardināli iespaidoja arī Britu salu mākslu un dizainu, izstādīti arī Indijas tekstilizstrādājumi, Ķīnas porcelāns, Itālijas stikls u.c.
Tomēr būtiska V&A sastāvdaļa ir arī tēlotājmākslas kolekcija, kurā dominē 19. gadsimta mākslas paraugi - piemēram, slavenā ainavista Konstebla māksla pārstāvēta ar 400 vienībām, kuras 1880. gadā muzejam novēlēja gleznotāja meita. Atsevišķas muzeja telpas atvēlētas arī modes vēsturei, kur eksponātu vidū rodamas arī nu jau leģendārās britu modes dizaineres Vivjenas Vestvudas platformkurpes, kurās uz modes mēles savulaik līdzsvaru nenoturēja supermodele Naomi Kempbela.
Mākslas vēstures mīļotājiem noteikti jāapmeklē V&A bibliotēka - vienīgā šāda tipa iestāde pasaulē, kur (pēc pieprasījuma) varat apskatīt un aptaustīt Rubensa un Rafaēla oriģinālzīmējumus.
Līdzās pastāvīgajām ekspozīcijām muzejā regulāri skatāmas dažādas izstādes.

Cromwell Road

www.vam.ac.uk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: