GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Grāmatnīcas· Outlet veikali· Uteņi· Vintage· Dizains· Siera veikali· Eko veikali· TirgusVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

TaschenMagma« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kur iepirkties · Grāmatnīcas

Taschen

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Taschen

Šķiet, Taschen ir izdevniecība, kuras vārds grāmatu cienītāju vidū īpašus komentārus neprasa. Diezin vai atradīsies daudz dizaina, arhitektūras, mākslas, ceļošanas, kino, fotogrāfijas un modes interesentu, kuru grāmatu plauktos nebūtu neviena no Taschen grāmatām. Teju katrs jauns izdevums ir piedzīvojums, un līdzīgi ir arī ar Taschen veikaliem. Kopš 2000. gada, kad tika atvērts izdevniecības pirmais veikals Parīzē, to interjera koncepta autors ir franču dizainers Filips Starks. Nenoliedzami, viņi piestāv viens otram kā cimds rokai - kafijas galdu grāmatu karalis un franču dizaina enfant terrible. Īpaši ņemot vērā, ka katrs Taschen veikala interjers savā ziņā ir arī tā grāmatu plaukta satura spogulis - dzīvs, pulsējošs, sava laika sociālās un kultūras vibrācijas fiksējošs. Brīvi un bez aizspriedumiem. Nupat Londonā atvērtais ir sestais Taschen veikals pasaulē (septītais - Briselē, šobrīd ir slēgts un gaida Starka pieskārienu). Veikals atrodas Jorkas hercoga skvērā, netālu no Kings road un to veido divas daļas - grāmatnīca un apakšstāva galerija.
Taschen stāsts aizsākās 1980. gadā, kad tā dibinātājs, tobrīd 18 gadus jaunais Benedikts Tašens atvēra nelielu veikaliņu Ķelnē, kur tirgoja galvenokārt komiksus no paša vērienīgās kolekcijas. Viņu vienmēr bija interesējusi māksla, taču tobrīd tirgū rodamās mākslas grāmatas bija pārāk dārgas, lai būtu pieejamas plašai auditorijai. To „demokratizācija" arī kļuva par Taschen veiksmes formulas pamatu. Pirmā mākslas grāmata sērijā Basic Art iznāca 80. gadu beigās un bija veltīta Pikaso. Tālāk formula - interesanta, aktuāla tēma un tīkama cena, tika piemērota visdažādākajai grāmatu tematikai - sākot no arhitektūras, dizaina, beidzot ar modi, fotogrāfiju un dzīvesstilu. Taschen pieder arī 20. gadsimta dārgākās grāmatas rekords - Helmuta Ņūtona gigantiskais fotoalbums SUMO, kas savulaik labdarības izsolē tika pārdots par 304 000 dolāriem.

12 Duke of York Square
London SW3 4LY
www.taschen.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: