GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Grāmatnīcas· Outlet veikali· Uteņi· Vintage· Dizains· Siera veikali· Eko veikali· TirgusVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

BatterseaBrick Lane MarketWimbledonCamden MarketVauxhall Art Car Boot FairVauxhall « ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kur iepirkties · Uteņi

Camden Market

Autors: Elīza Ķibere0 ATSAUKSMES

Camden Market

Londona pilnīgi noteikti ir bukinistu, retro lietu un vienkārši jebkādu „second-hand" mantu tirgotāju galvaspilsēta. Galvenokārt jau tāpēc, ka vietējie pavisam viegli atsakās no sev nevajadzīgām vai apnikušām lietām, kamēr citi - nebūt nav bikli tās atzīt sev par labām un derīgām. Andelēšanās un tielēšanās ar un par šādām mantām notiek ne mazums vietās Londonā - bieži vien tās nav nedz kartēs atzīmētas, nedz tā vienkārši „iegūglējama"s. Par šīm, britu sarunvalodā sauktajām - „car boot sales", vietām vienkārši ir jāuzzina, taču pat tad sanāks krietna maldīšanās līdz šo auto stāvlaukuma un tirgus plača hibrīdu atradīsiet kādas skolas pagalmā. Krāmu tirdziņos jeb uteņos jādodas ar attieksmi kā dotos piedzīvojumā, kurā tiks atrasta kāda interesanta un vērtīga lieta. Krāmu tirgi patiesībā ir īstas apslēpto dārgumu glabātavas, ko atzinuši arī antīko un vērtslietu tirgus eksperti, tāpēc jābūt brīvam un lietas atradīs tevi pašu.

Camden Market
Tirgus galveno Viktorijas laikmeta stila celtni Grand Union kanāla malā ieskauj trīs plaši tirdzniecības pagalmi. Agrāk šeit bijis kokmateriālu parks, kurā nonāca no lielajām baržām izkrautie būvkoki, kas tika uzņemti mazākas laivās un pa kanālu iepludināti pilsētā.
Šeit mākslinieki savus darbus tirgo jau no 70. gadiem un stendus nomā vēl joprojām. Protams, tirgus ir iemantojis popularitāti, tāpēc ir nedaudz dārgāks. Jāteic, šeit sastapsiet mazāk oldschool un vintage, vairāk - modernu un mūsdienīgu dizaina lietu un mākslas darbu.
Camden Market atradīsiet arī absolūti ķerto Cyberdog - futūristiskās modes, kluberu un reiveru apģērbu veikalu. Skaļa mūzika, neons, fliteri, gliteri, kļoša bikses un krekli ar ragiem šeit trakus padara tīņus.
Taču ar Camden Market ir tā, ka nedrīkst „iekrist" uz pirmo un spožāko, ko redzi. Lai neiztērētu milzum daudz naudas, vajag koncentrēties un lūkoties lētāku lietu virzienā un uz to, kas vienkārši iekrīt sirdī.
Jāsaka gan, ka labas retro un vintage stila lietas šeit īpaši lētas neatradīsiet - par kādu 60. gadu kleitu vien būs jāšķiras no 20 - 40 un vairāk mārciņām. Taču tekstilizstrādājumus no Tuvajiem Austrumiem un indiāņu rotas gan nopirksiet par vienu nieka mārciņu.
Par savu Camden top-pirkumu noteikti uzskatu pasaulslavenā japāņu zīmola Hello Kitty zelta kosmētikas maciņu ar briljantiņiem. Tajā laikā, kad to tur atradu, par šo zīmolu biju lasījusi vien internetā.
Taču tas, ko noteikti Camden Market vajadzētu izdarīt - ir paēst ķīniešu, japāņu vai meksikāņu virtuvē. Un vēlams turp doties vakarpusē, kad uz pusi lielākas porcijas tiek atdotas par puscenu. Tā nu kādu vakaru veltīju nesteidzīgai tīģergarneļu porcijas notiesāšanai, kas man izmaksāja vien kādas 3 mārciņas - ierasto 15 un vairāk vietā.

Camden Town

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: