GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecībasKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

The BeaumontMondrian HotelHam YardBlakesSandersonSt. Martin's Lane« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kur nakšņot · Stila krējums

Mondrian Hotel

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Mondrian Hotel

Britu dizainers Toms Diksons (Tom Dixon), kura režijā tapis Londonas jaunā Mondrian Hotel interjers, kā savu galveno iedvesmas avotu min “lielos transatlantiskos ceļojumus”. Interesanti, ka 20. gadsimta 70. gados celtais, amerikāņu arhitekta Warren Platner projektētais, gigantiskam okeāna lainerim līdzīgais Jūras Konteineru nams (Sea Containers House) sākotnēji arī ticis celts kā viesnīca, taču dažādu apstākļu sakritības rezultātā par tādu nekļuva, ilgstoši kalpojot kā biroju ēka. Planters ir viens no amerikāņu modernisma klasiķiem, kura spilgtāko projektu vidū minams arī Windows of the World restorāna interjers Ņujorkas World Trade Centre. Savukārt Tomam Diksonam šī ir debija viesnīcu nišā un, kā jau šādos gadījumos mēdz būt, viņš  darījis visu, lai tā būtu paliekoša! Viesnīcas lobijā greznojas stilizēts teju reālistiska izmēra, vara plāksnēm klāts kuģa korpuss, kura reljefs šķiet iemiesojam gadu desmitiem ilgas cīņas ar viļņiem. Tā iedvesmas avots esot 1869. gadā būvētais britu burukuģis Cutty Sark, kas savulaik – pirms vēl nebija sākusies tvaikoņu ēra, bijis arī viens no ātrākajiem. 

Foto: Mondrian HotelFoto: Mondrian HotelFoto: Mondrian Hotel

Tieši tam iepretim ir purpurvioleta “jūrnieku mezgla” instalācija, kas pirmajā mirklī atgādina kaut ko no Džefa Kūnsa (Jeff Koons) arsenāla, bet, kā izrādās – ir paša Diksona autordarbs. Kā mākslinieks viņš darbojies arī istabās, kur uz sienas no trim krāsu bundžām izlējis gleznas formāta “m”, apakšā uzšņāpjot “Dixon”. Un kaut kas no glamūru kruīza kuģu sajūtas Mondrian ir! Personāls tērpts stilīgos formatērpos, kuru autore ir Karen Langley, bijusī britu stila žurnāla Dazed&Confused modes redaktore. Aiz katra stūra ir kāds pārsteigums, kas, visticamāk, ir neatņemama kruīza kuģu atribūtika, ņemot vērā, ka reizēm tā pasažieriem peldošajā mājā nākas pavadīt arī nedēļu. Turklāt Diksons veikli pamanījies iepludināt elementus no galamērķiem okeāna abās pusēs – Amerikas un Anglijas (Mondrian pieder pazīstamajam amerikāņu dizaina viesnīcu tīklam Morgans hotels un – aiz Sanderson un St.Martins Lane, ir tā trešā atvase Eiropā). Turpat aiz lobija ir restorāns, virs kura bāra daļas greznojas Bītlu “dzeltenajai zemūdenei” līdzīga instalācija, bet virs tās atstāts oriģinālais Sea Containers House betona griestu fragments. Savukārt pretim esošais Dandelyan bārs atgādina īstenu angļu džentelmeņu klubu – ar česterfīlda sofām, koka paneļu sienām utt. Tajā saimniekojošais Ryan Cheriyawardana ir viens no šī brīža Londonas kokteiļu virtuoziem, tālab nebrīnieties, ka raugoties turpat aiz loga vīdošajos garāmslīdošo kuģu un kuteru sašūpotajos Temzas ūdeņos, pēc mirkļa sāks šķist, ka patiešām atrodaties uz klāja. 

Foto: Mondrian HotelFoto: Mondrian HotelFoto: Mondrian Hotel

Un, ja vēl nesen dizaineru virtuozitātes kolorītākā skatuve viesnīcās un resotrānos bija tualete (jāteic, arī še tā ir gana cienījama), šķiet, šobrīd tās pozīcijas pārņēmis lifts. Katrā ziņā Diksons še izspēlējies uz nebēdu, iesaistot arī visu savu komandu, kas dabiska izmēra halogrammu veidolā iemiesojuši gana kolorītu “pasažieru” buķeti – no britu džentlmeņa līdz karalienei Viktorijai, Parisai Hiltonei radniecīgai blondīnei, reperim un kosmonautam. Pēdējā tēlā iejuties Diksons pats, skafandram piespiestu turot savu balto sunīti. Un, kad šādā kompānijā vakarā uzbrauc līdz augšstāvam, kur atrodas Mondrian lounge bārs, vieglas eiforijas reibonis ir garantēts arī bez vīna. Aiz lielajiem logiem izgaismots vīd viss jaunās Londonas silutets. Tostarp jau cienījama laikmetīgās arhitektūras klasiķa statusā ierindojamais Foster and Partners projektētais “gurķis”, gan svaigākais jaunpienācējs – stārhitekta Renzo Piano vadībā tapušais The Shard. 309 metrus un 87 stāvus augstā ēka šobrīd ir augstākā Rietumeiropā. Tās 68-72 stāvu aizņem skatu platforma (biļetes cena pieaugušajam 32.95 mārciņas), savukārt no 34. līdz 52. mitinās luksuviesnīca Shangri-La. 

Foto: Mondrian HotelFoto: Mondrian HotelFoto: Mondrian Hotel

Jāteic, panorāma arī ir viena no vislielākajām Mondrian London vērtībām. Trešdaļai istabu turpat aiz loga plūst Temza un diezin vai iedomājams vēl lielāks luksuss kā atlaisties lieliskā gultā pašā britu metropoles sirdī un vakarā vērties tumšajos upes ūdeņos un pilsētas siluetā. Jāteic, kā jau kruīza kuģos ierasts - “ekonomiskās klases kajītes” ir salīdzinoši mazas, savukārt apartamenti tapuši ar vērienu. Taču gan vieni, gan otri ir pārpilni luksusa kajīšu elementu. Spoguļi, kas atgādina iluminatorus, gultu gali, kas izskatās kā sastiprināti no kajītes druvju elementiem utt. Interjers ir mierpilni relaksējošs un tajā nav ne vēsts no tehnoloģiskajām manipulācijām, ar kurām reizēm mēdz būt pārpilnas 21. gadsimta viesnīcas, nereti iedzenot izmisumā ar kuru no daudzajām pultīm pirms miega iespējams izslēgt naktslampiņu...  Te viss ir vienkāršs un saprotams, dizaina pirmo viljoli spēlējot pēc Diksona skicēm tapušajām lapām un krēsliem. Savukārt par ēkas pirmsākumiem atgādina jau dizaina ikonas statusu iemantojušais, 1966. gadā tapušais Knoll ražotais Warren Planter krēsls ar tērauda stiepļu “rāmi” atzveltnes daļā, kas atrodas vienā no istabas stūriem. Krietnu strēķi zem jūras līmeņa - tur, kur kuģos mēdz būt mašīntelpas, Mondrian mājo spa – viena no šī brīža glamūrakajām viesnīcu skaistumkopšanas oāzēm Londonā. Ieeju tajā – no griestiem līdz pat grīdai, grezno gigantiska vara ūdenspile – Toma Diksona instalācija. No attāluma šķiet, ka tā atrodas virs viegli kūpoša baseina (meistarīga mirāža), jāteic, tas ir vienīgais, kas Diksona uzburtajā kruīza kuģī iztrūkst... Ņemot vērā, ka līdzās 359 istabām tajā ir vēl arī 56 sēdvietu kinoteātris – atvērts publikai, biļetei tajā maksājot gluži kā jebkurā citā Londonas kinoteātrī. Jau tagad tiek lēsts, ka Mondrian tikai piešķirs vēl jaunas asinis šobrīd strauju popularitātes renesansi piedzīvojošajam un dažādu kultūras institūciju (Tate Modern, Hayward Gallery, Southbank Centre, Globe Theatre u.c.) piesātinātajam South Bank rajonam. 

20 Upper Ground, London SE1 9PD
www.mondrianlondon.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: