GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecībasKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

New Road HotelThe Ned HotelCitizenM Tower of LondonThe Hospital ClubThe BeaumontThe BeaumontThe Exhibitionist HotelMondrian HotelThe GarretDorset Square HotelTown Hall Hotel & ApartmentsRough LuxeAndaz Liverpool StreetTwenty Nevern SquareThe Soho HotelOne AldwychThe LevinHam YardBlakesSandersonSt. Martin's Lane« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kur nakšņot ·

The Beaumont

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

The Beaumont

The Beaumont ir viena no jaunākajām Londonas luksusviesnīcām pie kuras šūpuļa stāvējuši divi uz pilsētas gastronomijas skatuves labi pazīstami personāži – Chris Corbin un Jeremy King, kuru kontā ir jau institūcijas statusu iemantojušie Londonas restorāni Le Caprice un The Ivy, kā par Londonas grand cafe dēvētais Wolseley. Pēdējā atrašanās vieta ir īpaša - pagājušā gadsimta 20. gados celtā ēka savulaik piederējusi ambiciozam britu luksusa auto ražotājam Wolseley Motors limited, kurš spēkratus turējis turpat uz marmora grīdas. Ar automašīnām saistīta arī tagadējā The Beaumont atrašanās vieta – kādreiz šajā Mayfair rajona namā bijusi netālu esošā modes universālveikala Selfridges garāža. Kā jau luksusa nišai piedien, viesnīcai ir arī sava leģenda – par vīru vārdā Jeames Beaumont, kurš 20. gados bijis galvenais menedžeris Ņujorkas Carlyle Hotel.

Foto: The Beaumont

Savveida sabiedrības dvēsele ar draugu un situētu paziņu pulku abos okeāna krastos. The Beaumont lifts, istabas un gaiteņi ir pārpilni tā laika liecību – melnbaltu fotogrāfiju, kas ilustrē 20. gadu saviesīgā glamūra ainiņas. Šis stāsts gan ir fikcija, taču noskaņu īpašniekiem izdevies uzburt perfekti. Pārkāpjot The Beaumont slieksni, ir kā aizceļot laikā, kuram ir pilnīgi cits ritms, mudinot lēni un nesteidzīgi izbaudīt detaļas, vārdus, žestus, smaržu, tekstūru... Chris Corbin un Jeremy King The Beaumont veidolā īstenojuši savu sapni par ideālo viesnīcu, komforta ziņā katra detaļa ir pārdomāta tā, ka, pat rūpīgi meklējot, ir neiespējami atrast mīnusus. Rožkoka rakstāmgaldā viltīgi iebūvēts atvāžams spogulis, gan čībām, gan halātiem ir divi izmēri – M un L. Guļamistabu no nosacītās ģērbistabas iespējams atdalīt ar skaņu izolējošām koka durvīm, lai tas, kas agrāk ceļas, netraucētu otru, kas vēlas vēl pasnaust. Viesnīca atrodas vienā no klusākajām Mayfair rajona ielām – aiz loga atklājot prominentus Gerogian stila namus. Taču līdzās visam augšminētajam, The Beaumont ir vēl kāda “oga”, kas vēl pirms atvēršanas tai ļāva nonākt teju visu prominentāko mediju slejās. Uz viesnīcas dienvidu fasādes malas sēž milzu lego robotam līdzīgs tēls – britu mākslinieka Entonija Gormlija (Antony Gormley) autordarbs. Tā tapšanas vēsture ir gana amizanta – City of Westminster ļāvusi ēku pārvērst viesnīcā tikai ar noteikumu, ka tajā atradīsies publiski apskatāms mākslas darbs. Kad Chris Corbin un Jeremy King vērsušies pie Gormlija, viņš nācis klajā ar ideju par “Room”. Istabu, kas vienlaikus ir gan mākslas darbs (skulptūra), gan pilda savu funkciju. Ieeja tajā ir gluži kā jebkurā citā no The Beaumont istabām – sākumā viesi nokļūst gluži klasiskā dzīvojamā istabā (tās sienas rotā Gormlija zīmējumi), kas tālāk pāriet žilbinoši baltā marmora vannaistabā, kuras vienīgais akcents ir senas koka durvis. Uz guļamistabu – gluži kā skatuvi, ved baltas kāpnes, kuras daļēji piesedz melns samta aizkars. Tajā nav nekā cita kā vien balti saklāta gulta. Telpa ir neliela – vien četri kvadrātmetri, savukārt griesti – 10 metrus augsti. Sienas un griestus klāj apkvēpināta ozolkoka dēļi, kurus rūpīgi izvēlējies Gormlijs pats.

Foto: The BeaumontFoto: The BeaumontFoto: The Beaumont

Stāsta, ka tie kopā likti sešus mēnešus – kā puzle, viena dēļa robiņiem precīzi pret otru. Telpa joprojām smaržo pēc koka un sajūta ir mazliet kā cellē. Vienīgais logs veras tieši debesīs un kad tas, atbilstoši Gormlija režijai, elektroniski tiek aizvērts un gaisma izslēgta, telpa pielīst ar teju necaurredzamu tumsu. Pēc minūtēm trim, kad acis ar to apradušas, gar “robota” fasādes sijām dūmakaina iepraucas gaisma. Lai pilnībā izbaudītu “Room” sajūtu pieredzi, Gormlijs viesiem rekomendē guļamistabā ienākt kailiem. Vismaz uz mirkli esot aci pret aci ar sevi pašu. Kā mākslinieks apgalvo intervijā The Guardian, šis pasūtījums viņam licis daudz domāt par to, ko šodien nozīmē luksuss: "Es teiktu, ka luksuss ir totāla miera un klusuma sajūta, vieta, kas pilnībā atrauta no nemitīgajām laika prasībām.” Viņa ķecerīgā vēlme bijusi, lai tie, kas var atļauties šai funkcionālajā mākslas darbā nakšņot (cik daudz gan to jau bijis, viesnīcas personāls klusē, tāpat kā par precīzo cenu, virtuālajā telpā figurējot skaitlim 2500 mārciņas), uzdotu sev jautājumu "kas es esmu un ko es te daru?" Jāteic, grūti iedomāties vēl trāpīgāku naktsmītni par Gormlija klusuma celli laikmetā, kurš jau teju noslīcis pats savās pārmērībās un steigšus brēc pēc vērtību pārskatīšanas. Divreiz gadā – Londonas arhitektūras vīkenda laikā, Gormlija istaba atvērta arī publikai. Un šī ir iespēja, kuru noteikti nevajadzētu laist garām!

8 Balderton Street, Brown Hart Gardens, Mayfair, London W1K 6TF
www.thebeaumont.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: