GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Trendy· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lihtenšteinas pilsVīnes Secesijas nams (Secessionsgebäude)Belvedērs (Österreichische Galerie Belvedere)HofburgaMākslas vēstures muzejs (Kunsthistorisches Museum)Leopolda muzejsModernās mākslas muzejs – MUMOKMuzeju kvartāls« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · austrija · Vīne · Kultūra · Muzeji

Hofburga

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Hofburga

Iespaidīgā Hapsburgu dinastijas pils Hofburga šobrīd ir grandiozs kultūrvēsturiskā mantojuma komplekss, ko veido visdažādākie muzeji, baznīcas, kapelas un pat Nacionālā bibliotēka. Viens no Hofburgas būtiskākajiem muzejiem un neapšaubāmi arī viens no Vīnes lielākajiem lepnumiem ir nenovērtējami bagātīgā Impērisko dārgumu krātuve jeb Schatzkammer, kurā var apskatīt Hapsburgu dinastijas dārglietas, regālijas, lietišķās mākslas šedevrus, kā arī svētās relikvijas.
Hofburgā atrodas slavenā Albertīna - muzejs ar vislielāko grafiskās mākslas kolekciju pasaulē. No Leoardo da Vinči un Albrehta Dīrera līdz Pabo Pikaso un Markam Šagālam - izcilāko meistaru zīmējumi un gravīras ir šīs kolekcijas pamatā.
Viena no muzeja nozīmīgākajām īpašajām iezīmēm ir Arhitektūras zīmējumu kolekcija. Kolekcijā ietilpst 50 000 plānu, skiču un maketu, kurus radījuši tādi izcili arhitekti kā Frančesko Boromīni, Fišers fon Ērlahs, Otto Vāgners, Ādolfs Looss u. c.
Kopš 19. gadsimta vidus Albertīnā vākta arī fotogrāfiju kolekcija, kas šobrīd ir strukturēta un piedāvā ieskatu gan Austrijas fotogrāfijas attīstībā, gan kultūrvēsturisku ceļojumu pa veco Vīni.
Šobrīd muzejā ir arī pastāvīga klasiskā modernisma mākslas kolekcija, ko veido 2007. gadā iegūtā Ritas un Herberta Batlineru fonda privātkolekcija. Tādējādi Albertīna šobrīd kompensē tos robus starptautiskā modernisma attīstībā, kas līdz šim bija uzskatāmi Austrijas valsts muzeju kolekcijās. Augsti novērtētā privātkolekcija ietver izcilus Kloda Monē, Ogista Renuāra, Pola Sezāna, Amedeo Modiljāni, Anrī Matisa, Pablo Pikaso, Ernsta Ludviga Kirhnera, Marka Rotko un Frānsisa Bēkona meistardarbus.
Pils kontekstā interesanti būs redzēt arī Spāņu jāšanas skolu (Spanische Reitschule) - viscaur baltajā zālē ar galerijām, ko 18. gadsimta sākumā radīja baroka meistars Jozefs Fišers fon Ērlahs, joprojām notiek Spāņu jāšanas skolas svinīgi žilbinošās parādes - tradīcija, kas aizsākusies jau 16. gadsimtā.

Savukārt pretstatam var ieteikt apmeklēt Tauriņu namu (Scmetterlinghaus) pils dārzā - maģisku tīra jūgendstila siltumnīcu, kur tropu meža vidē var vērot košu tauriņu miriādes.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: