GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Trendy· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lihtenšteinas pilsVīnes Secesijas nams (Secessionsgebäude)Belvedērs (Österreichische Galerie Belvedere)HofburgaMākslas vēstures muzejs (Kunsthistorisches Museum)Leopolda muzejsModernās mākslas muzejs – MUMOKMuzeju kvartāls« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · austrija · Vīne · Kultūra · Muzeji

Modernās mākslas muzejs – MUMOK

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Modernās mākslas muzejs – MUMOK

Modernās mākslas muzejs kolekciju veido vairāk nekā 9000 modernās un laikmetīgās mākslas darbi. Lai gan muzeja klasiskā modernisma kolekcijā ir nozīmīgi darbi (Andrē Derēna „Saliektā figūra" un Františeka Kupkas „Noktirne", kas uzskatāmi par apzinātas abstrakcijas agrīnākajiem piemēriem, kā arī Pablo Pikaso un Alberto Džakometi figūru analīzes), tā nav pārāk plaša salīdzinājumā ar 60. gadu mākslas kvalitatīvi un kvantitatīvi iespaidīgo kolekciju ar uzsvaru uz Noveau réalisme, Fluxus, Popārta un Vīnes akcionisma virzieniem.
Ar terminu Fluxus šīs kustības, kas aizsākās 1962. gadā, mākslinieki apzīmēja nemanāmo pāreju starp mākslu un dzīvi - notikumu sekvences viņi atveidoja kolāžas veida kompozīcijās. Būtiski šīs kustības darbi atrodami muzeja kolekcijā.
Vīnes akcionismu, kas ir Austrijas nozīmīgākais ieguldījums starptautiskā avangarda attīstībā 60. gados un kura pārstāvji, uzskatot divdimensiju virsmu par iluzoru mediju, tiešā veidā strādāja ar ķermeņiem, objektiem un vielām, muzejā pārstāv Ginters Bruss, Otto Mīls, Hermans Nitčs un Rūdolfs Švarckoglers. Viņu gleznojumi, akcijas materiālā un ķermeņa analīzes uzskatāmas par centieniem realitātes uztveri padarīt pēc iespējas patiesāku.

Museumsplatz 1

www.mumok.at

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: