GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Trendy· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Kunstkammer Wien. Kunsthistorisches Museum« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · austrija · Vīne · Kultūra · Trendy

Kunstkammer Wien. Kunsthistorisches Museum

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Pēc vienpadsmit gadu slēgta režīma dzīves 2013. gada 1. martā durvis ir vērusi Vīnes Kunstkammer, grandioza mākslas priekšmetu, tehnisku un zinātnisku aparātu, ekscentrisku objektu, kā arī nekādos terminos neievietojamu priekšmetu krātuve. 1891. gadā zem viena jumta – Vīnes vēstures muzejā, tika apkopotas ķeizariskās kolekcijas, tostarp dārgumi, kas 16. un 17. gadsimtā bija piederējuši erzhercogam Ferdinandam fon Tirolam, ķeizaram Rūdolfam II un erzhercogam Leopoldam Wilhelmam.

Zelts, sudrabs, alabastrs, marmors, ziloņkauls, degunradža rags, haizivju zobi, strausa olas, gliemežvāki, bruņurupuča bruņas - izsmalcināti izejmateriāli un obligātais pārsteiguma moments – piemīt katram no apskatei izliktajiem darbiem. To rašanās laikā tie sevī savienoja gan mākslas darbu, gan ikdienā lietojamu sadzīves priekšmetu vērtības. 

Starp vairāk nekā 2200 objektiem Kunstkammer Wien lielākais lepnums ir 16. gadsimta mākslas priekšmets „Saliera” – sāls un piparu trauks, kuru rotā Zemes un Ūdens simbolisko figūru veidojums, un kura autors ir Florences mākslinieks Benvenuto Celīni (Benvenuto Cellini). Jaunākajos laikos vēlreizēju pasaules slavu „Saliera” ieguva 2003. gadā, kad gaišā dienas laikā tas tika izzagts no muzeja.  Pēc trīs gadus ilgām pārrunām un zagļa draudiem mākslas darbu izkausēt atpakaļ izejvielās, nolaupītāja sirdsapziņa tomēr ņēma virsroku pār apsēstību un likuma sargi tika pavadīti uz mežu, kur tie atrada pazemē ieraktu kasti ar viegli apskādētu „Saliera”. Zaglis izrādījās kādas signalizācijas firmas priekšnieks. Jaunatvērtajā  Kunstkammer Wien, kas tiek dēvēta ne mazāk kā par svarīgāko krātuvi starp citām pasaules līdziniecēm, „Saliera” ieņem goda vietu.

 

Maria-Theresien-Platz
www.khm.at

03/2013

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: