GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Vīnes aktuālākais rajons« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · austrija · Vīne · Maršruti · Maršruti

Vīnes aktuālākais rajons

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vīnes aktuālākais rajons

Kā jau dzīvi un pulsējoši organismi, pilsētas atrodas nemainīgā mainībā. Pat šķietami tik konservatīva metropole kā Vīne. Ja vēl nesen vietējās stila publikas mutē bija septītais rajons, šobrīd par tādu kļuvis otrais - apvidū ap Karmelitemarkt koncentrējoties virknei šī brīža pilsētas stilīgāko ēstuvju. Atrodoties otrpus elegantajam pilsētas centram, Karmeliterviertel jeb Karmelītu kvartāls (savu nosaukumu tas ieguvis pateicoties še kādreiz mājojušajam Karmelītu klosterim, kura gan vairs nav), vēsturiski ir bijis Vīnes ebreju kopienas mājvieta un tāds arī palicis līdz šai dienai. Ja upes otrā krastā atradusies opera – tad te kafejnīcas un vodeviļļas teātri. Tiesa, pēc kara šī kļuva par pilsētas nabadzīgo un aizmirsto teritoriju, kas atdzimusi tikai salīdzinoši nesen.

Foto: Vīnes aktuālākais rajons

Rajona sirds – Karmelitemarkt, ir viens no vecākajiem Vīnes tirgiem, kas šajā vietā atrodas jau kopš 1671. gada. Ilgmūžības ziņā gandrīz par 100 gadiem apsteidzot slaveno Naschmarkt, kas tajā mūžam kūsājošās drūzmas un izteiktā multikulturālisma dēļ iesaukts arī par “pilsētas kuņģi”. Karmelitemarkt turpretim ir krietni klusāks un kompaktāks, lielākoties te sastapsiet tikai vietējos, atmosfērai mazliet atgādinot mazpilsētas, ne metropoles tirgus placi. Te joprojām var manīt iepērkamies ortodoksālos ebrejus pilnā ekipējumā, kas pie labi zināmiem tirgotājiem še ierodas pēc košerētiem produktiem. Kā jau kārtīgā tirgū – piedāvājumā ir viss, ko vien sirds kāro un, ja vien ir vēlēšanās – kādā no daudzajām tirgus kafejnīcām var arī papusdienot.

Foto: Vīnes aktuālākais rajonsFoto: Vīnes aktuālākais rajonsFoto: Vīnes aktuālākais rajons

Turpat netālu atrodas arī viens no šobrīd modīgākajiem Vīnes restorāniem – Skopik&Lohn, kura citādi lakoniskā interjera griestus grezno ekspresīvs austriešu mākslinieka Otto Zitko melnbalto līniju tīklojums.

Foto: Vīnes aktuālākais rajonsFoto: Vīnes aktuālākais rajonsFoto: Vīnes aktuālākais rajons

Kā arī Pizza Mari, kur, pēc vietējo atzinuma, rodama labākā pica Vīnē. Turklāt ēdienkartē šajā ārēji absolūti nepretenciozajā ēstuvē arī nav nekā cita – tikai un vienīgi pica. Īpašniece Maria ir no Neapoles un pārceļoties uz Vīni līdzi paņēmusi visas labākās neapoliešu picas receptes. Tā teikt, 100% autentiski un grēcīgi garšīgi.

Savukārt turpinot ceļu otrā rajona dzīlēs pa gar vienu tirgus malu vedošo Leopoldgasse, apmēram pēc minūtēm 10, 15 nonāksiet Augarten, kura 52,2 hektāru teritorijā atrodas arī vecākais baroka parks Vīnē. Tas tapis 1712. gadā pēc franču ainavu arhitekta Jean Trehet projekta. Vasaras svelmē simtgadīgo kastaņu, ošu un kļavu avēnijas rada tīkamu ēnu, krāšņajām puķu dobēm un baroka skulptūrām piešķirot ainavai dižciltīgu eleganci. Kā lielākā daļa iežogoto Vīnes parku, Augarten ir atvērts tikai dienas laikā, vārtiem slēdzoties saulrietā. Parka teritorijā atrodas gan Palais Augarten, gan Austrijas Filmu arhīvs, Augarten porcelāna rūpnīca un muzejs, kā arī tik divi visai spokaini iemītnieki -  50 metrus augsti betona zenītartelērijas torņi - bunkuri, kuri te tapuši Trešā Reiha laikā. Šodien tiem atgādinot baisus nebūt ne tik senās pagātnes mauzolejus. Torņu idejas autors esot bijis Hitlers pats, kuram šķitis, ka tas varētu būt stratēģiski izcils veids, kā atvairīt sabiedroto aviācijas uzbrukumus. Projekts izmaksājis kaudzi naudas, tiesa, vēlāk izrādījies pilnīgi bezjēdzīgs, sabiedrotajiem visai ātri iemācoties no tiem izvairīties.

Foto: Vīnes aktuālākais rajons

Vienā no parka stūriem atrodas arī TBA21-Augarten – viena no īpašākajām Vīnes mākslas telpām. Barona Hansa Heinriha Tisjēna-Bornemīza Heinrich meitas, filantropes un mākslas kolekcionāres jau ceturtajā paaudzē - Frančeskas fon Hābsburgas, iniciēta projektu telpa, kas atvēlēta visambicioāzākajām, neparastākajām un eksprimentālākajām mākslas iniciatīvām.

Foto: Vīnes aktuālākais rajons

Visi TBA-21 līdz šim eksponētie mākslas projekti tapuši speciāli šai vietai, piedāvājot unikālu mākslas, vides, izziņas un sajūtu piedzīvojumu. 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: