GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Vīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Mode, aksesuāri· Outlet veikali· Vintage· Vīns· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Kino· Aptiekas· Gardēžiem· AudumiMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

ParkAmicisCheginiMühlbauerN5Shu!« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · austrija · Vīne · Kur iepirkties · Mode, aksesuāri

Park

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Park

Modes veikalu „Park” īpaši ieteica Vīnes mākslas akadēmijas mācībspēki, kas paši tur mēdz iepirkties, kad ir nauda. Tas atrodas piecu minūšu gājienā no centrālās veikalu trases Mariahilferstrasse un darbojas jau desmito gadu. Tādā atmosfērā un ar tādu piedāvājumu, kādu to gribēja izveidot 2004. gadā nesen kā Antverpenē modes un mākslas studijas beigušais Markus Strasser kopā ar savu kompanjonu Helmut Ruthner.

Atbrīvojoties no ekskluzīvo modes veikalu stīvuma, bet arī nekoķetējot ar masu produkciju bodīšu ambienti, viņi izveidoja telpu, kura pārraida dzīves sajūtu, kas piemīt viņiem pašiem, un piedāvā lietas ar augstvērtīgu kvalitāti, kuras viņi atzīst par skaistām esam.

Divstāvu veikala uzmanības centrā ir aktuālā starptautiskā mode. Četras reizes gadā „Parks” brauc uz Parīzi, apmeklē modes skates, tiekas ar modes dizaineriem un pasūta kolekcijas. Un iepirkšanās kritēriji ir vienkārši: tikai tas, kas viņiem pašiem liekas lielisks – apģērbu markas, kolekcijas, dizaineri. Kā saka tā vadītājs Markuss: „„Parkā” nekad netiks pārdotas kādas lietas, tikai tāpēc, ka tās var ļoti labi pārdot.” Tas ir veikals, kas neizvēlas vieglāko ceļu un veido ilglaicīgas attiecības. Tā, vēl pirms astoņiem gadiem nav bijis vienkārši pārdot Haidera Akermana (Haider Ackermann) veidotos apģērbus, jo tie bija ļoti dārgi un modes dizainera vārds nebija vēl tik zināms. „Šodien”, saka Markus, „tas ir viens no svarīgākajiem modes dizaineriem. Un tagad viņu pērk labi. Taču nākas rēķināties ar laiku un procesu, kas nepieciešams, lai mazāk zināmu modes dizaineru veidotos apģērbus sāktu pirkt. Tas ir viens no mūsu darbības virzieniem, sadarbojamies ar modes dizaineriem ilgus gadus, attīstot mūsu veikaliņā viņu kolekcijas un vārdus.”

Ar apģērbu dizainu nodarbojas arī Markuss pats, ziemas sezonai vienmēr veidojot mazu kašmira kolekciju, tomēr pārsvarā “Parks” nodarbojas ar kolekciju iepirkšanu. Sākotnēji tā fokusā bija Beļģijas dizaina un modes kultūra un arī šodien daudzu veikaliņā pārstāvēto mākslinieku modes izpratne ir formējusies Antverpenes Karaliskajā daiļo mākslu akadēmijā. Veikalā var iegādāties Raf Simons un Ann Demeulemeester veidotos apģērbus. Taču spektrs ar gadiem ir attīstījies krietni plašāks -  „Parkā” ir atrodama zviedru marka „Acne”, Berlīnes  „Anntian”, Parīzes modes mākslinieku Bernhard Willhelm, Christophe Lemaire kolekcijas, horvātiešu modes dizainera Damir Doma tērpi, kā arī austriešu modes dizaineru darbi. Veikalā sajaucas klasiskas un ārkārtīgi īpašas lietas.

„Parka” fokusā ir mode, taču līdzās tai ir arī apskatāmas un iegādājamas mēbeles, dizaina objekti. Kā arī grāmatas, kuras veikala veidotāji paši lasa. „Grāmatas”, saka Markuss”, „ir pavadoņi apģērbiem, tās atbalsta modi. Un arī dzīvi.”

Mondscheingasse 20

A 1070 Wien
www.park.co.at

 

06/2013

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: