GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brisele

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Baznīcas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLabākie ceļvežiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

La Patinoire Royale – Galerie Valérie Bach Kanal-Centre PompidouMusée fin-de-siècleLa MonnaieBaznīcasMinieiropaKudenberga vecā pils / Coudenberg, Ancien Palais de BruxellesDabas zinātņu muzejs / Le Muséum des Sciences naturellesKakao un šokolādes muzejs / Museum of Cocoa and ChocolateBeļģijas alus darītāju muzejs / Musée des Brasseurs belgesBeļģijas komiksu mākslas centrs / Centre Belge de la Bande DessinéeLaikmetīgās mākslas centrs WielsModernās arhitektūras muzejs / Archives d'Architecture ModerneViktora Orta muzejs / Horta MuseumVan Būrenu muzejs / Musée Van BuurenBriseles pilsētas muzejs / Musée de la ville de Bruxelles Karaliskais mākslas un vēstures muzejs / Les Musées royaux d'Art et d'HistoireKonstantēna Menjē muzejs / Musée Constantin MeunierAntuāna Vīrca muzejs / Musée WiertzModernās mākslas muzejs / Mrbab – Musée d'art ModerneVecās mākslas muzejs / Musee d'Art AncienBeļģijas karaliskais daiļo mākslu muzejs / Musee royaux des Beaux-Arts de Belgique« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Brisele · Kultūra ·

La Monnaie

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Beļģijas Karaliskā opera - Théâtre Royal de la Monnaie - izcēlās ar eksperimentēšanas prieku Žerāra Mortjē zelta desmitgades laikos (1982 - 1992), beļģu intendantam izdevās „La Monnaie" pārvērst par vienu no Eiropas, un pilnīgi noteikti arī pasaules, negaidītākajiem operteātriem. Un lai arī Mortjē pēc izaicinoši veiksmīgajām sezonām Parīzes operā vēlāk pārcēlās uz Madridi (pagājušajā gada nogalē, veselības problēmu dēļ, metrs šo opernamu atstāja), viņa drosmīgā domāšana un uzticēšanās māksliniekiem ir atstājusi paliekošas pēdas Briseles operas repertuāra veidotājiem.
Sešdesmitajos gados „La Monnaie" uzmanības spēks bija Morisa Bežāra „Ballet du XX siècle", kura mājvieta bija Karaliskā opera.
Vēl agrāk - 1830. gada 25. augustā Briseles Karaliskajā operā aizsākās ne mazāk kā Beļģijas revolūcija. Par godu Nīderlandes karaļa Vilhelma I piecdesmit devītajai dzimšanas dienai veidotais Daniela Fransuā Esprī Obēra operas „Portici mēmie" („Die Stumme von Portici") uzvedums publiku satracināja tiktāl, ka tā izrādes vidū metās kājās ar kliedzieniem „Pie ieročiem!" un devās ielās, lai zeme kļūtu neatkarīga no Nīderlandes, par kādu tā arī kļuva.
Pati celtne, simt piecdesmit piecus gadus vēlāk uzbūvēta līdzās vietai, kur 1700. gadā tika svinīgi vērta vaļā Briseles opera, kas tika uzskatīta par vienu no Eiropas visskaistākajiem opernamiem, pārcietusi ugunsgrēkus un restaurācijas darbus, tā ir atjaunota oriģinālajā krāsu paletē un senajā pievilcības spēkā, kura magnēts ir greznais skatītāju foajē.

Place de la Monnaie
www.lamonnaie.be

 

08/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: