GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brisele

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Baznīcas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLabākie ceļvežiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

La Patinoire Royale – Galerie Valérie Bach Kanal-Centre PompidouMusée fin-de-siècleLa MonnaieBaznīcasMinieiropaKudenberga vecā pils / Coudenberg, Ancien Palais de BruxellesDabas zinātņu muzejs / Le Muséum des Sciences naturellesKakao un šokolādes muzejs / Museum of Cocoa and ChocolateBeļģijas alus darītāju muzejs / Musée des Brasseurs belgesBeļģijas komiksu mākslas centrs / Centre Belge de la Bande DessinéeLaikmetīgās mākslas centrs WielsModernās arhitektūras muzejs / Archives d'Architecture ModerneViktora Orta muzejs / Horta MuseumVan Būrenu muzejs / Musée Van BuurenBriseles pilsētas muzejs / Musée de la ville de Bruxelles Karaliskais mākslas un vēstures muzejs / Les Musées royaux d'Art et d'HistoireKonstantēna Menjē muzejs / Musée Constantin MeunierAntuāna Vīrca muzejs / Musée WiertzModernās mākslas muzejs / Mrbab – Musée d'art ModerneVecās mākslas muzejs / Musee d'Art AncienBeļģijas karaliskais daiļo mākslu muzejs / Musee royaux des Beaux-Arts de Belgique« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Brisele · Kultūra ·

Musée fin-de-siècle

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Musée fin-de-siècle

No 2013. gada decembra Briselē ir atvērts jauns muzejs - Musée fin-de-siècle, līdzās unikālajām jūgendstila ēkām pilsētās ielās, piedāvājot izcilu mākslas darbu kolekciju, kas ieņem veselus četrus stāvus.

Uzreiz gan jāsaka, ka lai gūtu padziļinātu ieskatu laikmetā, ko dēvē par Fin de siècle, un kas datējas ar 19. gadsimta beigām un apraujas līdz ar Pirmo pasaules karu, vērts ņemt talkā audiogidu, jo uzsvars muzejā ir likts uz mākslas priekšmetu eksponēšanu un krietni mazāk uz komentēšanu.

Briseles muzeja kolekcija aptver gleznas, fotogrāfijas, filmas, operu scenogrāfiju maketus, mēbeles, interjerus, sadzīves priekšmetus, kas radīti laikposmā no 1865. līdz 1914. gadam, vienlaikus attīstoties konvencionālai tradīcijai un radikālam avangardam, līdzās mākslinieciskajam eklektismam veidojoties vienotam jaunam stilam. Atšķirīgās kultūrtelpās dēvēts par jūgendstilu, secesionismu, Art Nouveau, šis gadsimtu mijā dzimušais jaunais totālais mākslas stils attīstījās no izpratnes par visu parādību un lietu vienotību, un tiecās apņemt cilvēku absolūti – sākot no dārza formām, arhitektūras un iekštelpu interjera, liekot ne tikai mēbelēm, bet arī katrai dakšiņai un karotei korespondēt ar ēdamistabas tapešu rakstu un paklāju ornamentiem, un beidzot ar grāmatas noformējumu cilvēka rokās un cigarešu etvijas darinājumu viņam līdzās. Briseles Fin de siècle muzeja eksponātu bagātība ļauj sajust veselu laikmetu visā tā neprātīgajā izteiksmes spēkā.

Musée fin-de-siècle ir izveidots apvienojot Beļģijas Karaliskā Mākslas muzeja, Beļģijas Karaliskās bibliotēkas un Karaliskā operteātra La Monnaie intelektuālos spēkus un kolekcijas.

Muzejā ir izstādīta arī slavenā Gillion privātā jūgendstila mākslas kolekcija, piedāvājot apskatīt izcilus meistardarbus stikla, rotu un mēbeļu mākslā.

3, rue de la Régence

http://www.fine-arts-museum.be/en/museums/musee-fin-de-siecle-museum

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: